رتبه سه پینگ پنگ جهان کیست ؟

رنک سوم پینگ پنگ جهان کیست ؟
لطفا به این محصول یا مقاله امتیاز دهید

رتبه سوم پینگ پنگ جهان کیست ؟

رنک سوم پینگ پنگ جهان کیست ؟

در این مقاله قصد داریم تا زندگی ورزشی Ma long رنک سوم جهان را بررسی کنیم .

ما لانگ  بازیکن حرفه ای پینگ پنگ چینی می باشد که در حال حاضر رتبه 3 انفرادی مردان توسط ITTF و قهرمان انفرادی المپیک را دارد.

یکی از بهترین بازیکنان تمام دورانها شناخته شده است ، او اولین و تنها بازیکن مردی است که یک گرند اسلم دوبل حرفه ای را به عنوان دارنده مدال طلای المپیک در انفرادی مردان در سال های 2016 و 2020 به پایان رساند.

او در مجموع 64 ماه (و 34 ماه متوالی از مارس 2015) رتبه 1 را در اختیار داشت که بیشترین تعداد تعدادی که یک فرد در طول تاریخ بدست آورده است .

 وی همچنین قهرمان مسابقات جهانی انفرادی مردان در سال های 2015، 2017 و 2019 است.

سوابق او باعث شد تا فدراسیون بین المللی پینگ پنگ به او لقب “دیکتاتور” و “اژدها” بدهد (برگرفته از نام او، لانگ، که نشان دهنده سال زودیاک تولد او است وی از سال 2014 کاپیتان تیم ملی مردان تنیس روی میز چین است.

در آغاز کار

پس از قهرمانی در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا و جهان، مالانگ در سن 17 سالگی پس از شرکت در مسابقات قهرمانی تیمی جهانی برمن در سال 2006، جوانترین قهرمان جهان شد.

او پایه های خود را زیر نظر وانگ هائو و مربی سابق تیم ملی چین، ما کای ژوان، قبل از تحصیل زیر نظر کین ژیجیان توسعه داد.

او قبل از 22 سالگی موفقیت زیادی در بازی انفرادی داشت و به فینال 11 تورنمنت جهانی ITTF رسید (8 برد).

علاوه بر این، او در فینال بازی های ملی چین و مسابقات قهرمانی سراسر چین بازی کرد و هر دو مسابقه را به وانگ باخت.

علیرغم اینکه بازیکن شماره 1 جهان در بیشتر سال های 2010-2012 بود، او به دلیل افت موقت در رتبه بندی که پس از یک برد 560 روزه در تور جهانی ITTF رخ داد، به عنوان نماینده چین در المپیک 2012 انتخاب نشد.

او در مسابقات انتخابی المپیک آسیا در شش بازی توسط کوکی نیوا از ژاپن شکست خورد و سپس در مسابقات آزاد کره 2012 به لی سانگ سو با نتیجه 4–1 شکست خورد.

از آنجایی که بازیکنان بر اساس رتبه بندی جهانی ITTF انتخاب می شدند، در زمانی که به عنوان بهترین بازیکن تنیس روی میز جهان پذیرفته شد، فرصتی برای کسب مدال المپیک در انفرادی نداشت.

مربی تیم ملی چین، لیو گوئولیانگ، خاطرنشان کرد که مالانگ همه ابزارهای لازم را برای بهترین بودن در اختیار دارد، اما در تورنمنت‌های بزرگ، او تا کنون فاقد استحکام ذهنی کافی برای بازی با تمام توانایی‌هایش تحت فشار بوده است.

این در باخت او به تیمو بول و ولادیمیر سامسونوف در نیمه نهایی جام جهانی 2008 و 2009 و به وانگ هائو (4–1, 4–2, 4–2) در نیمه نهایی سه دوره متوالی قهرمانی جهانی (2009, 2011) مشهود بود.

اگرچه او در تور جهانی ITTF و مسابقات داخلی عملکرد خوبی داشت، اما در چهار تلاش اول خود به فینال مسابقات جهانی راه پیدا نکرد.

این باعث شد که بسیاری تصور کنند او نسبت به هموطن خود ژانگ جیکه که گرند اسلم خود را در کمتر از یک سال به پایان رساند، در جایگاه پایین تری می باشد .

2013-2015
افزایش ثبات پس از سومین شکستش مقابل وانگ هائو در WTTC در سال 2013، ما لانگ سال موفقی را پشت سر گذاشت.

او در مسابقات آزاد چین در دو مکان مختلف (با شکست دادن وانگ و سپس شو شین در فینال)، قهرمانی آسیا (برای سومین بار) و بازی‌های ملی چین در یک مسابقه تمام کششی مقابل فن ژندونگ قهرمان شد.

با این حال، شو او را در پایان سال در فینال بزرگ تور جهانی ITTF با نتیجه 4–3 شکست داد.

در مارس 2014 برای چهارمین بار قهرمان جام ملت های آسیا شد و باز هم فن را در هفت بازی شکست داد.

در WTTC 2014، او در یک بازی شکست نخورد. در فینال مقابل آلمان، او نقشی محوری داشت و تیمو بول را در بازی افتتاحیه شکست داد و دیمیتری اووچاروف را برای پیروزی شکست داد.

به خاطر تلاش هایش، جایزه ویکتور بارنا به عنوان بهترین بازیکن مسابقات به او اهدا شد.

او سپس برای پنجمین بار در مسابقات اوپن چین قهرمان شد، که او را با وانگ لیکین برای بیشترین مساوی در تاریخ ثبت کرد.

اولین رویارویی ما با ژانگ جیکه در مسابقات گرند اسلم در اکتبر 2014 در جام جهانی دوسلدورف رخ داد.

اگرچه او 3-2 در ست ها پیش بود،  مسابقه را باخت، دو امتیاز بازی را در بازی تعیین کننده حفظ کرد اما همچنان 10-12 شکست خورد.

این منجر به انتقاد بیشتر از ناتوانی او در عبور از بزرگترین صحنه ها در سخت ترین لحظات شد.

در نوامبر، او به فینال مسابقات قهرمانی ملی چین رسید، اما با نتیجه 4–2 مغلوب فن شد و دوباره سال را با نتیجه تلخ به پایان رساند.

با این حال، سال 2015 سال مادر است. او اوپن کویت  را برد، در فینال ژو شین را 4–1 شکست داد و سپس اوپن آلمان را شکست داد و پس از شکست 3–1 از ژانگ جیکه در یک فینال شدید انتقام گرفت.

اما بزرگترین برد او در WTTC 2015 به دست آمد، جایی که او تا فینال بیش از یک ست از دست نداد و در شش بازی موفق شد فانگ بو را شکست دهد.

این موفقیت بزرگی برای او بود، زیرا تنها عنوان اصلی دیگر او در انفرادی جام جهانی 2012 بود.

پس از باخت شگفت‌انگیز 4-1 مقابل شانگ کان در مسابقات اوپن ژاپن، ما برای ششمین بار قهرمان مسابقات اوپن چین شد و 4-1 مقابل شو شین پیروز شد.

در سپتامبر، او نینگبو را با فان ژندونگ و بای رهبری کرد تا قهرمانی سوپر لیگ چین را به دست آورد.

مصدومیت مانع از حضور او در مسابقات قهرمانی آسیا شد اما مهرماه در جام جهانی هالمستاد شرکت کرد.

پس از شکست در ست عمر عصار در مرحله یک هشتم نهایی، او در بازی دیگری در این رقابت ها شکست نخورد و به حریفان اجازه داد تا بقیه مسابقات را به طور میانگین در هر ست 6 امتیاز کسب کنند.

او دوباره به دلیل مصدومیت در دو تورنمنت تور جهانی آخر سال شرکت نکرد، اما همچنان در فینال بزرگ تور جهانی اول شد زیرا در 3 تورنمنت دیگر تور جهانی قهرمان شده بود.

در فینال، او دوباره مقابل فن قرار گرفت و در آخرین بازی یک مسابقه تمام کششی با نتیجه 11–9 پیروز شد و از شکست 3–2 در ستها (پس از 2–0 برتری)، از جمله شکست 8–6 در بازی برگشت.

در سال 2015، مالانگ فقط یک بار در رقابت های بین المللی شکست خورد و در مجموع فقط پنج بار.

ما لانگ در ژانویه 2016 قهرمان آزاد آلمان شد و تا فینال بدون شکست ماند و در آنجا ولادیمیر سامسونوف را 4–1 شکست داد. او در حالی که به چین در قهرمانی WTTC 2016 در برابر ژاپن در کوالالامپور کمک کرد، یک بازی را نباخت و همین امر باعث شد که روند شکست ناپذیری او به سه دوره متوالی قهرمانی تیمی جهان افزایش یابد.

در ماه مارس، او به فینال مسابقات آزاد کویت رسید، اما با نتیجه 4-1 توسط ژانگ جیکه، که اخیراً او را 5-4 در آزمایشات چین برای WTTC 2016 شکست داده بود، شکست خورد.

متأسفانه، مالانگ در جریان بازی آخرش مقابل لین گائویوان، کمرش آسیب دید و مجبور شد از آزمایشات کنار بکشد و یکی از سه جایگاه تضمین شده در WTTC 2017 را از دست بدهد.

اژدها در مسابقات قهرمانی آسیایی که در ماه آوریل در ووشی برگزار شد به دنبال برگشتن بود و در حالی که او به پیروزی چین در مسابقات تیمی کمک کرد، در دور 32 انفرادی مردان به جئونگ سانگ یون کره ای 3–1 شکست خورد.

بزرگترین ناراحتی مسابقات بود.

علیرغم شروع پرفراز و نشیب خود در سال 2017، به ما این فرصت داده شد تا در مسابقات قهرمانی جهانی که از اواخر ماه مه تا اوایل ژوئن در دوسلدورف برگزار شد، شرکت کند.

با وارد شدن به عنوان شماره 1، ما چهار راند اول را بدون دردسر زیاد پشت سر گذاشت، به جز یک مسابقه 6 بازی سخت مقابل آنتون کلبرگ از سوئد، که قبلا هرگز بازی نکرده بود.

او در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف تیمو بول میزبان رفت که تورنمنت بسیار خوبی را در حضور تماشاگران خانگی خود انجام داده بود.

او سپس به سرعت توسط هم تیمی خود، خو شین، که دومین حضور خود را در نیمه نهایی انفرادی WTTC انجام می داد، جایگاه خود را در فینال رزرو کرد (او همچنین توسط ژانگ جیکه در سال 2013 غلبه کرد).

فینال انفرادی مردان WTTC 2017 ناامید نشد. مالانگ و فن یک بار دیگر در یک رقابت بزرگ به مصاف هم رفتند که در دو سال گذشته به جز المپیک حداقل یک بار در هر رشته ای با یکدیگر بازی کرده بودند.

فن در ست اول با نتیجه 7 بر 1 پیش افتاد و 11 بر 7 نتیجه را گرفت. با این حال، مالانگ به سرعت برای پیروزی در سه بازی بعدی (11-3، 11-6، 11-8) بازگشت و به نظر می رسید که پنج یا شش بازی دیگر برای قهرمان جهان ببرد.

اما همانطور که در برخوردهای گذشته آنها انجام داده بود، این جوان نترس 20 ساله به این مناسبت رسید.

او در گیم های پنجم و ششم (11-5، 11-7) پیروز شد تا بازی را به بازی هفتم برساند، اولین هفت بازی فینال انفرادی مردان WTTC از زمان درگیری افسانه ای ما لین و وانگ لیکین در سال 2007.

فن دو امتیاز اول را به دست آورد. از ست، اما مالانگ به برتری 6-3 رسید. فن که نمی خواست تسلیم شود، آن را 7-7 کرد و سپس دو امتیاز بعدی را در سرویس مالانگ به دست آورد.

فن دو امتیاز اول ست را به دست آورد، اما ما به برتری 6-3 رسید. فن که نمی خواست تسلیم شود، آن را 7-7 کرد و سپس دو امتیاز بعدی را در سرویس ما به دست آورد.

شکست 7-9 با سرویس فن، همه چیز برای اژدها خوب به نظر نمی رسید، اما او سه بار پشت سر هم شکست خورد تا امتیاز مسابقه را به دست آورد.

پس از آن، لیو گوئولیانگ، سرمربی چین خاطرنشان کرد که اگر فن در آن مقطع حساس 9-7 سرویس متفاوتی را انتخاب می کرد، شانس بیشتری داشت.

اما برخلاف فینال بزرگ سال 2015، مالانگ نتوانست با سرویس خود در مرحله هفتم 10-9 استفاده کند. پس از دو لوپ، فن ضربه بزرگی به فورهند واید ما زد که با نتیجه 10-10 به تساوی رسید.

متأسفانه برای فن، او نیز نتوانست از سرویس خود استفاده کند. ضربه سوم او به تور برخورد کرد و طولانی شد.

با برتری 11-10، Ma به بک هند گسترده فن سرویس کوتاه داد، سپس آن را از خط به فورهند او زد و امتیاز و عنوان را تضمین کرد.

این برد او را با ژانگ جیکه و مالانگ برای کسب بیشترین عناوین گرند اسلم (5) برابری کرد و با 10 عنوان قهرمانی به اولین مرد تبدیل شد.

این همچنین ششمین عنوان قهرمانی متوالی او را رقم زد. از سال 2015، او در تمام مسابقات مهمی که در آن شرکت کرده بود، برنده شده بود .

در ماه ژوئن، مالانگ در مسابقات اوپن ژاپن در توکیو، ژو (که سال گذشته او را در آنجا شکست داده بود) در 6 بازی و فن در 5 بازی در راه رسیدن به عنوان قهرمانی  شکست داد.

این اولین باری بود که او در ژاپن برنده شد، به این معنی که در تمام ایستگاه های اصلی تور جهانی ITTF (کویت، آلمان، چین، قطر، ژاپن و کره) برنده شد.

از اواخر آگوست تا اوایل سپتامبر، مالانگ به عنوان نماینده پکن در بازی‌های ملی چین در سال 2017 در سه رویداد انفرادی، دوبل و تیمی حضور داشت.

در مرحله گروهی مسابقات تیمی، ما و پکن با قهرمانی مدافع عنوان PLA به رهبری فن ژندونگ در یک دسته قرار گرفتند.

زمانی که پکن و PLA رو در روی هم قرار گرفتند، ما ژو یو را 3–1 شکست داد، اما به طرز وحشیانه‌ای توسط فن هجوم برد، زیرا PLA بازی را 3–1 برد و در بخش اول شد.

با این حال، پکن با پیروزی در دو بازی دیگر خود و کسب مقام دوم در گروه همچنان به مرحله حذفی راه یافت.

آنها در مرحله یک چهارم نهایی تیمی به مصاف لین گائویوان و گوانگدونگ رفتند. مالانگ 3–0 ژو کیهائو را شکست داد، اما پکن همچنان خود را در آستانه حذف در بازی چهارم دید.

مالانگ در پنج بازی به لین باخت  و پکن از تورنمنت تیمی کنار رفت، نتیجه ناامیدکننده ای با توجه به اینکه آنها در مسابقات تیمی در رده سوم قرار گرفتند.

دو بازی ملی گذشته شراکت دونفره مردان قهرمان جهان در سال 2011 دوباره متحد شد زیرا ما و ژو شین با هم در مسابقه دونفره جفت شدند .

آنها به فینال رفتند و تمام حریفان خود را در طول مسیر جارو کردند تا با مدافعان قهرمانی یعنی فن و ژو یو از PLA روبرو شوند. این مسابقه حماسی بود و هفت بازی کامل را پشت سر گذاشت.

مالانگ و خو در بازی نهایی با کمترین اختلاف (9–11) باختند و در حالی که فن و ژو از عنوان خود دفاع کردند، به نقره رضایت دادند. پس از مسابقه، هر دو زوج اذعان کردند که خو تحت تأثیر آسیب‌های ناشی از بازی عمیق در مسابقات تیمی قرار گرفته است، که او با شانگهای پیروز شد.

مصدومیت ها در نهایت باعث شد تا شو روز بعد از مسابقات انفرادی کناره گیری کند. مانند دو نفره، مالانگ به راحتی تک‌نفره‌ها را پیمایش کرد، و هرگز تا فینال بیش از یک بازی را رها نکرد.

در آنجا، او دوباره با فن ملاقات کرد که به دلیل آسیب دیدگی خو در نیمه نهایی راه رفته بود. پس از پیروزی در بازی اول، مالانگ خود را با نتیجه 2–1 شکست داد، زیرا فن با دریافت بک هند و مشت بک هند مسابقات رالی را کنترل می کرد.

با این حال، مالانگ تاکتیک‌های خود را تنظیم کرد و فن نتوانست پاسخ مناسبی بدهد، که منجر به پیروزی 4–2 و دفاع موفق از عنوان انفرادی مردان برای دراگون شد.

با این برد، او دومین مردی بود که دو عنوان انفرادی را در بازی‌های ملی چین (وانگ تائو در سال‌های 1987 و 1997) به دست آورد و اولین نفری است که دو عنوان متوالی را به دست آورد.

 او در سه فینال انفرادی اخیر بازی های ملی بازی کرده است، اولین بازیکنی که این کار را انجام داده است.

رقابت بزرگ بعدی که مالانگ در آن شرکت کرد جام جهانی 2017 بود که در ماه اکتبر در لیژ برگزار شد. ما به عنوان نفر اول، به طور خودکار به مرحله حذفی صعود کرد، جایی که او در پنج بازی متوالی بر عمر عصار و کوکی نیوا پیروز شد.

در نیمه نهایی، او با تیمو بول روبرو شد که لین گائووان را در یک تریلر حماسی هفت بازی شکست داده بود، جایی که آلمانی علیرغم شکست 10-4 در بازی پایانی، پیروز شده بود.

مسابقه بین بول و مالانگ مهم بود زیرا این دو در نیمه نهایی جام جهانی 2008، همچنین در لیژ، با یکدیگر بازی کرده بودند.

حتی تصادفی‌تر، این مسابقه بازتابی از رویارویی آن‌ها در 9 سال قبل بود، با برتری 3-1 مالانگ، سپس بول دو بازی بعدی را انجام داد تا هفتمین بازی را به ارمغان آورد.

درست مانند بازی او با ژانگ جیکه در فینال جام جهانی 2014، ما در بازی سرنوشت ساز خود را 10-8 شکست داد، اما توانست آن را 10-10 مساوی کند.

چندین تاریخ تکرار شد، زیرا بول دو امتیاز بعدی را گرفت تا به رکورد افسانه‌ای خود در لیژ (جایی که سه‌گانه چینی ما لین، وانگ لیکین و وانگ هائو را پیاپی شکست داد و جام جهانی 2005 را برد و به فینال رسید). در سال 2008 با شکست دادن Ma).

این باخت ضربه ای ویرانگر برای مالانگ بود و این در دیدار مقام سوم مقابل سیمون گاوزی فرانسوی قابل مشاهده بود.

مالانگ دو بازی از سه بازی اول را قبل از بهبودی باخت تا در شش بازی پیروز شود. این آخرین مسابقه بین المللی او در سال 2017 بود، زیرا همسرش در انتظار بچه دار شدن بود.

او هنوز در سوپرلیگ چین بازی می کرد، اما برای شرکت در هیچ تورنمنتی به خارج از چین سفر نکرد. پسرش در 9 دسامبر 2017 به دنیا آمد.

2018

در ابتدای سال 2018، رتبه جهانی Ma به دلیل عدم فعالیت به رتبه 9 سقوط کرد. ITTF قبلاً اعلام کرده بود که در شروع سال جدید سیستم رتبه بندی جدیدی را اجرا می کند و سیستم جدید وزن بیشتری به فعالیت می دهد تا قدرت بازی یک بازیکن.

به همین دلیل، اژدها نه تنها رتبه 1 خود را که در 34 ماه گذشته در اختیار داشت، از دست داد، بلکه برای اولین بار از سال 2011 در رتبه بندی جهانی ITTF نیز از پنج رتبه اول خارج شد. مالانگ حضور خود را در جام جهانی 2018 که اواخر فوریه در لندن برگزار شد، احساس کرد.

او در تمام مسابقات در هر دو حالت انفرادی و دونفره بدون شکست رفت و در فینال به چین کمک کرد تا ژاپن را جارو کند.

در ماه مارس، مالانگ برای پنجمین بار در یک میدان بسیار قوی ، قهرمان مسابقات آزاد آلمان شد. او ماهارو یوشیمورا، جون میزوتانی، تیمو بول، وونگ چون تینگ و هموطن خو شین را در راه کسب بیست و پنجمین عنوان انفرادی خود در تور جهانی ITTF شکست داد که رتبه جهانی او را به 6 رساند.

پس از پیروزی چین در هالمستاد، ما با شکست دادن لین یون جو، وانگ چوکین، لیانگ جینگکون، لیم جونگ هون، و فن ژندونگ، اوپن چین را شکست داد و بیست و ششمین عنوان انفرادی تور جهانی ITTF خود را به دست آورد.

با این حال، این آخرین رویداد موفقیت آمیز تک آهنگ او به مدت 9 ماه خواهد بود. در مسابقات اوپن ژاپن، او در شش بازی توسط تومکازو هاریموتو، ستاره نوظهور ژاپنی شکست خورد و اگرچه در اوپن بلغارستان به همراه خو شین عنوان دونفره را به دست آورد، در دور سی و دوم انفرادی مردان به لیام پیچفورد باخت.

که مالانگ از زانو آسیب دیده بود، چیزی که او را تا پایان سال 2018 از تمام مسابقات دور نگه می داشت. اینها شامل مسابقات آزاد اتریش، جام جهانی، اوپن سوئد، و فینال بزرگ تور جهانی بود .

2019

صدمات مالانگ تا سال 2019 ادامه یافت و او را از شرکت در مسابقه شگفت انگیز 12، مسابقات مقدماتی چین برای WTTC 2019 در بوداپست در آوریل باز داشت.

با وجود این، او همچنان در ترکیب چینی ها برای قهرمانی در دو مرحله یک نفره و دونفره حضور داشت. بازگشت طولانی مدت او به مسابقات بین المللی در اوپن قطر در اواخر مارس اتفاق افتاد.

مشخص نبود که او به دلیل غیبت هفت ماهه اش در این بازی چقدر خوب بازی خواهد کرد و این نشان داد که او به شش بازی برای شکست دادن تریستان فلور در اولین بازی خود نیاز داشت. اما پس از آن به نظر می رسد که در فرم خوبی قرار دارد .

او تیمو بول و جون میزوتانی را متوالی شکست داد، سپس در یک مسابقه شش بازی سخت مقابل شو شین در نیمه نهایی پیروز شد.

در فینال مقابل هموطن خود، لین گائویوان، او با نتیجه 0-2، از جمله 2-7 در بازی پنجم، شکست خورد و در شش بازی پیروز شد.

بلافاصله پس از پیروزی در مسابقه، او در مقابل دوربین ژست گرفت و به نظر می‌رسید که گرد و غبار راکت خود را پاک می‌کند تا نشان دهد که حتی پس از مدت‌ها غیرفعال بودن خوب است.

این پیروزی او را با ولادیمیر سامسونوف برای کسب بیشترین عنوان انفرادی تور جهانی ITTF توسط یک بازیکن مرد با 27 مساوی کرد.

با این حال، همه چیز برای ما لانگ خوب پیش نمی رفت، زیرا او اولین باخت خود را به فن ژندونگ در رقابت های بین المللی پس از سال ها در فینال جام ملت های آسیا 2019 متحمل شد، که باعث شد بسیاری باور کنند که سلطنت اژدها به زودی به پایان خواهد رسید.

اگرچه ممکن بود آنها به زودی دوباره در مسابقات جهانی با یکدیگر بازی کنند، اما ثابت شد که اینطور نیست زیرا فن با نتیجه 4-2 توسط هموطن پایین تر لیانگ جینگکون در یکی از مسابقات شکست خورد.

در فینال، اژدها ماتیاس فالک از سوئد را با نتیجه 4–1 شکست داد و سومین بازیکن متوالی قهرمانی جهان شد و اولین بازیکن پس از وانگ لیکین بود که سه عنوان قهرمانی را کسب کرد و اولین بازیکن پس از ژوانگ زدونگ (در سال‌های 1961، 1963 و 1965) بود که برنده شد.

2020

مالانگ در جام جهانی 2020 نایب قهرمان شد و در فینال به فن ژندونگ باخت ، در نیمه نهایی، مالانگ 3-1 مقابل هاریموتو عقب بود و در بازی 5 تایم اوت کرد و به سرویس پرتابی که هاریموتو در خواندن آن مشکل داشت تغییر داد.

در نتیجه، مالانگ توانست برای پیروزی 4-3 برگردد با این حال، مالانگ امسال را با پیروزی 4–1 مقابل فن ژندونگ در فینال‌های تور جهانی ITTF به پایان رساند و رکورد خود را به عنوان ششم در این رویداد افزایش داد.

2021

در ماه می، مالانگ در مسابقات المپیک چین بازی کرد. او 4–3 به ژو کیهائو در نیمه نهایی اولین مرحله اسکرممج شکست خورد.

 در اواسط ماه مه، مالانگ در کنار فن ژندونگ به عنوان نماینده چین در مسابقات انفرادی مردان المپیک توکیو انتخاب شد.

مدت کوتاهی پس از آن، مالانگ در مرحله یک چهارم نهایی بازی دوم این مسابقه با نتیجه 4–2 توسط خو چنهائو ناراحت شد. در ماه ژوئن، ما با WTT مصاحبه ای در مورد آمادگی خود برای المپیک انجام داد. او اظهار داشت که مهمترین آمادگی برای رفتنش به توکیو آمادگی ذهنی است و باید از نظر ذهنی حتی بهتر از لندن 2012 و ریو 2016 آماده باشد.

در بازی‌های المپیک تابستانی 2020، مالانگ در فینال 4–2 هموطن خود فن ژندونگ را شکست داد و تبدیل شد به  اولین بازیکن تاریخ  که مدال‌های طلای متوالی را در مسابقات انفرادی مردان کسب می‌کند.

پس از مسابقه، فن مالانگ را بزرگترین بازیکن این نسل نامید ، در طول بازی‌های المپیک تابستانی 2020، او همچنین اولین مرد تنیس روی میز بود که با شکست 3-1 تیمو بول، موفق به کسب 5 مدال طلای المپیک شد و نرخ برد 100 درصدی چین در مسابقات تیم‌های مردان را حفظ کرد.

در ماه سپتامبر، مالانگ از مسابقات انفرادی مردان در بازی‌های ملی چین کناره‌گیری کرد، به دلیل برنامه فشرده المپیک توکیو و قرنطینه اجباری 21 روزه.

مالانگ پکن را در مسابقات تیمی به مدال نقره رساند و در بازی پنجم در فینال به فن ژندونگ باخت. مالانگ شش امتیاز بازی مقابل فن داشت، اما فن با کمک چهار توپ خالص در هشت امتیاز آخر برگشت

2023 در ایستگاه لانژو WTT Star Challenge 2023، مسابقات انفرادی مردان در 5 اکتبر به مرحله 1/16 نهایی راه یافت. نه بازیکن از تیم تنیس روی میز چین در این مرحله شرکت کردند.

فن ژندونگ، شماره یک جهان به دلیل مصدومیت کنار رفت. Wang Chuqin و Ma Long، Liang Jingkun، Lin Gaoyuan، Zhou Qihao و دیگر بازیکنان مشهور بازی کردند .

حریف ما لانگ Nanasekaran نیز اهل هند است. او در حال حاضر 30 سال سن دارد و 4 سال از ما لانگ کوچکتر است.

در رتبه 107 جهان قرار دارد ، ما لانگ در رتبه سوم جهان قرار دارد. او در بازی دوم این بازی شکست خورد اما شرایط کلی بازی تحت کنترل بود.

او با موفقیت به جمع 16 تیم برتر راه یافت و سپس با ژائو شنگمین بازیکن کره جنوبی برای کسب هشت رتبه برتر رقابت کرد.

ده سال پیش در کره جنوبی قهرمان شدم. در مسابقات انفرادی و دونفره مردان نیز قهرمان شدم. تاریخ همیشه به طرز شگفت انگیزی مشابه است.

ده سال پیش، می توانستم سالی چندین عنوان انفرادی کسب کنم .

گاهی اوقات پیروزی در یک بازی بسیار دشوار است. اگرچه دشوار است، اما من هنوز تمام تلاشم را می کنم تا هر پیروزی را به دست بیاورم.

در فینال انفرادی مردان مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا پیونگ چانگ در 10 سپتامبر، ما لانگ 35 ساله فان ژندونگ، شماره یک فعلی جهان در انفرادی مردان و قهرمان قهرمانی جهان امسال را شکست داد و به “خشکسالی قهرمانی” انفرادی پایان داد.

پس از المپیک توکیو بیش از دو سال به طول انجامید و برای چهارمین بار قهرمان مسابقات قهرمانی انفرادی مردان قهرمانی آسیا شد.

مرد شماره سه پینگ پنگ جهان کیست ؟

 اگر علاقه مند به خواندن مقالات ورزشی هستید می توانید بیشمار مقاله در فروشگاه اینترنتی نیدمد را مطالعه نمایید .

 

 

 

مارال میرحبیبی
ارسال دیدگاه