آموزش اسنوکر, بازی بیلیارد

برترین بازیکنان زن بیلیارد

برترین بازیکنان زن بیلیارد
لطفا به این محصول یا مقاله امتیاز دهید

انجمن حرفه ای بیلیارد زنان WPBA

برترین بازیکنان زن بیلیارد در جهان بسیارند . به عبارتی بیلیارد یک ورزش مردانه محسوب می شود، اما این تصور کاملاً اشتباه است. زیرا این بازی برترین بازیکنان زن بیلیارد را نیز دارد . اگر به دنبال بهترین بازیکنان جهان باشیم، می‌توانیم استعدادهای زن های بزرگی را پیدا کنیم که می‌توانند با حرفه ای ‌ترین بازیکنان مرد بیلیارد مقابله کنند.

به لطف WPBA (انجمن حرفه ای بیلیارد زنان)، محبوبیت بازی بیلیارد زنان در طول سال ها به سرعت افزایش یافته است. امروزه، اگر به دنبال بهترین بازیکنان بیلیارد زن باشید، نام های زیادی ظاهر می شود.

این موضوع مطمئناً ذهنی است، بر اساس آنچه شما «موفق» می‌دانید، اما تعداد انگشت شماری از نام‌ها در مورد بیلیارد زنان بالاتر از همه هستند. این کار آسانی نیست، اما ما لیستی از بازیکنان زن بیلیارد که برتر هستند و تا به حال بازی کرده اند را جمع آوری کرده ایم:

ما تعدادی از برجسته ترین بازیکنان زن بیلیارد در سراسر جهان را برای شما آورده ایم.

ژانت لی (Jeanette Lee)

ژانت لی_بازیکن زن بیلیارد

ژانت لی یک بازیکن حرفه ای پول آمریکایی (بیلیارد) است. دوستانش به او لقب بیوه سیاه را دادند زیرا او در هنگام بازی تغییر شکل می داد و کاملا لباس سیاه می پوشید.

او از حالت شیرین و آرام به عصبانی کردن بی‌رحمانه مخالفانش تبدیل شد. او از سال 1989 شروع به بازی بیلیارد کرد و در دهه 1990 در رنکینگ جهانی بازیکنان پول یا بیلیارد رتبه اول شد.

لازم به ذکر است که او جایزه “انجمن بیلیارد حرفه ای زنان” (WPBA) را به عنوان ورزشکار زن برتر در بازی بیلیارد در سال 1998 دریافت کرد. ژانت لی در بازی بیلیارد دست آوردهای فوق العاده ایی را در طی سال های بازی اش در بازی های جهانی کسب کرده است.

جنیفر بارتا (Jennifer Barretta)

جنیفربارتا_بازیکن بیلیارد

جنیفر بارتا از خانواده ای بسیار رقابتی و ورزشکار است، از اولین روزی که دست به چوب بیلیارد زد و بازی خود را شروع کرد، تصمیم گرفته بود که در بازی بیلیارد به عنوان بهترین بازیکن بیلیارد شناخته شود و پیش برود. او یکی از شناخته شده ترین بازیکنان زن بیلیارد است و یکی از 10 بازیکن برتر بازی بیلیارد از سراسر جهان است.

او با تلاش های بسیار در تمرینات و آموزش های متوالی بسیار موفق شد. جنیفر در سال 2003 در تور منطقه ایی چساپیک (Chesapeake)، به عنوان “بازیکن سال” انتخاب شود ، این رویداد چیزی بود که او را به عنوان “Touring Pro” شناختند و به او اجازه داد در رویدادهای حرفه ای و بازی های جهانی نیز مختلف آن سال شرکت کند.

با این حال، تا دسامبر 2004 بود که او ثابت کرد که چیزی بیش از یک بازیکن خوب است که در مسابقه ای که از تلویزیون ESPN پخش شد، برترین بازیکن را که حریفش بود شکست داد.

در سال 2006، در جام امپرس در کره جنوبی، جنیفر اولین عنوان بین المللی خود را به دست آورد. او در حال حاضر شماره 7 تور WPBA است و در مسابقات مختلف مردان نیز شرکت می کند. امروزه ما هنوز بارتا را به عنوان یکی از بهترین بازیکنان زن در این ورزش می شناسیم.

پان شیائوتینگ (Pan Xiaoting)

پان_بازیکن زن بیلیارد

پان شیائوتینگ اولین بازیکن زن حرفه ای چینی در بازی بیلیارد است که به صورت تمام وقت در تور زنان WPBA بازی می کند. این فوق ستاره چینی با نام مستعار “ملکه 9 توپ”، در طول سال ها برنده مسابقات بسیاری شده است.

اولین عنوان اصلی او زمانی بود که در سال 2002 قهرمان مسابقات قهرمانی ژاپن شد . این بازیکن زن بازی بیلیارد در سال 2007 WPA در تائویوان تایوان اعلام شد. او در سال های 2005 و 2008 بار دیگر در همان مسابقات قهرمان شد و او را به زنی با بیشترین عناوین قهرمانی ژاپن تبدیل کرد.
پان دوستی و رقابت با یکی دیگر از بازیکنان بزرگ آسیایی مانند کیم گا یونگ دارد. او در حال حاضر یکی از شناخته شده ترین بازیکنان بیلیارد در داخل و خارج از آسیا است و هر بار که بازی می کند تعداد زیادی دنبال کننده دارد.

با این حال، بزرگترین دستاورد پان زمانی بود که او با پیروزی 11-5 مقابل روبیلن آمیت، تاج قهرمانی 9_توپ جهان را به دست آورد. علاوه بر این، رونی اوسالیوان، قهرمان 7 دوره اسنوکر (بیلیارد) جهان، در سال 2013 به پان باخت. او همچنین یک شکست دیگر از پان در سال 2018 متحمل شد.

 آلیسون فیشر (Allison Fisher)

آلیسون فیشر_بیلیارد

آلیسون فیشر در 24 فوریه 1968 در انگلستان به دنیا آمد. در سن 7 سالگی شروع به بازی کرد و اولین عنوان خود را تنها با سن 17 سال به دست آورد. یکی از بهترین بازیکنان حرفه ای بیلیارد یا اسنوکر در جهان بین سال های 1985 تا 1994 بود.

او 2 قهرمانی WPA جهانی 9-بال و چهارمین قهرمانی در سال 2001 را به دست آورد. آلیسون بیش از هر بازیکن زن دیگری تاکنون عنوان قهرمانی جهانی 9-توپ را کسب کرده است. از سال 1996 تا 2001، آلیسون فیشر، که به عنوان “دوشس عذاب” نیز شناخته می شود، آلیسون بازیکن برتر بیلیارد در مدار WPBA بود.

او تنها در 10 فصل، 7 قهرمانی جهانی بیلیارد (اسنوکر) را به دست آورد. و او امروز بیش از 80 عنوان ملی و در مجموع 11 عنوان جهانی کسب کرده است. بدون شک یک کهنه سرباز در لیست ماست.

شانل لورین (Shanelle Loraine)

شانل_بازیکن بیلیارد_زن

شانل لورین ( Shanelle Loraine) بازی بیلیارد یا اسنوکر را در سال 2000 شروع کرد و به مدت 4 سال در تیم رسمی دانشگاه مرکزی فلوریدا حضور داشت. او در اورلاندو با بازیکن رنکینگ جهانی چارلی ویلیامز و قهرمان سرشناس جهان سمیت سایگینر (ترکیه) تمرین کرد.

اینها برخی از برجسته ترین بازیکنان استخر زن هستند. ما می دانیم که بازیکنان زن برجسته بیشتری در این ورزش وجود دارد، بنابراین از پست آینده برای دومین لیست بهترین بازیکنان بیلیارد ما آگاه باشید.

کلی فیشر (Kelly Fisher)

کلی فیشر (Kelly Fisher) همچنین یک بازیکن حرفه ای اسنوکر و بیلیارد اهل انگلستان است. اما هیچ رابطه ای بین آلیسون و کلی وجود ندارد. از سال 1998 تا 2000، کلی فیشر، برنده 3 مسابقات قهرمانی اسنوکر بانوان جهان شد. در سال 2001، کلی، برنده 4 تورنمنت دیگر در بخش بانوان شد، که این مسابقات عبارتند از : اوپن بلژیک، اوپن بریتانیا، قهرمانی انگلستان و جام ال جی.

او همچنین در سال‌های 2002 و 2003 قهرمان مسابقات قهرمانی جهانی اسنوکر –بیلیارد بانوان شد. کلی فیشر، که “KwikFire” نیز نامیده می‌شود، برای بازی در تور WPBA به ایالات متحده نقل مکان کرد و تا سال 2008، او برترین بازیکن بیلیارد جهان بود. تنها 4 سال بعد، در سال 2012، کلی اولین قهرمانی جهان 9-بال خود را به دست آورد.

 

کلی فیشر بازیکن زن بیلیارد

کارن کور (Karen Corr)

کارن کور (Karen Corr) قبل از تبدیل شدن به یکی از بهترین بازیکنان بیلیارد در تاریخ، در میان بهترین بازیکنان اسنوکر زن در جهان بود. او تنها 15 سال داشت که وارد اولین تورنمنت خود در لستر شد و از آن زمان به عقب نگاه نکرده است. با تمرین زیاد و حمایت خانواده، کارن به سرعت به یک بازیکن زن درجه یک اسنوکر تبدیل شد.

تنها یک روز پس از تولد 21 سالگی، کارن اولین قهرمانی اسنوکر ورد خود را برد . او نه تنها دو بار دیگر در سال‌های 1995 و 1997 قهرمان شد، بلکه دو سال متوالی قهرمان بیلیارد زنان جهان شد – در سال‌های 1998 و 1999. پس از آن به ایالات متحده نقل مکان کرد و کار خود را در استخر آغاز کرد. .

تنها در عرض یک سال، او در رتبه دوم جهان قرار گرفت. همچنین کارن کور اولین کسی بود که در تمام رویدادهای تور کلاسیک WPBA تنها در یک فصل برنده شد. در سال 2012، کارن به تالار مشاهیر BCA معرفی شد.

کارن زن_بیلیارد

لوری جون جونز

لوری جان جونز زمانی که تنها 4 سال داشت در خانه اش در نیوجرسی شروع به بازی اسنوکر و بیلیارد کرد. جان اوگونوفسکی، پدرش، استعداد او را شناخت و شروع به آموزش این ورزش به او کرد. او با نام مستعار “ملکه هیل” زمانی که تنها 11 سال داشت به یک بازیکن حرفه ای WPBA تبدیل شد.

حدود 4 سال بعد، در سن 15 سالگی، لوری جون جونز عنوان قهرمانی 9 توپ جهان را به دست آورد. حتی یک بازیکن، زن یا مرد، در آن سن و سال قهرمان جهان نشده بود. لوری در طول زندگی خود در بسیاری از مسابقات از جمله قهرمانی استخر آزاد آزاد ایالات متحده، 3 مسابقات قهرمانی ملی WPBA، مسابقات قهرمانی 9 توپ آزاد ایالات متحده و قهرمانی تمام ژاپن قهرمان شد.

در سال 2002، او به تالار مشاهیر BCA و تالار مشاهیر WPBA معرفی شد و بیش از 50 عنوان اصلی را در اختیار داشت. او همچنین 5 بار در دوران حرفه ای خود به عنوان “بازیکن سال” شناخته شد.

 

اینها تنها بازیکنان زن در بازی بیلیارد یا اسنوکر نیستند که توانسته اند به موفقیت بزرگی دست یابند، اما قطعاً برخی از بهترین بازیکنان تاریخ هستند. به طور کلی گفته شده است که آلیسون فیشر بهترین بازیکن زن است که تا به حال بازی بیلیارد بازی کرده است. اما بعد از او، بازیکنان زنان بسیاری را می توان نام برد.

دیدگاهتان را بنویسید