آموزش بدنسازی پینگ پنگ

تمرین پینگ پنگ در منزل به تنهایی با 7 روش کاربردی

تمرین تیموبول

در این مقاله نیدمدی قصد داریم تا تمرین پینگ پنگ در منزل را با 8 روش کاربردی را بررسی کنیم تا به تنهایی نیز بتوانیم در خانه یا هر مکانی از این بازی لذت بخش جانمانیم .

در حالی که تنیس روی میز ورزشی است که حداقل دو نفر آن را انجام می دهند، راه های زیادی وجود دارد که می توانید مهارت های آنها را بدون داشتن یک هم تیمی بهبود ببخشید.

زمان دوری از جدول به اندازه تمرینات معمولی مهم است، بنابراین ما هر راهی را که بتوانید در بازی در حالی که خودتان تمرین می کنید بهتر شوید را پوشش خواهیم داد

به گفته اکثر متخصصان تنیس روی میز، سرویس و دریافت مهم ترین ضربات در کل بازی است. با توجه به اینکه میانگین رالی پینگ پنگ بین 3 تا 5 شوت است، داشتن یک سرویس خوب می تواند تفاوت بین برد یا باخت یک مسابقه باشد.

تمرین پینگ پنگ در منزل شما را برای بازی آماده تر خواهد کرد خصوصا زمانی که هرورز و به شکل مستمر به تمرین بپردازید .

بنابراین، شما باید بطور منظم تمرین کنید همانطور که سطح بازی شما بهبود می یابد، سرویس های شما نیز بهتر می شود، زیرا با مخالفت های سخت تری روبرو خواهید شد که سرویس های شما را با شایستگی بیشتری دریافت خواهند کرد. اگر نتوانید آنها را با استفاده از سرویس خود تنظیم کنید، ضربه های قوی فایده ای ندارد.

اگر آموزش سرویس را در روتین ورزشی خود بگنجانید، متوجه خواهید شد که کیفیت سرویس های شما به طور چشمگیری بهبود می یابد و نتایج بهتری در مسابقات خود خواهید داشت.

تمرین سرویس‌ها می‌تواند خسته‌کننده باشد، اما زمانی که حریفانتان برای دریافت آن‌ها تلاش می‌کنند، خوشحال می‌شوید که این کار را انجام دهید!

اگر میز تنیس روی میز ندارید، همچنان می توانید سرویس های خود را تمرین کنید! می‌توانید روی یک میز معمولی سرو کنید و به چرخشی که روی توپ می‌زنید نگاه کنید تا معجزه تمرین پینگ پنگ در منزل را ببینید .

در حالت ایده آل، این باید تا حد امکان نزدیک به 30 اینچ (76 سانتی متر) ارتفاع باشد. شما همچنین می توانید روی زمین سرویس دهید و ببینید که توپ در کجا حرکت می کند، می خواهید تا آنجا که ممکن است چرخش بیشتری داشته باشید.

با در نظر گرفتن سبک بازی خود، سرویس های مختلف را آزمایش کنید. با استفاده از خودم به عنوان مثال، یک لوپر فورهند، دوست دارم هر چند وقت یکبار چند سرویس آونگ معکوس سریع پرتاب کنم. عنصر غافلگیری به این معنی است که حریفان اغلب یک توپ نسبتاً بالا را به فورهند من برمی گردانند و بهترین ضربه من را ایجاد می کنند. اگر در باز کردن خوب هستید، پس اسپین را سرو کنید.

تمرین تیموبول

هنگام تمرین، مطمئن شوید که سرو می‌کنید و سپس برای توپ بعدی آماده شوید، دقیقاً همانطور که در یک مسابقه واقعی انجام می‌دهید. همچنین باید تغییراتی را برای سرویس هایی که می خواهید انجام دهید تمرین کنید. به عنوان مثال، اگر در حال تمرین یک سرویس کوتاه به عقب هستید، سعی کنید با همان حرکت یک سرویس کوتاه بدون چرخش را تمرین کنید.

هنگام تمرین سرویس بک اسپین خود، سعی کنید زیر توپ را برس بزنید و بیشترین چرخش ممکن را داشته باشید. برای حرکت بدون چرخش، همانطور که در سرویس چرخشی به عقب انجام می دهید، از زیر توپ بیایید، اما به جای مسواک زدن، در لحظه تماس به توپ ضربه بزنید.

این به حریف این توهم را می دهد که در حالی که اینطور نیست، یک سرویس پشتیبان است و اشتباهات آسان را از آنها حذف می کند.

اگر در حین انجام همان حرکت، چرخش سرویس‌های خود را تغییر دهید، حریفان شما نمی‌دانند چه اتفاقی در انتظارشان است.

2. تجزیه و تحلیل ویدئویی خودتان

وقتی بازی نمی کنید، فکر کردن به بازی بسیار سودمند است. اگر ندانیم چه کاری می‌توانیم بهتر انجام دهیم، خیلی سخت است که پیشرفت کنیم، و تنها راه برای فهمیدن آن، تجزیه و تحلیل بازی است.

یک راه خوب برای برانگیختن این ایده‌ها، تماشای ویدیوهایی از بازی خود در حالی که سعی می‌کنید اشتباهات را در سطح تاکتیکی، فنی و ذهنی تشخیص دهید، است.

دلایل کسب امتیازات و امتیازات از دست رفته خود را تجزیه و تحلیل کنید. شما می‌خواهید بیشتر کارهایی را انجام دهید که امتیازات را به دست می‌آورید و کمتر کارهایی را که باعث می‌شوند آنها را از دست بدهید انجام دهید:

آیا با خطاهای اجباری مشکل دارید؟ آیا سرویس های شما موثر هستند یا باید روی آنها کار کنید؟ آیا به درستی حرکت می کنید و خمیده اید؟ خدمات شما چگونه است؟

نقاط ضعف خود را در ذهن داشته باشید و تمرینات خاصی را برای اصلاح آنها انجام دهید. به زبان بدن خود و چیزهایی که می گویید نگاه کنید. شما باید در عین حفظ نگرش یک برنده متمرکز باشید. شکست دادن بازیکنی که آرام و مثبت می ماند، بسیار سخت تر است، برخلاف کسی که وقتی اوضاع به سمت جنوب پیش می رود عصبانی می شود یا تسلیم می شود.

به این فکر کنید که برای رسیدن به نتیجه بهتر چه کاری می توانستید متفاوت انجام دهید. هنگام تماشای ویدیوها، متوجه جزئیاتی می‌شوید که هنگام بازی از دست داده‌اید، توجه کنید و چیزهای زیادی را یاد خواهید گرفت که به شما در پیشرفت مسابقات کمک می‌کند.

اگر در تشخیص اشتباهات خود مشکل دارید، پس دلیل هر امتیازی را که از دست دادید بنویسید. وقتی این کار انجام شد، تعیین دقیق روی چه چیزی باید کار کرد آسان تر خواهد بود.

3. ویدئو آنالیز بازیکنان حرفه ای

شما باید ویدیوهای بازیکنان حرفه ای را تماشا کنید و سعی کنید بفهمید چرا آنها کاری را که انجام می دهند انجام می دهند. حرفه ای های تنیس روی میز در طول سال ها با کمک مربیان درجه یک این ورزش را به طور کامل مطالعه کرده اند.

اگر فرآیند فکری پشت هر ضربه و تکنیک های استفاده شده توسط آنها را درک کنید، بینش ارزشمندی به دست خواهید آورد که می توانید آن را به مسابقات خود تعمیم دهید.

حتی بهتر است اگر بتوانید حرفه ای را پیدا کنید که سبک بازی شما مشابه باشد، زیرا تاکتیک های خود را در بالاترین سطح اجرا می کنید و اطلاعات ارزشمندی را در مورد آنچه باید برای بهبود سبک خود در حرکت رو به جلو انجام دهید به شما می دهد.

اگر می خواهید با فورهند خود به همه چیز در سطح بالایی ضربه بزنید، به بازی پاهای ریو سونگ مین نیاز دارید!

نکته دیگر این است که ویدیوهای بازی رقبای خود را تماشا کنید. اگر در آخرین تورنمنت خود حذف شدید، فیلم ویدیویی هر کسی که شما را شکست داد را جستجو کنید. به کاری که انجام می دهند توجه کنید. این احتمال وجود دارد که تاکتیک‌ها و بازی‌های بیشتری را یاد بگیرید که می‌توانید دفعه بعد از آنها برای شکست دادن او استفاده کنید، و همچنین می‌توانید از آن تاکتیک‌ها زمانی که با فردی با سبک بازی مشابه ملاقات می‌کنید، استفاده کنید.

4 ) تمرین با یک ربات

تمرین تنیس روی میز با یک ربات نزدیکترین چیزی است که می توانید به تمرین با یک شریک برسید، و بسیار راحت است زیرا اساساً می توانید هر زمان که بخواهید در خانه تنیس روی میز بازی کنید. ربات هر چند ثانیه یک بار به نیمه میز شما توپ شلیک می کند، بنابراین به خوبی به مسابقات واقعی تبدیل می شود.

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، روبات ها کاملا مقرون به صرفه شده اند. موارد اولیه را می توان با قیمت زیر 200 دلار خریداری کرد. تقریباً هر ربات می تواند چرخش های مختلفی را شلیک کند و نوسان کند، بنابراین می توانید با آنها تمرین کنید و بدون نیاز به شریک به سرعت پیشرفت کنید.

ربات تنیس باز

ربات ها همچنین هنگام تمرین مکانیک یک ضربه خاص به طور قابل توجهی موثر هستند. به عنوان مثال، اگر در باز کردن فورهند در مقابل بک اسپین مشکل دارید، ربات را روی حالت بک اسپین قرار دهید و آن را روی فورهند خود قرار دهید و تا زمانی که بخواهید می‌توانید تمرین کنید. تمرین یک سکته مغزی بارها و بارها نتایج عالی به همراه خواهد داشت! تکنیک شما به حافظه عضلانی تبدیل می شود و در هنگام بازی نشان داده می شود.

همچنین توصیه می کنیم هنگام تمرین با ربات از خودتان فیلم بگیرید تا تکنیک خود را اصلاح کنید. با گذشت زمان، سعی کنید از شتاب و چرخش بدن بیشتر استفاده کنید و در عین حال ضربات خود را کوتاه کنید.

با راهنمایی های ما در مورد 4 حرکت اساسی: درایو جلو، درایو بک هند، فشار جلو و فشار بک هند، مطمئن شوید که تکنیک های اولیه درست را دارید.

5. سایه بازی

بازی سایه ابزار بسیار قدرتمندی برای اصلاح حرکات ضربه ای و کار بر روی تعادل، چابکی و هماهنگی است. این شامل بازی تنیس روی میز به تنهایی و بدون استفاده از توپ است.

شما به سادگی همانطور که در تمرین یا در یک مسابقه واقعی بازی می کنید، فقط بدون توپ بازی می کنید. بازی سایه برای توسعه تنیس روی میز عالی است زیرا می توانید بدون نگرانی در مورد ضربه زدن به توپ و زنده نگه داشتن امتیاز، فقط بر روی تکنیک و کار پا تمرکز کنید.

بازی سایه مخصوصاً برای مبتدیان و برای اصلاح اشتباهات عالی است. تکرار یک ضربه خاص چندین بار پشت سر هم، حتی بدون توپ، به حافظه عضلانی شما کمک می کند و بازی شما را به شدت بهبود می بخشد.

بازی سایه به خودکارسازی ضربات شما کمک می کند و در عین حال عادت های بد را به حداقل می رساند زیرا نگران ضربه زدن به توپ و قرار دادن آن روی میز نیستید. در حالی که سایه بازی می کنیم، می توانیم با سرعت بیشتری و با تکنیک کامل بازی کنیم که در نهایت به مسابقات واقعی تبدیل می شود.

اگر به درستی انجام شود، ورزش خوبی نیز هست. ترکیبی از تمرین‌های مورد علاقه‌تان و موقعیت‌های خاص مسابقه را امتحان کنید، مانند وارد شدن به میز برای لمس کوتاه و سپس بیرون آمدن برای باز شدن. خوب است تصور کنید که مسابقات را انجام می دهید و یک عنصر تصادفی را به تمرین خود اضافه می کنید.

به یاد داشته باشید که روی نوک انگشتان پا بایستید تا با پاهای خود فعال باشید و مطمئن شوید که انتقال وزن را به درستی انجام می دهید.

6. کاردیو

داشتن استقامت و استقامت خوب دنیایی از تفاوت را در تنیس روی میز ایجاد می کند. متوجه خواهید شد که روی پاهای خود سبک تر خواهید بود و اولین قدم انفجاری تری خواهید داشت.

اگر استقامت خوبی داشته باشید، در طول تمرین و مسابقات تقریباً به این اندازه خسته نخواهید شد.

توصیه می کنیم حداقل یک جلسه 30 دقیقه ای در هفته، مانند دویدن 5 کیلومتری یا رکاب زدن با دوچرخه برای حفظ عملکرد هوازی خوب داشته باشید. انجام کاردیو برای سلامتی و ذهن شما نیز بسیار مفید است

انجام دوی سرعت کوتاه نیز به همان اندازه مفید است. ایده خوبی است که دوی های 25، 50 و 100 متر را برای تقلید از انفجارهای کوتاه انرژی مورد نیاز تنیس روی میز انجام دهید و به انفجاری کلی شما کمک کند

همچنین حفظ یک رژیم غذایی خوب و متعادل با مقدار زیادی میوه، سبزیجات و پروتئین کافی بسیار مهم است. این بر زمان ریکاوری و سطح انرژی شما تأثیر زیادی دارد و به شما کمک می کند سالم بمانید.

7. دریل های نردبانی

تمرینات نردبانی برای تنیس روی میز بسیار عالی هستند زیرا به هماهنگی پاها، چابکی و سرعت بسیار بالایی نیاز دارند. آن‌ها کار پای شما را سریع‌تر و دقیق‌تر می‌کنند، و حتی برای تمرین این تمرین‌ها به نردبان هم نیاز ندارید، این تمرین‌ها را می‌توان در حالی انجام داد که از کاشی‌های کف به عنوان مرجع استفاده کنید.

من کاملاً این ویدیوی یوتیوب را به عنوان یک نقطه مرجع خوب برای 11 تمرین نردبانی مختلف دوست دارم، اگرچه آنها می توانند در ابتدا هر مته را کمی کندتر نشان دهند.

5 تا 10 دقیقه دریل های نردبانی را در برنامه خود بگنجانید و متوجه نتایج خواهید شد، به خصوص زمانی که از میز بیرون می آیید و می روید، یا به عکس های گسترده دست می یابید. آنها همچنین مفاصل، رباط‌ها و تاندون‌های شما را تقویت می‌کنند، بنابراین حمایت ساختاری بیشتری خواهید داشت و آسیب‌های کمتری در طول خط خواهید داشت.

8. تغذیه چند توپ

اگر می‌خواهید لمس خود را بهبود ببخشید، تغذیه چند توپ را تمرین کنید، حتی اگر کسی برای ضربه زدن به توپ‌هایی که به آن‌ها می‌خورید نیست. مالتی بال نوعی تمرین فشرده است که در آن مربی توپ ها را با سرعت بالا به بازیکن می دهد.

اگر به عنوان مربی عمل می کنید، ضربه زدن مکرر به توپ، با چرخش های مختلف و به مکان های مختلف، احساس شما را در کمترین زمان بهبود می بخشد.

برای تغذیه مولتی‌بال، به تعداد زیادی توپ و یک سطل نیاز دارید. سطل را روی میز قرار دهید و با مچ شل شروع به ضربه زدن به توپ کنید و هر بار که به توپ ضربه می زنید روی احساس کردن توپ تمرکز کنید. این حرکت مکرر ضربه زدن به توپ به روش های مختلف به شما این توانایی را می دهد که چرخشی را که به توپ وارد می کنید کنترل کنید

ضربه زدن به تاپ اسپین های سریع، لمس کوتاه، هل دادن طولانی و ضربه صاف را امتحان کنید. با تغذیه چند بال، یاد خواهید گرفت که چگونه توپ را کنترل کنید و چگونه با حرکات کوتاه، چرخش های مختلف را انجام دهید. همچنین به درک بهتر تجهیزات ما کمک می کند. برای آشنایی کلی با ورزش پینگ پنگ این مقاله را مطالعه نمایید.

درضمن مقاله قبلی نیدمد درباره تمرین پینگ پنگ را از دست ندهید .

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید