تمرینات بدنسازی پینگ پنگ با 5 روش

تمرینات بدنسازی پینگ پنگ
لطفا به این محصول یا مقاله امتیاز دهید

5 نکته تناسب اندام از بازیکنان حرفه ای برای بالا بردن بازی تنیس روی میز شما با تمرینات بدنسازی پینگ پنگ ارائه شده در این مقاله ی نیدمدی.تمرینات بدنسازی پینگ پنگ

 

در طول چند دهه گذشته، تنیس روی میز به یک ورزش شدید فیزیکی تبدیل شده است.بازیکنان هندی با تبدیل کردن تناسب اندام به یکی از مهمترین جنبه های تمرین تنیس روی میز خود، با تغییرات بازی سازگار شده اند.

توصیه های چهره ها در رابطه با بدنسازی در تنیس روی میز

تمرینات بدنسازی پینگ پنگ بسیار مهم است به طوری که آچانتا شرات کمال، چهره تنیس روی میز هند در دو دهه گذشته، می‌گوید: «فکر می‌کنم به طور کلی، ورزشکاران هندی از سال 2008 نسبت به آمادگی جسمانی آگاه شدند. “در همان زمان بود که مردم متوجه شدند که برای بازی تنیس روی میز باید آمادگی جسمانی داشته باشید.

” این بازی در چند سال اخیر، به ویژه پس از کسب ثروتمندترین مدال های تیم هند در بازی های مشترک المنافع و بازی های آسیایی 2018، و معرفی Ultimate Table Tennis (UTT)، لیگ برتری که اکنون در سومین فصل خود قرار دارد، افزایش یافته است.

موارد مهم در‌ تمرینات بدنسازی پینگ پنگ

در سال 2019برخی از بهترین بازیکنانی که در بازی نهایی تنیس روی میز شرکت می کنند، در مورد زمینه های مهم تناسب اندام و تمرینات بدنسازی پینگ پنگ مورد نیاز برای تنیس روی میز صحبت می کنند.

1. سرعت و چابکی تنیس روی میز که یک ورزش عضلانی سریع انقباضی است که از ورزشکاران خود انرژی زیادی می طلبد.

شرات کمال که در فصل 2019 UTT برای Chennai Lions بازی می کند، می گوید: «شما به قدرت انفجاری زیادی نیاز دارید. “نه برای مدت طولانی، اما انفجارهای کوتاه، هر دو تا سه ثانیه.” با توجه به اینکه چقدر سریع باید روی میز واکنش نشان دهند، زاکت ها باید در یک چشم به هم زدن از صفر به شتاب  60 برسند  و آنها باید بدن خود را مانند یک موتور روغن کاری شده و سریع شلیک کنند.

برخی از برترین راکت های هندی از ترکیبی از تمرینات ترکیبی، فواصل با شدت بالا و تمرینات عملکردی استفاده می کنند تا آنها را در شرایط اولیه نگه دارند. تمرین تنیس با شدت بالا یکی از محبوب ترین تمرینات تنیس روی میز است. این شامل حرکات انفجاری زیادی مانند پرش با تاک یا پرش اسکات است تا عضلات تند انقباض را شلیک کند و به فشار آستانه بی هوازی کمک کند.

برای شروع، علاقه مندان به تنیس روی میز می توانند با سرعت های کوتاه – به کوتاهی 10 تا 20 متر – شروع کنند تا قلب را پمپاژ کنند.

2. حرکت پویا با توجه به اینکه میز پینگ پنگ تنها ۹ فوت طول و پنج فوت عرض دارد، فاصله زیادی برای طی کردن وجود ندارد، اما فضای کوچکتر به معنای زمان واکنش کمتر است و بازیکنان باید خیلی سریعتر در موقعیت ضربه قرار بگیرند. حرکت پویا را وارد کنید، خواه جانبی باشد یا جلو و عقب. شما باید در پاها قدرت ایجاد کنید تا این حرکت های سریع را تقویت کنید.

هنگامی که استحکام پایه ساخته شد، تمرینات زیادی برای بهبود حرکت و حرکت پا وجود دارد.

در یکی از مته‌های معروف، بازیکن توسط مخروط‌های رنگی مختلف روی زمین احاطه شده است، و مربی می‌گوید که کدام رنگ باید به سمت آن مخلوط شود و به آن ضربه بزنید.

ما همچنین از دستگاهی به نام Vertimax استفاده می کنیم.

این سیم‌های زیادی دارد و صرفاً برای تمرینات مقاومتی است.» «ما پرش‌های زیادی انجام می‌دهیم یا پرش‌های یک پا انجام می‌دهیم، به‌صورت جانبی یا جلو و عقب با بند می‌دویم، بنابراین شما با مقاومت به همه جهات بروید.حرکت کنترل شده است.

در تنیس روی میز شما حرکت می کنید، می ایستید، ضربه می زنید و سپس دوباره برای ضربه بعدی آماده می شوید.

حرکت پویا زیادی در همه جهات وجود دارد. بنابراین باید برای حرکات کوچک تمرین کنید.»

3. هماهنگی دست و چشمانند همه ورزش‌های راکت، هماهنگی خوب دست و چشم یکی از ضروریات تنیس روی میز است.

نها آگاروال بازیکن سابق هند می‌گوید که بازیکنان حرفه‌ای تنیس روی میز معمولاً هماهنگی چشم و دست بهتری نسبت به سایرین دارند، اما راه‌ها و روش‌هایی وجود دارد که همه بتوانند این مهارت‌ها را بهبود بخشند.

آگاروال می گوید: “روی میز، ما از تمرینات چند توپی زیادی برای این کار استفاده می کنیم.

” آنها اساساً یک سبد توپ دارند و سریع به آن می خورند، در هر جهت، شما باید سریع واکنش نشان دهید، ضربه را خیلی سریع بزنید و برای بعدی آماده شوید.

خارج از میز، وسایلی مانند Dynavision توسط بازیکنان برای تیزتر کردن این جنبه از بازی استفاده می‌شود. 100 چراغ در یک دایره وجود دارد که هر بار یک چراغ روشن می شود.

بازیکن باید به نور ضربه بزند و به محض اینکه این کار انجام شد، بعدی روشن می شود.

زمان واکنش بر روی دستگاه محاسبه می شود.جدای از این، روش های آزمایش شده و آزمایش شده ای برای بهبود هماهنگی دست و چشم وجود دارد.

انداختن یک جسم و گرفتن آن قبل از برخورد با زمین یک تمرین معمولی است. تغییر پیشرفته تر این مته این است که پشت خود را برگردانید و از یک دوست یا مربی بخواهید یک شی را بیاندازد.

شما باید به دور خود بچرخید و جسم را قبل از برخورد با زمین بگیرید.

4. مچ دست و ساعد را تمرین دهیدتنیس روی میز با دست ها اجرا می شود و مچ دست و ساعد قسمت اعظم کار را انجام می دهند. حرکات فورهند مسحورکننده و لوپ بازیکنان حرفه ای تنیس روی میز با یک حرکت ساده مچ دست ساخته شده است.

وزنه ها و نوارهای مقاومتی ابزاری هستند که برای تقویت قدرت در ساعد و مچ دست استفاده می شوند و بخش مهمی از تمرینات بدنسازی در تنیس روی میز به شمار می روند.

برای این کار از پرس های نیمکتی، فرهای مچ دست، فرهای چکشی و گیره های دستی استفاده می شود. شرث کمال می گوید ما از وزنه های آویزان نیز برای این کار استفاده می کنیم. یک طناب به میله ای بسته می شود که وزنه ای از آن آویزان است.

میله را فقط با استفاده از مچ دست و ساعد می چرخانید تا طناب را به عقب بکشید و وزنه را بالا ببرید.

هنگامی که وزنه بالا آمد و میله را لمس کردید، میله را برعکس بچرخانید تا وزنه دوباره پایین بیاید و این کار را تکرار کنید.

آگاروال می‌افزاید: «ما از نوارهای مقاومتی برای ایجاد قدرت در عضلات، از جمله نوارهای کوچک‌تر در ساعد استفاده می‌کنیم».

5. افزایش استقامت ، اگرچه تنیس روی میز یک ورزش استقامتی نیست، اما به قدرت پایداری خاصی نیاز دارد.شرث کمال می گوید: «مسابقه های ما به طور متوسط ​​حدود یک ساعت طول می کشد.

استقامت در پینگ پنگ

“شما باید این قدرت انفجاری را برای یک ساعت حفظ کنید.” راکت ها برای کمک به بهبود عملکرد و استقامت قلب و عروق از تمرینات بی هوازی زیادی در خارج از زمین استفاده می کنند. بعد از معرفی توپ های پلاستیکی در بازی در سال 2014، جنبه تناسب اندام اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

در ضمن به شما پیشنهاد می کنیم با مطالعه این مقالات برای خودتان یک میز پینگ پنگ بسازید (به یوتیوب ما هم سر بزنید) و یا از کارخانه ی نیدمد از این لینک یک میز درجه یک با قیمت های باورنکردنی سفارش بدید تا 1 ساعته در کرج و تهران و 24 ساعته در سراسر ایران تحویلتون بدیم.

Need Mode
ارسال دیدگاه