تفاوت بازی بیلیارد 10Ball ،9Ball ،8Ball در چیست؟

تفاوت بازی بیلیارد 8-Ball، 9-Ball و 10-Ball
لطفا به این محصول یا مقاله امتیاز دهید

سبک های بازی بیلیارد 10Ball ،9Ball ،8Ball چه تفاوتی دارند؟

تفاوت بازی بیلیارد در سبکهای بیلیارد زیاد است. بیلیارد ورزشی است که قرن ها مردم را مجذوب خود کرده است. اگرچه در نگاه اول ممکن است یک بازی ساده ضربه زدن به توپ با یک چوب به نظر برسد، اما در واقع یک بازی استراتژی با مهارت و دقت می باشد. در این مطلب قصد داریم سه نوع از تفاوت بازی بیلیارد را که محبوبیت بسیاری هم دارد را بررسی کنیم.

بازی بیلیارد ایت بال – 8Ball

ما با بازی 8Ball شروع می کنیم. این بازی بیلیارد احتمالاً محبوب ترین بازی بیلیارد در جهان است. این بازی با 15 توپ و توپ معروف شماره 8 به رنگ مشکی بازی می شود.

توپ ها به دو گروه تقسیم می شوند: توپ های تک رنگ (1تا 7) و توپ های راه راه (9 تا 15). در ابتدای بازی، توپ ها در یک مثلث قرار می گیرند که توپ 8 در مرکز قرار دارد. سپس بازیکنان به نوبت سعی می کنند توپ های اختصاص داده شده خود را در جیب یا پاکت های اطراف میز قرار دهند.

 

ایت بال بازی بیلیارد

هدف از این بازی این است که تمام توپ های اختصاص داده شده (توپ های تک رنگ و توپ های راه راه) و سپس توپ 8 را در مقابل حریف به جیب بزنید.اما مراقب باشید، اگر توپ 8 را زود به پاکت بزنید، بازی را باخته اید. در بازی بیلیارد 8توپ، توپ 8 تعیین کننده ی بازیکن برنده است. زیرا بازیکنی که توپ سیاه با شماره 8 را گل کند، برنده بازی بیلیارد است.

8Ball یک بازی استراتژی و موقعیت است که در آن هر ضربه باید به دقت برنامه ریزی شود تا نه تنها یک توپ به جیب زده شود، بلکه با امتیاز گرفتن از آن ضربه برای زدن ضربه بعدی شما نیز آماده شود.

بیلیارد ناین بال(9Ball )

بیایید به بررسی 9-Ball بپردازیم. این بازی تنها با 9 توپ انجام می شود که از 1 تا 9 شماره گذاری شده اند. برخلاف ایت بال (8-Ball) توپ کیوبال یعنی توپ سفید نیز در این بازی وجود دارد.

مهم نیست که کدام توپ را در جیب می گذارید، تا زمانی که بازیکن ضربه زدن به توپ را، که این توپ کمترین شماره روی میز باشد ادامه دارد.

این توپ ها با استفاده از یک ابزار لوزی شکل بر روی میر بیلیارد چیده می‌شوند به گونه ایی که توپ شماره یک در رأس توپ های دیگر قرار میگیرد و توپ شماره ۹ در وسط این لوزی و سایر توپ‌ها در اطراف ۹ قرار می‌گیرند.

ناین بال بازی بیلیارد

بازی زمانی به پایان می رسد که کسی توپ 9 را بعد از یک توپ اصلی که به پاکت انداخته، نیز آن را به جیب بزند، بنابراین زدن هر ضربه در این بازی مهم است.

9-Ball یا ناین بال یک بازی دقتی و کنترلی است که در آن هر ضربه باید با دقت و برنامه ریزی شده باشد تا نه تنها یک توپ به جیب زده شود، بلکه برای تنظیم ضربه بعدی شما نیز باشد.

بازی 10Ball) Ten ball)

در نهایت، به بررسی بازی بیلیارد 10Ball) Ten ball) می پردازیم. این بازی بیلیارد 10 توپ تن بال شبیه به بازی بیلیارد ناین بال است، اما با یک توپ اضافی، توپ 10 انجام می شود.

تفاوت اصلی این است که توپ 10 باید آخرین توپ در جیب باشد. همچنین، در 10-Ball، هر ضربه باید خوانده شود، که یک سطح اضافی از استراتژی را اضافه می کند.

10 بال بازی بیلیارد

تفاوت این سه بازی بیلیارد در چیست؟

به طور خلاصه، ایت بال 8-Ball یک بازی استراتژی و موقعیت است، ناین بال 9-Ball یک بازی دقت و کنترل است و تن بال 10-Ball این عناصر را با نیاز به برنامه ریزی و فراخوانی ضربات خود ترکیب می کند.

امیدوارم که این تفاوت بین این سه سبک بازی از بیلیارد یا اسنوکر را برایتان روشن کند. در صورت داشتن هر گونه سوال درباره تفاوت بازی بیلیارد نظرات خود را با ما تیم بزرگ ورزشی تخصصی نیدمد در میان بگذارید.

فرزانه
ارسال دیدگاه