فواید پینگ پنگ

کاهش نشانه های پارکینسون با پینگ پنگ

پینگ پنگ
3.7/5 - (3 امتیاز)

در این مقاله قصد داریم تا بررسی کنیم آیا ورزش پینگ پنگ به کاهش علائم پارکینسون کمک می کند یا خیر ؟

بسیاری از محققین اعتقاد دارند که کاهش نشانه های پارکینسون با پینگ پنگ میسر است ما اینجا هستیم تا این موضوع را مورد بررسی بیشتر قراردهیم .

پینگ پنگ

بر اساس مطالعه اولیه ارائه شده در هفتاد و دومین نشست سالانه آکادمی نورولوژی آمریکا در تورنتو، کانادا، بازی پینگ پنگ  ممکن است به عنوان نوعی فیزیوتراپی برای بیماری پارکینسون نویدبخش باشد.

یافته ها نشان می دهد که 12 بیمار پارکینسونی که یک بار در هفته به مدت شش ماه در یک برنامه تمرینی پینگ پنگ شرکت کردند، در چندین علامت از جمله حالات صورت، وضعیت بدن و سفتی بهبود یافتند.

آنها همچنین در پوشیدن لباس و بلند شدن از رختخواب بهتر بودند.

بیماری پارکینسون یک اختلال حرکتی است که در آن دوپامین شیمیایی مغز به تدریج کاهش می یابد. این روند منجر به بدتر شدن آهسته علائمی می شود که شامل لرزش، سفت شدن اندام ها، کندی حرکات، اختلال در وضعیت بدنی، مشکلات راه رفتن، تعادل ضعیف و تغییرات گفتاری می شود.

ما می خواستیم بررسی کنیم که آیا افراد مبتلا به بیماری پارکینسون مزایای مشابهی را مشاهده می کنند که به نوبه خود ممکن است برخی از علائم آنها را کاهش دهد.

این تحقیق شامل 12 فرد با میانگین سنی 73 سال مبتلا به بیماری پارکینسون خفیف تا متوسط ​​بود. شرکت کنندگان به طور متوسط ​​به مدت هفت سال مبتلا به پارکینسون تشخیص داده شده بودند.

آنها در شروع مطالعه مورد آزمایش قرار گرفتند تا ببینند چه علائمی دارند و علائم چقدر شدید است.

سپس بیماران هفته ای یک بار به مدت شش ماه پینگ پنگ بازی کردند. در طول هر جلسه پنج ساعته هفتگی، آنها تمرینات کششی و سپس تمرینات پینگ پنگ را با آموزش یک بازیکن با تجربه پینگ پنگ انجام می دادند.

این برنامه به طور خاص برای بیماران مبتلا به بیماری پارکینسون توسط بازیکنان باتجربه دپارتمان علوم ورزشی دانشگاه فوکوکا توسعه داده شده است.

علائم پارکینسون پس از سه ماه و در پایان مطالعه دوباره مورد ارزیابی قرار گرفت. نتایج نشان می دهد که در سه ماهگی و شش ماهگی، شرکت کنندگان در مطالعه پیشرفت های قابل توجهی را در گفتار، دست خط، لباس پوشیدن، بلند شدن از رختخواب و راه رفتن تجربه کردند.

به عنوان مثال، در ابتدای مطالعه، شرکت کنندگان به طور متوسط ​​بیش از دو بار تلاش کردند تا از رختخواب خارج شوند. در پایان مطالعه، به طور متوسط ​​یک بار تلاش برای بلند شدن از رختخواب طول کشید.

شرکت کنندگان در مطالعه همچنین بهبود قابل توجهی را در حالت چهره، وضعیت بدن، سفتی، کندی حرکت و لرزش دست تجربه کردند.

به عنوان مثال، برای سفتی عضلات گردن، محققان علائم را ارزیابی کردند و به هر یک از شرکت‌کنندگان در مقیاس 0 تا 4 نمره دادند که نمره 1 نشان‌دهنده سفتی حداقل، 2 نشان‌دهنده سفتی خفیف، 3 نشان‌دهنده سفتی متوسط ​​و 4 نشان‌دهنده سفتی شدید است.

میانگین نمره برای همه شرکت کنندگان در شروع مطالعه 3 در مقایسه با میانگین نمره 2 در پایان مطالعه بود. دو شرکت کننده عوارض جانبی را تجربه کردند. یک نفر دچار کمردرد شد و نفر دیگر به زمین افتاد.

اینو گفت: «در حالی که این مطالعه کوچک است، نتایج دلگرم کننده است، زیرا نشان می دهد پینگ پونگ، شکل نسبتاً ارزانی از درمان، ممکن است برخی از علائم بیماری پارکینسون را بهبود بخشد.

اکنون یک مطالعه بسیار بزرگتر برای تأیید این یافته ها برنامه ریزی شده است.»

محدودیت اصلی مطالعه این بود که شرکت کنندگان با گروه کنترلی از افراد مبتلا به بیماری پارکینسون که پینگ پنگ بازی نمی کردند مقایسه نشدند.

محدودیت دیگر این بود که یک متخصص تنها بیماران را ارزیابی می کرد.

در فروشگاه اینترنتی نیدمد این امکان ایجاد شده است تا به بروزترین مقالات فارسی در زمینه پینگ پنگ دسترسی داشته باشید .

دیدگاهتان را بنویسید