بدمینتون

فواید بدمینتون برای سلامتی

در این مقاله فواید بدمینتون برای سلامتی را بررسی خواهیم کرد پس با ما تا انتها همراه باشید تا با فواید این ورزش بی نظیر آشنا شوید .

وقتی با قلبی شاد عرق می کنید، یک بدن سالم می سازید. بدمینتون یک ورزش سرگرم کننده و فعال است که درواقع یک بازی آسان برای تمرین با چند قانون بدون درد است.

ماهیچه های شما را تقویت می کند، به عضلات قدرت می بخشد، سرعت جریان خون را بهبود می بخشد و فواید آن بی پایان است.

بازی بدمینتون علاوه بر فواید سلامت جسمی، مزایای ذهنی نیز دارد. غواصی در مزایای بازی بدمینتون، اقیانوس وسیعی برای کاوش است.

1. قدرت عضلانی را بهبود می بخشد

یکی از مزایای مهم بازی بدمینتون این است که قدرت عضلانی را افزایش می دهد و شما را قوی و متناسب می کند.

حرکات مداوم از اینجا به آنجا توده عضلانی شما را افزایش می دهد و همچنین آنها را به ساختار کامل تبدیل می کند.

این ماهیچه های مرکزی، ساق پا، چهار سر  شما را تقویت می کند.

2. عملکرد قلب را بهبود می بخشد

ادامه حرکات و ضربات در بدمینتون ماهیچه های قلب شما را تقویت می کند  همچنین جریان خون را از طریق رگ‌های ما بهبود می‌بخشد و ضربان قلب را بالا می‌برد.

سطح کلسترول را کاهش می دهد و خطر حمله قلبی یا سکته را کاهش می دهد ، این کار همچنین دیواره های مسدود شده قلب را باز می کند و جریان خون را افزایش می دهد .

3. به کاهش استرس کمک می کند

بازی پر جنب و جوش بدمینتون یک عادت سالم برای دفع هورمون های استرس شما است.

 استرس چیزی است که روز به روز شما را می خورد. توانایی جسمی و ذهنی شما را کاهش می دهد و شما را به یک زامبی زنده تبدیل می کند.

اما با تمرین بدمینتون به عنوان یک ورزش روزانه بدن ما هورمون های استرس را کاهش می دهد و هورمون های شادی را افزایش می دهد و شما را شاد و سرزنده می کند.

4. انعطاف پذیری را بهبود می بخشد

 

ضربات بک هند و فورهند به انعطاف پذیری بالایی نیاز دارند. با تبدیل آن به یک عادت ماهیچه های ما انعطاف پذیر و قوی می شوند.

انعطاف پذیری عضلات به شما کمک می کند تا زندگی هوشمندانه سالمی داشته باشید.

5. میزان متابولیسم خود را افزایش دهید

داشتن سوخت و ساز خوب با نرخ متابولیسم بالا برای یک زندگی سالم حیاتی است. بدمینتون یک ورزش فعال است که موجب می شود شما از نوک پا تا نوک سر عرق کنید. تعریق طبیعی بدن ما کالری ها را می سوزاند و سموم را از داخل خارج می کند و از این رو به کاهش وزن کمک می کند.

افزایش سرعت متابولیسم بدن شما را حفظ می کند و اندام شما را متناسب و محکم نگه می دارد.

6. استخوان خود را تقویت کنید

داشتن یک مسابقه بدمینتون سالم هر روز خطر شکستگی استخوان را کاهش می دهد.

حرکات عقب و جلوی دست‌ها، پاها و بازوها باعث ایجاد ماتریکس کلسیم در استخوان‌های شما می‌شود که باعث تقویت استخوان‌های داخل می‌شود همچنین ظاهر فیزیکی را بهبود می بخشد، زیرا همه ما چیزی جز اسکلت نیستیم.

7. چابکی ذهنی را بهبود می بخشد

جدای از فواید جسمی، فواید روحی بازی بدمینتون چشمگیرتر و جالب تر است. خروس کوچک سفید ممکن است شما را با ظاهر ملایم خود فریب دهد، اما سریع و خشمگین حرکت می کند! 

در هر نقطه ای باید هوشیار بود، حضور ذهن بسیار مهم است با برنامه ریزی محل حرکت، نحوه حرکت، نحوه شکستن آن، زمان بازگرداندن آن، استفاده از بک هند یا فورهند، همه چیز را باید در نظر داشت.

8. به اجتماعی بودن کمک می کند

بدمینتون یک بازی دو یا چهار نفره است و نه یک بازی انفرادی این یک رقابت سالم بین دو عضو است، یا می‌برید یا می‌بازید، اما همیشه یک رابطه اجتماعی خوب را حفظ خواهید کرد.

مزیت بازی بدمینتون این است که این یک بازی در فضای باز است که می توانید به عنوان یک گذر زمان سرگرم کننده با خانواده یا دوستان خود در حالی که دور هم هستید بازی کنید.

به جای غرق شدن در دنیای دیجیتال، افراد را به هم متصل می کند و به رابطه آنها طعم می بخشد.

9. به کاهش وزن کمک می کند

از رژیم‌های گرسنگی و کالری کم خسته شده‌اید، عادت سالمی برای سوزاندن کالری‌های خود با عرق کردن با یک مسابقه بدمینتون ایجاد کنید.

این به شما در کنترل وزن و حفظ تعادل بدن کمک می کند. بنابراین سوزاندن کالری باعث افزایش سرعت متابولیسم می شود که سالم و مناسب است .

10. خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد

بازی بدمینتون موجب تعریق فراوان می شود باعث کاهش دیابت درون ما می شود تولید قند توسط کبد را رام می کند و قند خون ناشتا را کاهش می دهد.

درصورت علاقه مندی می توانید سایر مقالات موجود در فروشگاه اینترنتی نیدمد را نیز مطالعه نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید