آشنایی با ورزش بدمینتون و فواید آن

ورزش بدمینتون
لطفا به این محصول یا مقاله امتیاز دهید

ورزش بدمینتون

آشنایی اصولی با ورزش بدمینتون

در این مقاله قصد داریم به آشنایی با ورزش بدمینتون و فواید آن بپردازیم. همانطور که می دانید ورزش بدمینتون در عین آسانی پیچیدگی ها و قوانین اصولی خود را دارد. ورزش بدمینتون یک ورزش راکتی است که با استفاده از راکت برای ضربه زدن به یک شاتل روی تور انجام می شود.

ورزش بدمینتون اغلب به عنوان یک فعالیت معمولی در فضای باز در حیاط یا ساحل انجام می شود . بازی های رسمی در یک زمین سرپوشیده مستطیل شکل انجام می شود.

ورزش بدمینتون رسما سریعترین ورزش راکتی است. بازیکنان می توانند با سرعت 180 مایل در ساعت (288 کیلومتر در ساعت) به سمت حریف خود به شاتل یا توپ بدمینتون ضربه بزنند. اما، همه چیز فقط در مورد سرعت نیست.

یک بازیکن می تواند انتظار داشته باشد که در طول یک مسابقه تا چهار مایل (6.4 کیلومتر) در اطراف زمین بدود و در عین حال چابکی برای حفظ رالی های انرژی زا را داشته باشد.

بدمینتون یک ورزش عالی برای تناسب اندام محسوب می شود، ورزش بدمینتون برای افراد در هر سنی عالی است و برای کسانی که می خواهند یک ورزش راکتی جدید را شروع کنند، انتخاب عالی است.

بنابراین، در حالی که استقامت و چابکی مهم هستند، مطمئناً در سطح رقابتی، هر کسی می‌تواند بدمینتون بازی کند و این ورزش یک انتخاب محبوب برای افراد در هر سنی با هر توانایی‌ و تناسب اندام است.

ورزش بدمینتون چگونه است؟

اگر تصمیم دارید ورزش بدمینتون را ادامه دهید، بهتر است به یک باشگاه بدمینتون بپیوندید. در هر کجا که زندگی می کنید، به احتمال زیاد چندین باشگاه برای بازی و تمرین وجود دارد، بنابراین مشکلی برای پیدا کردن یک باشگاه ورزشی بدمینتون در منطقه شما وجود ندارد و اکثر باشگاه های بدمینتون در مورد سطح مهارتی هر شخص برای عضویت سخت گیر نخواهند بود زیرا بخش های آموزشی و تمرینی زیر نظر مربیان حرفه ایی دارند که می توانید از ابتدا شروع به بازی و تمرین کنید.

تا آنجا که به هزینه مربوط می شود، هزینه عضویت می تواند از باشگاهی به باشگاه دیگر بسته به امکانات و نوع عضویتی که می خواهید متفاوت باشد.

باشگاه ها راهی عالی برای پیشرفت بازی شما هستند. می دانید با چه کسی بازی می‌کنید و همچنین از مزیت وجودی مربی برای توسعه و تکمیل مهارت‌های خود استفاده کنید.

بدمینتون یک ورزش و بازی نسبتاً آسان برای هر شخصی است، اما در اینجا چند قانون اساسی وجود دارد که به یک مبتدی کمک می کند تا با این بازی بهتر آشنا شود و در آن بهتر مهارت کسب کند.

رایج ترین شکل بازی بدمینتون چیست؟

رایج‌ترین شکل‌های بازی «تک‌نفره» (با یک بازیکن در هر طرف) و «دونفره» (با دو بازیکن در هر طرف) است. امتیازها با ضربه زدن به راکت و فرود آن در نیمه زمین تیم دیگر به دست می آید.

بازیکنان از راکت برای ضربه زدن به یک شاتل از روی تور به سمت دیگر زمین استفاده می کند، هدف این است که با ضربه زدن به شاتل روی تور، امتیاز کسب کنند. تا با ضربه زدن به شاتل و پرتاب آن به سمت دیگر زمین بازیکن فرود بیاید.

همچنین زمانی که حریف شما به شاتل در خارج از زمین برخورد کند یا نتواند توپ بدمینتون را هنگام رد شدن از تور مهار کند امتیاز به شما تعلق می گیرد.

سرویس و امتیاز گرفتن در بازی بدمینتون چگونه است؟

 • سرویس ها باید به صورت مورب در سراسر زمین برای شمارش باشند و همیشه باید از زیر کمر زده شوند.
 • مسابقات معمولاً از فرمت بهترین سه بازی تشکیل می شود که اولین بازیکن/تیم به امتیاز 21 برنده ست می شود.
 • اگر امتیازها در 20 برابر باشد، بازیکن یا تیمی که دو امتیاز واضح از حریف خود به دست آورد، برنده بازی خواهد بود.
 • طرفی که بازی را برنده می شود سپس در بازی بعدی ابتدا به سرویس می رود.

اندازه زمین بدمینتون

 • اندازه زمین بستگی به این دارد که یک بازی انفرادی یا دو نفره انجام شود.
 • زمین انفرادی 13.4 متر (43.9 فوت) طول، 5.18 متر (17 فوت) عرض و با تور به نصف تقسیم می شود که باید 1.5 متر (4.9 فوت) از سطح زمین ارتفاع داشته باشد.
 • در بازی های دو نفره، به دلیل افزودن کوچه های 1.4 متری (4.6 فوت) در امتداد دو طرف زمین، مساحت بازی بزرگتر است، بنابراین عرض آن به 6.1 متر (20 فوت) افزایش می یابد.

نکات اولیه مهم در ورزش بدمینتون

 1. اول و مهمتر از همه، تسلط بر اصول ورزش بدمینتون است که دشوار نیست. حتی بازیکنان جدید با مهارت کم یا بدون مهارت می توانند از اولین بازی خود لذت ببرند و به سرعت پیشرفت کنند.
 2. برای شروع ورزش بدمینتون به حداقل تجهیزات نیاز دارید. اگر تصمیم بگیرید که از باشگاه‌هایی که برای عموم باز هستند شروع کنید، تمام تجهیزاتی که نیاز دارید را می‌توانید در آنجا استفاده کنید.
 3. ورزش بدمینتون برای فرم دادن و تناسب اندام در هر شخص عالی است! با انجام دادن ورزش بدمینتون و رفتن به زمین بدمینتون می توانید انتظار داشته باشید که 600 تا 1000 کالری در ساعت بسوزانید و همچنین استقامت، انعطاف پذیری و هماهنگی خود را آزمایش کنید.
 4. بدمینتون از آن دسته ورزش های اجتماعی است و یک راه عالی برای ملاقات با افراد جدید و یافتن دوستان و حریفان ورزشی می باشد.

فواید ورزش بدمینتون

ورزش بدمینتون علاوه بر جنبه تفریح و سرگرمی می تواند فواید مثبتی برای سلامتی و تناسب اندام برای بدن شما داشته باشد.

در اینجا برخی از مزایای اصلی ورزش بدمینتون آورده شده است:

 • انجام ورزش بدیمنتون علاوه بر تناسب اندام، با انجام حرکات هوازی ، عمل اکسیژن رسانی را بهبود می بخشد و باعث گردش اکسیژن بیشتری در بدن می شود تا استقامت عضلانی را افزایش دهد.
 • با تامین انرژی به عضلات و عدم تشکیل چربی، کالری زیادی را در بدن می سوزاند.
 • افزایش انعطاف پذیری و سرعت دوی (دویدن) ، به دلیل سریع بودن حرکات در ورزش بدمینتون.
 • باعث ایجاد هماهنگی دست و چشم و تمرکزمی شود.
 • قدرت عضلات، به ویژه عضلات پا و بازو را توسعه می دهد.
 • تمرکز و قدرت ذهنی را بیشتر می کند، از جمله در مسابقاتی که اغلب ساعت ها طول می کشد.
 • اندام قلبی عروقی بازیکن را تقویت می کند و اجازه می دهد تا اکسیژن و خون بیشتری در قلب و بدن پمپاژ شود و به تامین انرژی زیاد بدن کمک می کند.

وسایل ضروری برای بدمینتون

کفش

کفش مناسب یک خرید حیاتی برای ورزش بدمینتون است. هرکسی که بازی کرده باشد یا حتی به تازگی یک بازی را نیز تماشا کرده باشد، سرعت حرکت بازیکنان در زمین بدمینتون را می‌داند _ بازیکنان دائماً در حال تغییر جهت هستند و چابکی در زمین برای برنده شدن این امتیاز مهم حیاتی است.

کفش شما باید بتواند این حرکات را پشتیبانی کند و کفش بدمینتون به طور خاص برای حرکات بدمینتون طراحی شده است. کف پاها نازک هستند و به گونه ای طراحی شده اند که پای بازیکن را نزدیک به زمین نگه می دارد و پشتیبانی جانبی را فراهم می کند.

این به بازیکن اجازه می دهد تا جهت مچ پا را سریع تغییر دهد و در عین حال خطر آسیب را کاهش دهد. کفش‌های غیر بدمینتون برای شروع کار مناسب هستند، اما اگر کفش‌های دویدن می‌پوشید، مراقب باشید.

کفش‌های دویدن با نیروی رو به پایین طراحی شده‌اند و زیره ضخیم‌تری دارند که برای حرکات غیرقابل پیش‌بینی بدمینتون مناسب نیست.

 

ورزش بدمینتون

 

راکت بدمینتون 

وقتی به بررسی و آشنایی با ورزش بدمینتون می پردازید باید به مهمترین ابزار این ورزش که راکت بدمینتون است نیز توجه کند.

طیف گسترده ای از راکت ها در دسترس هستند که اگر شما تازه وارد ورزش بدمینتون شدید می تواند کمی سخت به نظر برسد. اما خرید راکت شما یک کار آسان است و باید از فروشگاههای عرضه کننده معتبر خریداری کنید.

راکت بدمینتون مانند هر تجهیزات ورزشی دیگر، قیمت‌های متفاوت و بسیار زیادی دارد، بنابراین بهترین توصیه تیم ما این است که یک راکت بدمینتونی را انتخاب کنید که با بودجه شما و سطح بازی مبتدی یا حرفه ایی بودن شما مناسب باشد.

اگر در حال شروع کار هستید، واقعاً لازم نیست به سراغ یک مدل حرفه ای بروید، به سراغ مدل سبک وزن بروید زیرا برای مبتدیان مناسب تر است.

هنگام انتخاب راکت بدمینتون نیز باید سبک بازی خود را در نظر بگیرید. آیا شما بازیکنی هستید که بیشتر روی قدرت یا کنترل در بازی خود تمرکز می کند؟ راکت ها با ویژگی های مختلف برای سبک های مختلف بازی طراحی شده اند، بنابراین هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید.

وزن راکت بدمینتون

وزن راکت بدمینتون نیز چیزی است که باید در نظر گرفته شود. راکت‌های سنگین راکت‌ های قدرتی در نظر گرفته می‌شوند زیرا به شما نیروی بیشتری در پشت شلیک و ضربه زدن می‌دهند.

راکت‌ های سبک‌تر کنترل بهتری را ارائه می‌دهند و به شما امکان می‌دهند به راحتی عکس‌ها را در اطراف زمین قرار دهید، بنابراین ممکن است برای مبتدیان انتخاب بهتری باشد.

تست نقطه تعادل یک راکت بدمینتون، راه دیگری برای بررسی این است که کدام راکت برای شما مناسب است است. برای این کار شفت راکت را روی انگشت اشاره خود نگه دارید تا راکت افقی باشد.

اگر انگشت شما به سر راکت نزدیک‌تر است، وقتی شفت را متعادل می‌کنید، بیشتر یک راکت قدرتی است و اگر به دسته نزدیک‌تر باشد، یک راکت کنترلی است.

محور راکت یا منعطف یا سفت خواهد بود و دوباره این که کدام انتهای طیفی را که انتخاب می کنید می تواند با توجه به سبک بازی شما مشخص شود. یک راکت انعطاف پذیر بهترین انتخاب برای مبتدیان است زیرا کنترل آن آسان تر است.

شکل قاب در دسته ایزومتریک (مربع مانند یا سر تخت) یا سر قاب معمولی (بیضی) قرار گیرد. فرم ایزومتریک در مقایسه با فرم بیضی شکل دارای سر چهارگوش‌تری است.

قاب ایزومتریک دارای سطح بزرگتری است که میزان موفقیت بالاتری در هنگام ضربه به شاتل و فرود بهتر آن برخورد می کند، بنابراین برای مبتدیان انتخاب بهتری خواهد بود.

پرنده های شاتل به عنوان شاتل کاک یا پرنده بدمینتون

هنگام انتخاب یک توپ بدمینتون، شاتل کاک یا پرنده بدمینتون دو انتخاب دارید:

آنهایی که از پرهای اصلی و چوب پنبه ساخته شده اند و آنهایی که از جنس پلاستیک و اسفنج ساخته شده اند.

جای تعجب نیست که پرها گران‌تر هستند و از نوع حرفه ایی و عالی به حساب می‌آیند، اما به اندازه پرهای ارزان‌تر دوام ندارند. بنابراین اگر مبتدی هستید و می خواهید در قیمت خرید صرفه جویی کنید پس هنگام شروع، نسخه های پلاستیکی بهترین گزینه برای شما هستند.

ست های ورزشی بدمینتون

اگرچه شرکت در ورزش بدمینتون و آشنایی با ورزش بدمینتون برای شما به حداقل تجهیزات نیاز دارد، ممکن است بخواهید با یک ناک آپ دوستانه یعنی رقابت ورزشی دوستانه شروع کنید. اگر فضای کافی دارید، بسیاری از تولیدکنندگان مجموعه‌هایی را می‌سازند که شامل تور، راکت و شاتل می‌شود تا بتوانید با آن شروع کنید و یک ست بازی بدمینتون داشته باشید.

تیم بزرگ ورزشی تخصصی فروشگاه نیدمد

ما در این مقاله به آشنایی با ورزش بدمینتون و فواید آن پرداختیم. اگرچه تعداد زیادی نکته و تکنیک در ورزش بدمینتون وجود دارد اما تیم بزرگ ورزشی تخصصی نیدمد در این مقاله به اصلی ترین و مهم ترین نکات ورزش بدمینتون پرداخته است.

ما در فروشگاه بزرگ نیدمد با ارائه محصولات ورزشی تخصصی در رشته های متنوع از جمله ورزش بدمینتون برای شما هموطنان عزیز فراهم کرده ایم. اگر قصد خرید تجهیزات ورزشی بدمینتون را دارید در اینجا کلیک کنید تا محصولات معتبر فروشگاه نیدمد را ببینید.

فرزانه
ارسال دیدگاه