دسته‌بندی نشده, فواید پینگ پنگ

فواید پینگ پنگ برای سلامتی

exercise body

در این مقاله قصد داریم فواید پینگ پنگ برای سلامتی را مورد بررسی قراردهیم پس با ما تا انتها همراه باشید .

 

 

بازی پینگ پنگ ذهن تیزتری ایجاد می کند

sharpen mind

دیدن اینکه بازی پینگ پنگ هماهنگی چشم و دست را تحریک  و تمرکز را افزایش می دهد، سخت نیست. این امر مستلزم این است که سریع روی پاهای خود حرکت کنید و آگاهی ذهنی خود را تقویت کنید.

ذهن شما با ابداع استراتژی و تاکتیک تمرین خواهد کرد. یک مطالعه کره ای نشان می دهد که بازی پینگ پنگ عملکرد شناختی را بیشتر از وزنه برداری، پیاده روی، رقصیدن یا ژیمناستیک تحریک می کند.

مطالعه دیگری نشان می دهد که پینگ پنگ ممکن است به کودکان مبتلا به ADHD کمک کند تا تمرکز را بهبود بخشند.

در هر صورت، انکار مزایای سلامت پینگ پنگ برای مغز دشوار است. همچنین مهم است که نقشی را که بازی پینگ پنگ در کمک به کاهش استرس فرد ایفا می کند، بشناسیم.

بدن بهتر

exercise body

یکی از سریع‌ترین ورزش‌های راکتی، توپ‌های پینگ پنگ می‌توانند تا 60 مایل در ساعت پرواز کنند! این نیاز به پاسخ حتی سریعتر از تنیس یا بدمینتون دارد.

هنگام انجام حرکات سریع پا، و حرکات متعدد بالای بدن، قلب شما تمرین خواهد کرد. خواهید دید که رفلکس های خود بهبود یافته و تا 500 کالری در ساعت می سوزانید. مطمئناً از صرف وقت روی تردمیل بهتر است!

مفید برای مفاصل بدن

exercise is good for joints


آیا جراحی زانو داشته اید، مشکلات کمر داشته اید، از پیچاندن مچ پا خسته شده اید؟ تنیس روی میز را امتحان کنید.
این یک راه عالی برای تقویت قدرت ساق پا، بازو و مرکز بدن شما بدون وارد کردن فشار بیش از حد به مفاصل است. کالری می سوزاند. یک فرد 150 پوندی می تواند با یک ساعت بازی تنیس روی میز، 272 کالری بسوزاند.

با توجه به اینکه این ورزش سرگرم کننده و اعتیاد آور است، می تواند یک راه سرگرم کننده و آسان برای سوزاندن کالری باشد.

یک خروجی اجتماعی ارائه می دهد


چه در مرکز اجتماع بازی کنید و چه در خانه با دوستانتان، تنیس روی میز راهی عالی برای برقراری ارتباط با افراد دیگر در حین کاهش وزن است. از آنجایی که افراد جوان و مسن می توانند این بازی را انجام دهند، بدون در نظر گرفتن سن می تواند به بهبود ارتباطات و ایجاد روابط کمک کند.

بازی در خانه با خواهر و برادر یا والدین می تواند اعضای خانواده را به هم نزدیکتر کند و آنها را قادر سازد که زمان با کیفیت بیشتری را با یکدیگر بگذرانند.

مغز شما را تیز نگه می دارد

هفته نامه آلزایمر افزایش واضحی در مهارت های حرکتی و آگاهی شناختی از بازی تنیس روی میز گزارش می دهد، پس از یک سری مطالعات بالینی اولیه در ژاپن نشان می دهد که تنیس روی میز به طور قابل توجهی جریان خون به مغز را افزایش می دهد و احتمالاً می تواند از زوال عقل نیز جلوگیری کند.

هماهنگی را بهبود می بخشد

دنبال کردن توپ پینگ پنگ در حالی که به سرعت به سمت شما حرکت می کند و دنبال کردن مسیر آن در هنگام ضربه زدن حریف به بهبود هماهنگی دست و چشم کمک می کند. تعادل را بهبود می بخشد.

حفظ تعادل و توانایی تغییر سریع جهت، کلید موفقیت در رالی پینگ پنگ است. این امر به ویژه برای افراد مسن اهمیت دارد. بخش های مختلف مغز را تحریک می کند. با پیش بینی ضربه حریف، بازیکن از قشر جلوی مغز برای برنامه ریزی استراتژیک استفاده می کند.

ورزش هوازی ناشی از فعالیت بدنی بازی، هیپوکامپ را تحریک می کند، بخشی از مغز که مسئول تشکیل و حفظ حقایق و رویدادهای طولانی مدت است.

https://cornilleau.com/en/the-benefits-of-ping-pong/

درصورت علاقه مندی می توانید از سایر مقالات موجود در فروشگاه اینترنتی نیدمد دیدن نمایید .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید