آموزش پینگ پنگ

آموزش پینگ پنگ یا همان تنیس روی میز و تکنیک ها و حرکات

حرکات چپ و راست در پینگ پنگ

آموزش پینگ پنگ یا همان تنیس روی میز که به عنوان ورزش پینگ پنگ نیز شناخته می شود، یک ورزش مهیج است که می تواند توسط دو یا چهار بازیکن انجام شود.

چگونه پینگ پنگ بازی کنیم ؟

حتی بازیکنان عادی نیز می توانند نسبتاً سریع به مهارت بالایی دست یابند.

پینگ پنگ در سطح حرفه ای واقعاً دیدنی است. این مقاله قوانین مهم پینگ پنگ را به همراه نکاتی برای برنده شدن ارائه می دهد.

آموزش تنیس روی میز

1 ) کسی را برای بازی پیدا کنید. احتمالاً می خواهید با بازی با کسی که تقریباً در سطح مهارت شما یا کمی بهتر است و ترجیحاً کسی که به شدت قوی نیست، شروع کنید، به این ترتیب می توانید از یادگیری نحوه بازی لذت ببرید.

آموزش تنیس روی میز

شما می توانید یک به یک بازی کنید یا می توانید با دو تیم دو نفره بازی کنید که به تنیس دوتایی معروف است، و اگر به هیچکدام دسترسی ندارید، کسی را می خواهید که توپ های پینگ پنگ، راکت و میز قابل تنظیم داشته باشد!

اگر هماهنگی دست و چشم شما هنوز کامل نشده است، ممکن است لازم شود تمرین را در مقابل دیوار شروع کنید و با دیوار حرکات را تمرین کنید.

با نحوه کار توپ و راکت با هم آشنا شوید.

باید با توپ های سلولوئیدی یا پلاستیکی که نارنجی یا سفید هستند و اندازه آنها 40 میلی متر است بازی یا تمرین کنید.

میز باید 2.74 متر (9.0 فوت) طول، 1.525 متر (5.0 فوت) عرض و 0.76 متر (2.5 فوت) ارتفاع داشته باشد.

راکت های پینگ پنگ در واقع قابلیت تنظیم ندارند. استفاده راحت از راکت های کوچک سخت است و راکت های بزرگتر وزن زیادی دارند و دست و پا گیر هستند.

و باید راکت های مسابقه ای دو رنگ (قرمز و مشکی  یا مشکی مشکی یا …) داشته باشید.

نحوه گرفتن راکت در پینگ پنگ

نحوه گرفتن راکت پینگ پنگ

2 ) بدانید که چگونه دسته راکت را بگیرید.

دو سبک متداول برای گرفتن دسته راکت وجود دارد:

الف) دسته قلم (قلم گیر) و دست تکان دادن. صرف نظر از نحوه گرفتن دست و پا، مهم است که آن را شل نگه دارید تا مچ دست شما آزادانه حرکت کند.

یک آزمایش خوب برای اینکه بفهمید دست و پا را شل نگه داشته اید یا خیر این است که از یکی از دوستانتان بخواهید در حالی که دست و پا را گرفته اید، آن را از دستانتان بیرون بکشد.

اگر مشت شما در اطراف دسته گره شده باشد، بیشتر نیروی شما برای برگشت از بازوی شما می آید، نه مچ دست، و شما آنقدر دقیق نخواهید بود.

هیچ‌کدام از این‌ها علم هوا فضا نیست: با گرفتن راکت به صورت قلمی، شما اساساً راکت خود را همانطور که قلم را می گیرید، نگه می دارید.

ب) با گیره دستی، دست خود را روی دسته راکت می گذارید طوری که انگار با آن دست می دهید و سپس انگشتان خود را به آرامی دور آن حلقه می کنید.نکته اصلی در اینجا این است که کاری را انجام دهید که برای شما طبیعی ترین احساس است.

انتخاب سرویس زننده اول در پینگ پنگ

چه کسی اول بازی پینگ پنگ رو شروع می کند ؟

3)  تصمیم بگیرید که چه کسی اول سرویس می زند.

طبق قوانین رسمی فدراسیون بین‌المللی تنیس روی میز (ITTF)، حق انتخاب برای اولین بار به‌صورت قرعه‌کشی (یعنی برگرداندن سکه یا کشیدن نی و غیره) تعیین می‌شود، و برنده انتخاب می‌کند که آیا ابتدا سرویس می‌دهد یا نه کدام طرف را می خواهد اگر برنده انتخاب کند که سرویس دهد یا دریافت کند، بازیکن یا تیم حریف باید انتخاب کند که در کدام سمت میز بازی کند و بالعکس.

اما در بیشتر بازی های تفریحی پینگ پنگ، اولین نفری که به سرویس می رسد توسط بازیکنی که پشت میز می ایستد و توپ را در دست چپ یا راست خود قرار می دهد تعیین می شود.

سپس از حریف می خواهند حدس بزند که توپ در کدام دست است و در صورت صحیح بودن، ابتدا به سرویس می رسند و بالعکس.

سرو کردن توپ در پینگ پنگ به چه معناست ؟

نحوه سرویس زدن در پینگ پنگ

4) توپ را سرو کنید. از پشت خط انتهایی، توپ را باید حداقل 16 سانتی متر (6 اینچ) به صورت عمودی از دست آزاد خود به بیرون پرتاب کنید و سپس با پارو ضربه بزنید تا ابتدا یک بار به سمت میز شما برخورد کند و سپس از روی تور برود.به طرف حریف می زند . اگر تک‌نفره بازی می‌کنید، سرو کننده می‌تواند به هر نقطه در سمت حریف از میز سرویس دهد و حریف باید آن را برگرداند.

نحوه سرو کردن توپ پینگ پنگ در بازی دوبل چگونه است؟

اگر دوبل بازی می کنید، سرویس بین شما و شریکتان چرخانده می شود و با شخص سمت راست شروع می شود و توپ باید ابتدا در نیمه سمت راست میز شما بپرد و سپس باید در عرض زمین به سمت حریف ارسال شود.

سرویس هر دو نقطه طرف را عوض می کند. پس از کسب دو امتیاز، حریف شما – یا در بازی های دوبل، فردی که در تیم مقابل از سرو کننده در کراس زمین است – سرویس می دهد.

پس از اعطای دو امتیاز دیگر، سر کننده اصلی (یا در دو برابر، شریک او) سرویس می دهد.

خطای تور یا نت در پینگ پنگ چیست ؟

اگر در یک سرویس قانونی دیگر توپ به تور برخورد کرد، سرویس یک “نت” است و سرویس بدون امتیاز تکرار می شود.

در حالی که بسیاری از بازیکنان تفریحی پس از 2 نت متوالی به بازیکن مقابل سرور امتیاز می دهند، هیچ محدودیتی برای تعداد نت هایی که می توان در تنیس روی میز ارائه کرد وجود ندارد.

امتیازها هرگز امتیاز داده نمی شوند، در حالی که بسیاری از بازیکنان تفریحی به گونه‌ای بازی می‌کنند که در نقطه بازی، شخصی که می‌بازد باید سرور (سرو کننده توپ) باشد، در واقع سرویس به طور متناوب هر دو سرویس را به طور معمول ادامه می‌دهد تا زمانی که بازی به پایان برسد یا به امتیاز دو 10-10 برسد.

در نقطه بازی یا مچ پوینت، در واقع ممکن است در سرویس حریف باخت و یا به دلیل خطای سرویس که منجر به خطا در سرویس شما شود بازی را واگذار کرد.

دفاع در پینگ پنگ

دفاع در پینگ پنگ

5 ) توپ را برگردانید. پس از یک سرویس یا برگشت، توپ ممکن است از روی تور یا اطراف تور به هر نقطه ای از سمت حریف از جدول برگردانده شود.

توپ باید بعد از اینکه یک بار به پهلوی شما پرید، اما قبل از اینکه دو بار پرید یا به زمین یا هر جسمی از روی میز برخورد کرد، برگردانده شود.

اگر توپ در برگشت به تور برخورد کرد، اما از بالای تور عبور کرد و به سمت حریف اصابت کرد، توپ همچنان در بازی است، و حریف شما باید آن را برگرداند.

یادگیری امتیازات در پینگ پنگ

امتیاز دهی در پینگ پنگ

6 ) امتیاز. یک امتیاز برای هر رالی تعلق می گیرد که اجازه داده نمی شود و هر یک از حریفان می توانند بدون توجه به اینکه چه کسی خدمت کرده است یک امتیاز کسب کند.

قوانین تور در پینگ پنگ

قوانین و خطاهای تور در پینگ پنگ

در اینجا اصل آن است . اگر سرویس شما وارد تور شود، بدون ضربه زدن به طرف حریف از روی میز خارج شود، یا (در دو ضرب) به نیمه اشتباه سمت حریف ضربه بزند، حریف یا تیم دریافت کننده یک امتیاز کسب می کند.

اگر برگشت قانونی انجام ندهید (همانطور که در بالا توضیح داده شد – توپ به تور می خورد یا به طرف حریف شما در میز برخورد نمی کند) یک امتیاز برای حریف شما تعلق می گیرد.

اگر یک سرویس قانونی دریافت کنید یا برگردید و بیش از یک بار با پارو به توپ ضربه بزنید یا با بدن توپ را لمس کنید، یک امتیاز به حریف شما تعلق می گیرد.

توجه داشته باشید که اگر سرویس یا برگشت حریف به سمت شما از میز برخورد نکند، شما همچنان امتیاز می گیرید حتی اگر توپ به شما برخورد کند یا بعد از عبور از انتهای خطوط میز آن را بگیرید.

اگر با دست آزاد خود میز را لمس کنید یا میز را حرکت دهید، حریف شما یک امتیاز می گیرد.

بازی رو برنده شو

نحوه شمارش امتیازات در پینگ پنگ

7 ) بازی رو ببر. بسیاری از مردم دوست دارند تا 21 یا 15 بازی کنند (سرور متناوب هر 5 امتیاز)، که برای بازی های تفریحی خوب است.

با این حال، قوانین رسمی، بازی حالت 11 امتیاز است (سرور متناوب هر 2 امتیاز).برای بردن باید دو امتیاز جلو افتاد.

برای مثال، اگر بازیکنان یا تیم‌ها با امتیاز 10-10 یا 20-20 مساوی باشند، ترتیب عادی سرویس ادامه می‌یابد، اما سرویس به جای هر دو امتیاز، بعد از هر امتیاز، طرف‌های متناوب را تغییر می‌دهد.

دوباره بازی کن

بازی مجدد در پینگ پنگ

8 ) دوباره بازی کن. در رقابت‌های تفریحی، بازی‌ها توسط بازیکن یا تیمی برنده می‌شوند که از پنج بازی، سه بازی را برنده می‌شوند.

بازیکنان بعد از هر بازی طرف زمین را عوض می کنند، و همچنین در بازی پنجم (اگر بازی پنجم لازم باشد) زمانی که یک بازیکن یا تیم پنج امتیاز به دست آورد، طرف خود را عوض می کنند.

تیم یا بازیکنی که ابتدا سرویس می زند نیز هر بازی را تغییر می دهد.

به طور کلی، همه چیز تا حد ممکن یکنواخت می ماند. هیچ بازیکنی نباید نسبت به دیگری برتری داشته باشد.

افزایش مهارت ها در یادگیری پینگ پنگ

1)  به طور مداوم تمرین کنید. با تمرین مداوم می توانید به سرعت به یک بازیکن پینگ پنگ خوب تبدیل شوید.

مهمترین چیزهایی که در ابتدا آموزش پینگ پنگ باید تمرین کنید این است که مراقب توپ باشید، زمان بندی صحیح را احساس کنید و توپ را پایین نگه دارید (یعنی در نزدیک سطح میز بازی کنید).

از همان اولین باری که راکت را برمی دارید، باید آگاهانه تلاش کنید تا توپ را با چشم دنبال کنید، از لحظه سرویس دهی تا ضربه زدن به راکت و غیره.

زمان بندی شما با تمرین بهتر می شود — فقط باید به آن عادت کنید — اما اگر به توپ گوش کنید و همچنین از نزدیک آن را تماشا کنید کمک می کند.

بازی در ارتفاع کم !

پایین نگه داشتن توپ – بدون برخورد با تور – احتمالاً سخت ترین مهارت برای مبتدیان است و مبحث در آموزش پینگ پنگ است.

همچنین یکی از ضروری ترین ها است، زیرا یک توپ بلند می تواند به راحتی توسط حریف شما شکسته شود.

سعی کنید دست و پا زدن خود را تا حد امکان افقی نگه دارید و از مچ دست خود برای انتقال انرژی به توپ و هدف گیری آن استفاده کنید. به طور کلی، هرچه توپ سریعتر حرکت کند، پایین نگه داشتن آن آسان تر است .

بک هند و فورهند در پینگ پنگ

آموزش فورهند و بکند در پینگ پنگ

2 ) یک بک هند و فورهند قوی ایجاد کنید. اگر می‌خواهید در تنیس روی میز خوب شوید، باید بتوانید از هر طرف بدنتان به توپ ضربه بزنید، و به طور کلی تعویض دست‌ها عملی نیست، بنابراین با شوت‌های فورهند و بک هند راحت باشید.

آموزش حرکات چرخشی توپ در پینگ پنگ

حرکت اسپین یا همان چرخش توپ در پینگ پنگ

3 ) یاد بگیرید که روی توپ بچرخانید (حرکت اسپین در پینگ پنگ). این کار با تکان دادن مچ دست به پهلو یا بالا و پایین درست هنگام ضربه زدن به توپ انجام می شود.

برای ضد چرخش، چرخش خود را روی توپ قرار دهید. اگر مدتی از کار افتادید، این کار را روی دیوار تمرین کنید و آنچه برای شما مفید است را آزمایش کنید.

به خرد کردن توپ فکر کنید — قسمت پایینی را که در هنگام پایین آمدن به سمت شما می آید زیر برش دهید.

این کار توپ را می چرخاند، سرعت آن را کاهش می دهد و آن را روی یک مسیر جدید پرتاب می کند. این کار را با فورهند و ضربه بک هند انجام دهید.

ضد پیچ زدن به توپ های چرخشی (اسمش)

حرکت اسمش در پینگ پنگ

4 ) توپ هایی را که حریف شما به آنها برخورد می کند، بشکنید.

کوبیدن توپ (که به آن کوبیدن یا ضربه زدن نیز می گویند) مستلزم ضربه زدن به آن با قدرت است.

به طوری که آنقدر سریع حرکت کند که امیدوار باشیم غیرقابل برگشت باشد.

Smash سلاح قدرتمندی است، اما در ابتدا استفاده دقیق از آن ممکن است دشوار باشد، و ممکن است متوجه شوید که ضربات شما در ابتدا وارد تور می شود یا به خوبی از آن طرف میز خارج می شود.

با این حال از ادامه آزمایش آنها نترسید. شما در نهایت آن را دریافت خواهید کرد.

این شبیه به والیبال است، هنگامی که توپ را به هم می کوبید، می کوبید یا می کوبید، عملاً برای حریف غیرممکن است که توپ را در بازی نگه دارد.

این یکی از پرکاربردترین مهارت‌ها و برای حریفتان ناامیدکننده‌ترین حرکات است.

سرویس خطرناک در آموزش پینگ پنگ

آموزش سرویس زدن در پینگ پنگ

5 ) یک سرویس کشنده ایجاد کنید. یک سرویس سریع یا یک سرویس با چرخش زیاد روی آن می تواند کلید بازی شما شود .زیرا با بازیکنان بهتری روبرو می شوید.

اگر به حریف خود یک سرویس آسان بدهید، حریف شما می تواند در بازگشت با یک حرکت قوی و محکم به شما پاسخ دهد.

یک سرویس آسان به او زمان می‌دهد تا شما را با ضربه‌ای که حتی نمی‌بینید که در حال آمدن است، به باد دهد.

با بالا رفتن رتبه ها سرعت قطعا مهم است، اما باید هدف و دقت خود را حفظ کنید.

همانطور که بهتر و بهتر می شوید، می توانید پیش بینی کنید که توپ به کجا خواهد رفت و با هر ضربه چگونه رفتار خواهد کرد.

6 ) بر حریف خود مانور دهید از آنجایی که با رقابت بهتری روبرو هستید، نمی توانید فقط انتظار داشته باشید که حریف اشتباه کند، حتی اگر ضربه محکمی به توپ بزنید.

شما باید با در دست گرفتن کنترل بازی و وادار کردن حریف خود به حرکت زیاد در اطراف میز او را به انجام خطا مجبور کنید.

آموزش حرکت چپ و راست در پینگ پنگ

حرکات چپ و راست در پینگ پنگ

اگر بتوانید یک شوت از سمت راست بزنید و سپس ضربه دیگری را سریع به سمت چپ بزنید، ممکن است بتوانید از گرفتن توپ توسط حریف خود جلوگیری کنید.

آموزش موقعیت اسلم در پینگ پنگ

حرکات اسلم در پینگ پنگ

ترفندهایی مانند دادن ظاهر یک اسلم و سپس غوطه ور کردن توپ، یا قرار گرفتن در الگوی راست-چپ و سپس زدن دو یا سه شوت متوالی به سمت راست، می تواند حریف شما را خارج از تعادل و در موقعیت اسلم قرار دهد.

استراتژی داشته باشید

استراتژی های حمله و دفاع در پینگ پنگ

1 ) آن را مانند حرفه ای ها انجام دهید. بازیکنان حرفه‌ای معمولاً کمی دورتر از میز می‌ایستند، و وقتی شروع به ورود به رالی‌های سریع‌تر می‌کنید، ممکن است متوجه شوید که این یک تکنیک خوب است.

توپ خیلی سریع و سخت می آید، عقب تر ایستادن تنها راه برای ادامه رالی است. و اگر حریف شما طرفدار یک طرف است، شما نیز باید طرفدار همان طرف باشید.

آنها علاوه بر موضع گیری، گاهی اوقات تجهیزات مختلفی نیز دارند.برای شروع آموزش پینگ پنگ طیف گسترده‌ای از راکت های پینگ‌پنگ موجود است، و در حالی که راکت های ارزان‌قیمت موجود در فروشگاه های ورزشی محلی شما برای مبتدیان مناسب هستند، چون پیشرفته‌تر می‌شوید، ممکن است بخواهید راکت های سفارشی خود را تهیه کنید که برای این کار کافیست با نیدمد تماس بگیرید.

استراتژی در پینگ پنگ

استراتژی در پینگ پنگ

2)  استراتژی خود را انتخاب کنید هنگامی که کمی بازی کردید، به طور خودکار متوجه نقاط قوت و ضعف خود خواهید شد.

سپس، استراتژی ای را انتخاب می کنید که نقاط قوت و ضعف شما را کاهش می دهد.

در اینجا چهار سبک رایج بازیکنان در آموزش پینگ پنگ آورده شده است:  بازیکنان را کنترل کنید همانطور که از نام آنها مشخص است، آنها دوست دارند همیشه کنترل داشته باشند و بنابراین به ندرت ریسک می کنند.

آنها خیلی وقت ها خرد نمی کنند و آن را سنتی نگه می دارند.بازیکنان دفاعی این نوع از بازیکنان سعی می کنند حریف خود را به اشتباه بر روی بازی خود وادار کنند.

آموزش پیچ رو یا تاپ اسپین در پینگ پنگ

مشاهده در پینگ پنگ

آن‌ها بیشتر تمایل دارند که توپ‌ها را بریده و هل دهند تا اینکه وارد رالی‌های تاپ اسپین شوندبازیکنان تهاجمی این بازیکن به طور کلی بسیار تهاجمی است و بر روی تاپ اسپین و ثبات تمرکز می کند.

آنها می توانند توپ را به خوبی قرار دهند و چرخش را به وضوح درک کنند.

بازیکنان قدرتمند در اینجا فریب نمی خورند، بازیکنان قدرتمند عمدتاً به سرعت تکیه می‌کنند تا سرعت حریفان خود را بالا ببرند.

3) بدانید که دارید بازی می کنید. همانطور که با حریف خود بازی می کنید، می توانید اطلاعاتی در مورد نوع بازیکن خود دریافت کنید.

آنها به طور کلی نوع خاصی از سکته مغزی را ترجیح می دهند و همیشه به یک روش پیش فرض بازی برمی گردند.

در اینجا مواردی وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید .ضربه درایور شمارنده زمانی است که تماس جامد با توپ (کم یا بدون چرخش) در بالای جهش برقرار می شود.

بازیکنی که طرفدار این باشد، بهتر است با یک ضربه وسط میز شکست بخورد – جایی که باید سریع بین فورهند و بک هند تصمیم بگیرد.

در آموزش پینگ پنگ ضربه زدن به زمانی گفته می شود که قسمت زیرین توپ در هنگام فرود بریده می شود.مقدار چرخش می تواند متفاوت باشد. برای مبارزه با این، وسط کار کنید و بالاتر از همه، صبور باشید.

عکس‌های متناوب از راحت شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

بلوکرها بازیکنان دفاعی هستند. آنها حمله را دوست ندارند، پس آنها را مجبور کنید.

بین حرکت های کوتاه و بلند تغییر دهید و سبک خود را تغییر دهید. از تمام قدرت خود استفاده نکنید، بنابراین آنها مجبور به استفاده از آن هستند.

«پیچ» ضربه‌ای است که در پاهای شما شروع می‌شود و شانه‌هایتان پایین است و در نهایت به ضربه‌ای ختم می‌شود که توپ را کمی به سمت بالا می‌برد، و باعث می‌شود که آن را کم‌چرخ کنید. اگر با این بازیکن برخورد کردید، تهاجمی باشید.

آنها را وادار به بازی دفاعی کنید که معمولاً نقطه قوت آنها نیست. بازیکنانی که دست و پا زدن را در حالت قلم‌گیر می‌گیرند، معمولاً ضربات فورهند بسیار قوی و ضربه‌های بک هند ضعیف‌تر دارند.

با این حال، با دانستن این موضوع، آنها معمولاً پاهای بسیار خوبی دارند، باید بک هند آنها را کاملاً باز کنید و آن را متنوع نگه دارید تا ندانند در لبه میز بمانند.

علاوه بر این، بازیکنانی وجود دارند که در حال حاضر از گریپ RPB (Backhand Penhold معکوس) استفاده می کنند که ضعف بک هند را که به طور سنتی گریپ قلمی دارد از بین می برد. 

4)   چند تاکتیک متنوع زیر کمربند خود داشته باشید. صرف نظر از اینکه چه کسی را بازی می‌کنید، ایده خوبی است که چند ایده در آن جمجمه خود داشته باشید.

عنصر غافلگیری در این بازی فوق العاده مهم است. به آن بچسبید و یک برد نصیب شما خواهد شدمطمئن شوید که چرخش و ضربات خود را تغییر دهید.

بازیکنان خوب قادر خواهند بود شما را مانند یک کتاب بخوانند و دقیقاً بدانند که قرار است در آینده چه کاری انجام دهید.آنها می بینند که چگونه دوست دارید به توپ ضربه بزنید، کجا دوست دارید توپ را بزنید، و چگونه با تنظیمات مختلف برخورد می کنید.

برای جلوگیری از این امر، سبک خود را تغییر دهید.

چرخش خود، ارتفاعی که به توپ می دهید و سرعتی که در ضربات خود استفاده می کنید تغییر دهید.

آنها را روی انگشتان خود نگه دارید. بتوانید توپ را خارج از “منطقه قدرت” حریف خود قرار دهید.

اگر با یک حریف با چنگال “شیک هند” روبرو هستید، منطقه قدرت آنها در دسترس فورهند آنها و نزدیک بدن آنها روی بک هند است.بازی در وسط و بیرون (عمدی) می تواند نقاط ضعف حریف شما را به صفر برساند .

اما حرف این راهنما را قبول نکنید – خودتان به دنبال نقاط ضعف باشید!

5) چند کار پس زمینه انجام دهید. پینگ پنگ در برخی محافل بسیار جدی گرفته می شود. اگر به دنبال کمی الهام هستید، به ویدیوهای آنلاین نگاه کنید آموزش، مسابقات، یا موارد دیگر. شاید ایستگاه بعدی شما المپیک باشد!

تجربه و مهارت در پینگ پنگ دو اصل جدا نشدنی

پینگ پنگ ورزشی است که نیاز به ساعت ها تمرین دارد.

به دنبال باشگاه ها یا لیگ های منطقه خود بگردید یا گروهی از دوستان علاقه مند را پیدا کنید که به دنبال رقابت هستند.

از آنجایی که به مهارت اولیه بسیار کمی نیاز دارد، پیدا کردن افرادی که مایل به بازی هستند معمولاً سخت نیست.

اگر این موضوع را جدی بگیرید، زمانی که پرانرژی و هوشیار باشید بهترین عملکرد را خواهید داشت.

به همین دلیل، همیشه به اندازه کافی بخوابید و خوب بخورید! شما به تمام حواس خود نیاز دارید که در 100٪ باشید.

برای خرید میز پینگ پنگ های درجه یک نیدمد با قیمت های پخش اینجا و برای خرید انواع چوب راکت حرفه ای اینجا و انواع رویه راکت اینجا کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان هم با شماره های بازرگانی و کارخانجات نیدمد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید