ورزش بدمینتون و تاریخچه آن در جهان

ورزش بدمینتون حرفه ای
لطفا به این محصول یا مقاله امتیاز دهید

پیدایش بازی یا ورزش بدمینتون

تاریخچه ورزش بدمینتون در جهان به زمان های بسیار قدیم برمیگردد و ورزش بدمینتون در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی در جهان پیدا کرده است و شاهد افزایش بی‌سابقه‌ای در کشورها مخصوصا هند بوده است، که در درجه اول با ظهور سوپراستارهای جهانی مانند Saina Nehwal ، PV Sindhu ، Kidambi Srikanth و دیگران جرقه این ورزش زده شده است و طرفداران بسیاری پیدا کرد.

در دسترس ترین ورزش راکتی در جهان، ورزش بدمینتون است که از زمان های بسیار قدیم رایج بوده است. حتی ممکن است ورزش مورد علاقه در هر کشوری باشد.

اما ارتباط هند با بازی بدمینتون حتی به دوران باستان بازمی گردد. در واقع، هند نقش مهمی در ظهور بدمینتون به عنوان یک ورزش با شهرت جهانی ایفا کرد. در اینجا نگاهی به تاریخ بدمینتون در هند می اندازیم و این که چگونه شبه قاره این ورزش را به شکل امروزی به اوج رسانده است.

تاریخچه ورزش بدمینتون در هند

منشأ دقیق ورزش بدمینتون، تا به امروز، مبهم باقی مانده است، اما در سوابق تاریخی هند، چین و یونان باستان، اشاره‌هایی به بازی‌ های مربوط به شاتل و راکت وجود دارد. قدمت این صحبت ها به 2000 سال قبل باز می گردد.

در اروپای قرون وسطی، یک بازی کودکانه به نام بتل‌دور و شاتل ( توپ بدمینتون) که در آن بازیکنان از یک پارو (بتلدور) برای نگه داشتن یک توپ کوچک پردار در هوا استفاده می‌کردند، و به نام Jeu de Volant نیز رواج داشت. بازی مشابه دیگری بود که توسط اشراف اروپایی در قرن هفدهم انجام شد.

با این حال، با تغییرات این ورزش راکتی از گذشته تا اکنون به یک رشته ورزشی شناخته شده جهانی، از هند شروع شد.
افسران ارتش بریتانیا در حوالی دهه 1860 زمانی که در هند مستقر بودند با نسخه بومی این بازی آشنا شدند که قرن ها بازی می شد.

بازی «پونا» یک بازی‌ کودکانه بود. آن بازی‌ها براساس مدت زمان ضربه زدن هر گروه بر شیئی، بدون برخورد آن به زمین، توسط اسبابی شبیه چوگان یا شیئی پارو شکل انجام می‌شد.

این بازی در اصل بدون وجود تور انجام می‌شد، و توپ مورد استفاده را «پرنده» می‌نامیدند چون بیشتر مواقع از پر ساخته شده بود امروزه به آن «شاتل کاک» و «توپ بدمینتون» نیز می‌گویند.

افسران بریتانیا سبک هایی از خود را با این ورزش انجام دادند، در درجه اول تور را اضافه کردند و این ورزش را پونا نامیدند، پس از آن شهر (پونا) که پادگان ارتش بریتانیا در آن مستقر شد.

در سال 1867 اولین مجموعه غیررسمی قوانین بدمینتون برای بازی در هند توسط مستعمره نشینان بریتانیایی شکل گرفت.

جالب اینجاست که بازی یا ورزش بدمینتون یکی دیگر از انواع بازی هایست که شامل توپ های پشمی نیز به جای شاتل کاک ها می شود و در بخش های جنوبی هند بسیار محبوب بوده است.

سربازان بریتانیایی در هند نیز از آن الهام گرفتند و در هنگام انجام بازی در شرایط باد و بارانی، از این نوع توپ ها به جای شاتل استفاده میکردند.

سربازانی که از هند برگشته بودند، بازی را به کشور انگلستان بردند و به سرعت توجه دوک سابق بوفور را به خود جلب کرد. در سال 1873، دوک این بازی را به مهمانان خود در یک مهمانی چمن زنی که در ملک او در گلوسسترشر برگزار شد، معرفی کرد.

دوک آن را “بازی بدمینتون” نام گذاری کرد پس از این نام گذاری املاک خود – خانه بدمینتون نامید. این نام به ورزش بدمینتون ماندگار شد.

 

ورزش بدمینتون

اولین باشگاه ورزشی بدمینتون

محبوبیت بدمینتون به سرعت افزایش یافت و از یک فعالیت در باغ تفریحی به یک بازی محبوب در کلوپ های باشگاهی تبدیل شد.
باشگاه بدمینتون Bath، اولین باشگاه بدمینتون اختصاصی، در سال 1877 تشکیل شد و ده سال بعد، این باشگاه قوانین غیررسمی ابداع شده در هند را بازنویسی کرد. قوانین باشگاه بدمینتون Bath چارچوبی اصولی را برای ورزش بدمینتون امروزی ایجاد کرد.

انجمن و فدراسیون بین المللی ورزش بدمینتون

انجمن بدمینتون هند (BAI) در سال 1899، شش سال پس از انجمن بدمینتون انگلستان (BAE) تأسیس شد. این یکی از قدیمی ترین هیئت های حاکمه بدمینتون در جهان است.

فدراسیون بین المللی بدمینتون (IBF) در سال 1934 به عنوان سازمان جهانی این ورزش تأسیس شد. بعداً به فدراسیون جهانی بدمینتون (BWF) تغییر نام داد. هند در سال 1936 به این گروه پیوست.

بدمینتون در بازی‌های 1992 بارسلونا به بخشی از بازی‌های المپیک تابستانی تبدیل شد و مسابقات انفرادی مردان، دونفره مردان، انفرادی زنان و مسابقات دونفره زنان به فهرست اضافه شد. در سال 1996 دوبل مختلط به این لیست اضافه شد.

ورزش بدمینتون در اصل یک فعالیت تفریحی برای افسران بریتانیایی مستقر در پونا (در آن زمان پونا) بود. اولین مجموعه قوانین حتی در همین شهر تدوین شد و به بازی بدمینتون نامی داد که در ابتدا به عنوان “پونا” شناخته می شد.

قوانین پونا تا سال 1887 برقرار بود. پس از آن، تغییرات زیادی را پشت سر گذاشت تا به ورزش محبوبی تبدیل شود که ما می شناسیم و دوست داریم.

بازی Doubles دوبل در ورزش حرفه ای بدمینتون

بازی Doubles همانطور که از نامش پیداست دو بازیکن در یک طرف دارد. عرض زمین در بازی دونفره 6.1 متر با همان طول 13.4 متر است.

در بازی دو نفره، اولین سرویس از سمت راست زمین شروع می شود. تیمی که اولین امتیاز را کسب کند دوباره سرویس می زند. اما این بار از سمت چپ به دلیل امتیازی که دریافت کرده است.

هنگامی که یک تیم در رالی، بازنده می شود، سرویس به تیم مقابل می رسد، در حالی که امتیاز، عامل تعیین کننده برای طرف مقابل است.

با این حال، عامل تعیین‌کننده، اینکه کدام بازیکن در یک تیم سرویس می‌زند، بر اساس رالی است. اگر تیمی در رالی ببازد، بازیکنی که در آن رالی سرویس داده است دیگر سرویس نمی‌دهد، اما شانس بعدی خود را برای سرویس خواهد داشت.

همه بازی های بدمینتون تا زمانی انجام می شود که یک تیم 21 امتیاز کسب کند. در صورت تساوی 20، تیم برنده باید دو امتیاز اضافی کسب کند. اگر بازی در امتیاز 29 مساوی باشد، تیمی که امتیاز 30 را کسب کند برنده آن بازی تلقی می شود. یک مسابقه شامل 3 بازی است.

ورزش بدمینتون حرفه ای

ضروری ترین تجهیزات ورزش بدمینتون

مهمترین تجهیزات درگیر در ورزش بدمینتون شامل شاتل و راکت بدمینتون است. راکت هایی که برای بدمینتون استفاده می شود با راکت های تنیس متفاوت است. این راکت‌ها با دسته‌های بلندتر و نازک‌تر و سر کوچک‌تر، بسیار سبک‌تر از راکت های تنیس هستند، معمولاً وزنی در حدوده 100 گرم دارند.

شاتل کاک ها یا توپ بدمینتون شکل مخروطی دارند و از 16 پر ساخته شده اند که در پایه چوب پنبه به هم گره خورده اند. شاتل های مصنوعی نیز در بازار موجود است، اما بیشتر توسط بازیکنان تفریحی به دلیل هزینه کمتر و دوام بیشتر استفاده می شود.

با سرعت بیش از 400 کیلومتر در ساعت شاتل ها، می توان تصور کرد که حرکات بازیکنان چقدر باید سریع باشد. برای فعال کردن این امر، فرد باید به یک جفت کفش مناسب برای راحتی و کاهش احتمال آسیب‌دیدگی در هنگام انجام این ورزش داشته باشد.

تاثیر بدمینتون برای تناسب اندام

بدمینتون یکی از موثرترین ورزش ها برای سوزاندن کالری است. بازیکن باید سریع باشد و هماهنگی دست به چشم خوبی داشته باشد. بازی منظم می تواند ماهیچه ها و استخوان های ساعد و ساق پا را تقویت کند. همچنین ثابت شده است که این ورزش استرس را کاهش می دهد و سلامت قلب و سرعت متابولیسم را افزایش می دهد.

در حالی که این ورزش مزایای روحی و جسمی متعددی دارد، ضروری است که بازیکن باید برای بازی نیز مناسب باشد. ورزش منظم بدنی که برای بازیکنان بدمینتون ساخته شده است می تواند به مبارزه با مشکلاتی که ممکن است با آن ها روبرو شوید کمک کند.

تلقین گرم کردن و خنک کردن پس از هر بازی همچنین می تواند تضمین کند که بدن شما در هر بار حضور در زمین به حد مجاز نمی رسد و مجبور به تسلیم شدن در برابر آسیب های احتمالی نمی شود.

نکات و تکنیک های بدمینتون

به عنوان ورزشی که بیش از یک قرن است که پایه گذاری شده است، تکنیک های مختلفی وجود دارد که بازیکنان باید در بازی از آنها استفاده کنند. مهمترین یک بازی بدمینتون سرویس است. در حین سرویس، ضروری است مطمئن شوید که از تکنیک های سرویس دهی مناسب استفاده می کنید تا سرویس را به تیم مقابل از دست ندهید.

برای پایان دادن به یک رالی و کسب یک امتیاز، یادگیری نحوه ضربه زدن به توپ بدمینتون بسیار ضروری است. تکنیک هایی برای بازگشت یک ضربه نیز وجود دارد. برخی از رایج ترین ضربات دیگر عبارتند از دراپ شات، شوت بالابر، شوت خالص و پرتاب، که همگی زمانی که با تکنیک و استراتژی مناسب بازی می شوند، بهترین عملکرد را دارند.

از آنجایی که تکنیک ها تقریباً مربوط به حرفه ایی بودن و قدمت بازی هستند و دائماً در حال تکامل هستند، مهم است که نکات مختلف را برای اجرای کارآمدتر در بازی بدمینتون در نظر داشته باشید. شرکت در تمرینات مخصوص بدمینتون نیز راهی عالی برای کمک به شما در توسعه و پیشرفت این بازی است.

تیم بزرگ ورزشی تخصصی نیدمد

اگر به دنبال آموزش و یادگیری ورزش بدمینتون به طور حرفه ایی هستید، مهم است که بدانید چه نوع تجهیزات و لوازم ورزشی رشته بدمینتون را با چه کیفیتی انتخاب کنید. تیم بزرگ ورزشی تخصصی نیدمد با دارا بودن تیم مجرب و حرفه ای با 20سال سابقه در کنار شما هموطنان عزیز است تا بتوانید لوازم ورزشی و تجهیزات هر رشته ی ورزشی از جمله بدمینتون، پینگ پنگ، بیلیارد و اسنوکر، فوتبال دستی، شنا، بسکتبال ، والیبال ، فوتبال و … را با اطمینان کامل و با قیمت پخش و تولید لوازم ورزشی خریداری و تهیه فرمایید.

برای خرید و اطلاع از قیمت محصولات فروشگاه نیدمد با همکاران بخش فروش و پشتیبانی نیدمد تماس حاصل فرمایید و یا در صفحه اول سایت در بخش لیست قیمت محصولات ، اطلاعات مورد نیازتان را کسب کنید. هدف تیم بزرگ ورزشی تخصصی نیدمد جلب رضایت شما هموطنان عزیز می باشد.

فرزانه
ارسال دیدگاه