دسته‌بندی نشده

تمرین پینگ پنگ در خانه با 5 حرکت ساده

قابل از اینکه پینگ پنگ به عنوان یک رویداد المپیک شناخته شود، بازی تنیس روی میز برای بسیاری از ما فقط چیزی بود که در آخر هفته ها در پارک ها و زیرزمین ها بازی می شد که به آن می گفتیم تمرین پینگ پنگ در خانه.

پس از اینکه بخشی از المپیک شد، محبوبیت این ورزش افزایش یافت و ناگهان تعداد تیم های آماتور بیش از هر زمان دیگری افزایش پیدا کرد.

در مقاله قبلی به فواید پینگ پنگ برای سلامتی پرداختیم و در این مقاله لازم است به حرکات تمرینی مهم قابل اجرا در منزل بپردازیم، پس تا انتهای مقاله با ما باشید و در نهایت حرکت محبوب خودتان را در نظرات برای ما بنویسید.

3 حرکت اصلی برای تمرین پینگ پنگ در خانه

حرکت پا در پینگ پنگ

تثلیث مقدس چنگ زدن، ایستادن و حرکت پا، پایه‌هایی هستند که باید در ابتدا بگذارید. بسیاری از مربیان از روی اینها می گذرند و مستقیماً به توپ ضربه می زنند. پایه های ضعیف می تواند باعث شود که کل بازی شما سقوط کند یا نتوانید توانایی های خود را بیشتر کنید.

هنگام بازی، هر سه جنبه مختلف باید کاملاً هماهنگ باشند تا به نتایج دلخواه برسید.

 

دوی سرعت کوتاه پینگ پنگ

دوی کوتاه

پینگ پنگ یک ورزش با شدت بالا است و به قدرت انفجاری نیاز دارد.

مسافت های دویدن خود را به دوهای کوتاه 10، 20، 30 و 40 متر تقسیم کنید. این دوی سرعت ها را چندین بار تکرار کنید و زمان زیادی را برای ریکاوری در بین مسابقات بگذارید.

دوی سرعت کوتاه و شدید در نیمی از زمان تمرینات قلبی عروقی سنتی، مانند دویدن در مسافت طولانی و دوچرخه سواری، عملکرد قلبی عروقی و استقامت را بهبود می بخشد.

بنابراین حتی اگر فقط در تلاش برای بهبود «سطح عمومی تناسب اندام» خود هستید، دوی سرعت احتمالاً بهترین راه برای انجام آن است!

 

تمرین پینگ پنگ در خانه و حرکات قدرتی

تمرینات کششی

برای این بازی، تمرین اضافی طرف غیر بازی کننده کاملا ضروری است. بازی پینگ پنگ ممکن است به معنای استفاده بیشتر از یک طرف بدن نسبت به طرف دیگر باشد. با این حال، در صورتی که به دلیل سال‌ها تمرین ایجاد شده باشد، ایجاد قدرت ناهموار بعداً به مشکلات تعادل منجر می‌شود.

حرکات نوسانی کارآمد خوب باعث صرفه جویی در انرژی می شود. یادگیری این کارایی کلید پینگ پنگ مدرن است. برای اینکه بدن کارآمد باشد، باید به درستی تعادل داشته باشد.

 

حرکت جانبی یا پهلو به پهلو

پینگ پنگ عمدتاً یک بازی حرکات جانبی ( پهلو به پهلو) است. در نتیجه، بسیاری از تمرینات تناسب اندام پینگ پنگ باید از حرکات جانبی مانند پرش جانبی تشکیل شود.

پاهای قدرتمند اساس همه موارد بالاست.

تمرین به صورت جانبی توانایی شما را برای تغییر سریع جهت، افزایش می دهد، قدرت پا، قدرت انفجاری، ثبات، تعادل و هماهنگی را بهبود می بخشد.

تمرین پینگ پنگ در خانه و تمرینات آماده سازی عمومی مانند پرس آپ، دراز و نشست، لانژ، اسکات و غیره همگی برای پینگ پنگ عالی هستند. با این حال، به جای تکنیک خوب ورزش، باید بر سرعت، سرعت و انفجار تاکید شود.

 

بدنسازی پینگ پنگ و افزایش قدرت بدنی

در بالاترین سطوح بازی، قدرت ضربه می تواند نقش مهمی ایفا کند. اگرچه سرعت خالی ممکن است در درازمدت بی فایده باشد، اما قطعاً  ضربه زدن گاه به گاه روی توپ، هر زمان که حریف شما کمترین انتظارش را داشته باشد، می تواند مفید باشد.

برای تمرین پینگ پنگ در خانه تمرینات پرش را به برنامه تناسب اندام خود اضافه کنید، مانند پرش تاک. اینها برای بهبود قدرت پویایی و چابکی شما عالی هستند. آنها همچنین نیازی به تجهیزات ندارند و زمانی که شما فقط فضای محدودی دارید قابل اجرا هستند.

می‌توانید با استفاده از موقعیت‌های مختلف پا مانند پرش پایک یا پرش تقسیم‌شده، آن‌ها را به روش‌های مختلفی تطبیق دهید. همچنین می توانید در هنگام فرود، دوی سرعت و حرکات جانبی اضافه کنید. اینها بهترین انواع تمرینات برای افزایش قدرت انفجاری هستند.

اگر حرکت پیشنهادی خاصی مد نظرتون هست برای ما در نظرات بنویسید تا منتشر کنیم.

با تشکر از شما همراهان همیشگی نیدمد.

دیدگاهتان را بنویسید