بدمینتون

تاریخچه بدمینتون

بدمینتون

در این مقاله تاریخچه بدمینتون مورد بررسی قرار می دهیم ، پس با ما تا انتها همراه باشید .

بدمینتون

از راکت و شاتل تا سرعت و مهارت های بازی ، بسیاری از چیزها در طول سال ها در بدمینتون تغییر کرده است.

اعتقاد بر این است که این ورزش به بیش از 2000 سال قبل بازمی گردد، اما گفته می شود که نسخه مدرن آن در سال 1873 در گلاسسترشایر انگلستان توسط دوک بوفور اختراع شد که این بازی را از هند بازگرداند.

در سال 1934، IBF – اکنون فدراسیون جهانی بدمینتون (BWF) – تأسیس شد ، 14 سال بعد بود که اولین تورنمنت بین المللی، جام توماس، برگزار شد. بدمینتون در سال 1992 به ورزش المپیک رسمی بارسلونا تبدیل شد.

تاریخچه بدمینتون

راکت بدمینتون

اولین راکت های بدمینتون از یک تکه چوب و روده های حیوانات به عنوان رشته ساخته شده بود. اغلب یک تکه لباس دور دسته پیچیده می شد تا راحت تر شود.

بعدها، بازیکنان شروع به استفاده از راکت‌های سبک‌تر از آلومینیوم یا فولاد کردند، تا اینکه فیبر کربن انقلابی در روش ساخت راکت‌ها در دهه 1950 ایجاد کرد.

راکت های کامپوزیت گرافیت امروزی سبک هستند و امکان کنترل و قدرت را فراهم می کنند، در حالی که رشته ها از انواع نایلون هیبریدی ساخته شده اند.

شاتل کاک ها

شاتل کاک ها نیز تحول بزرگی را پشت سر گذاشته اند ، آنها در ابتدا از پرهای تصفیه نشده و فرآوری نشده پرندگان ساخته می شدند.

با رشد ورزش، پرها استاندارد شدند. برای مدت طولانی از پر غاز برای بازی بین المللی و از پر اردک برای بازی باشگاهی استفاده می شد.

از سال 2021، در تمام مسابقاتی که توسط فدراسیون جهانی بدمینتون تایید شده بود، پرهای خروس های طبیعی با نمونه‌های مصنوعی جایگزین شدند.

قوانین بدمینتون

در طول سال ها، قوانین بدمینتون تکامل یافته است ، سیستم امتیازدهی در سال 2001 شاهد تغییر قابل توجهی بود.

تا آن زمان شاتل‌ها تا 15 امتیاز بازی می‌کردند، جایی که فقط طرف سرویس می‌توانست امتیاز کسب کند. از زمان تغییر، بازیکنان در یک سیستم امتیاز رالی تا امتیاز 21 رقابت می‌کنند، جایی که برای برنده شدن در یک بازی دو امتیاز برتری لازم است.

در سال 1983، قانونی معرفی شد که به بازیکنان اجازه می داد تا از سربار سرویس بزنند با این حال، در سال 2006 دوباره تغییر کرد.

اکثر بازیکنان در بازی مدرن، یک سرویس بک هند کوتاه یا حتی یک سرویس پرتاب بالا را ترجیح می دهند ، هنگام ضربه زدن، شاتل کاک ها باید زیر کمر سرور باشد.

سیستم چشم شاهین یک معرفی انقلابی در سال 2014 بود که به بازیکنان این امکان را می داد تا با درخواست بازبینی ویدیویی از بازی، تصمیم داور خط را به چالش بکشند.

علاوه بر این، قوانینی به تجهیزات و لباس ها اضافه شده است، همچنین سطح زمین که اکنون با یک تشک مصنوعی که به طور هدفمند برای بدمینتون ساخته شده پوشانده شده است.

گسترش بدمینتون

از دهه 1960، بزرگ‌ترین ستاره‌های بدمینتون با افزودن و اصلاح مهارت‌های این ورزش، به آرامی گیم‌پلی بازی را تغییر دادند. حرکت پا نیز بسیار توسعه یافته است که اساساً قبل از دهه 1950 وجود نداشت.

البته امروزه برای هر بازیکن بدمینتون ضروری است.

 از زمان اختراع بدمینتون، فریب های خلاقانه زیادی دیده شده است، اما پیتر گید، شماره یک سابق جهان از دانمارک، استاد ساخت فریب هایی بود که می توانست بهترین های بازی را گیج کند.

خلاقیت او الهام بخش نسل های بعدی این ورزش بوده است.

هنگامی که جامپ اسمش نور روز را دید، این تکنیک می‌توانست جمعیت را وحشی کند ، لیم سوئی کینگ که در اواخر دهه 1970 و اواسط دهه 1980 بازی کرد، در اجرای کامل این ضربه مهارت داشت.

هنگام رهگیری شاتل در یک محور عمودی تر با پریدن به بالا به هوا، شلیک می تواند یک سلاح مرگبار باشد.

غلت زدن تور یا «اسکنه» مهارتی است که توفیک هدایت، قهرمان بازنشسته المپیک و جهان، بهتر از سایرین در آن مهارت داشت.

به گفته ولانت بدمینتون، مرد اندونزیایی می‌توانست به شاتل ضربه بزند، بنابراین چوب پنبه به طور مداوم رو به بالا می‌چرخد تا درست قبل از برخورد با زمین.

درصورت علاقه مندی می توانید سایر مقالات موجود در فروشگاه اینترنتی نیدمد را نیز مطالعه نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید