تاثیر پینگ پنگ روی بیماری آلزایمر

ارتباط پینگ پنگ و کاهش بیماری آلزایمر
لطفا به این محصول یا مقاله امتیاز دهید

در این مقاله قصد داریم ارتباط بین بازی پینگ پنگ و بیماری آلزایمر را بررسی نماییم ، تحقیقات بسیاری درباره تاثیر پینگ پنگ روی بیماری آلزایمر انجام شده است و نشاندهنده کاهش نرخ آلزایمر در افرادی می باشد که این بازی را انجام می دهند .

ارتباط بین الزایمر و بازی پینگ پنگ

پینگ پنگ به پیشگیری و درمان بیماری آلزایمر کمک می کند ، همه ما به خوبی می دانیم که ناامید کننده است که ببینیم مغز عزیزانمان به تدریج تحلیل می رود و مجبور می شویم هر هفته به مصرف داروی اضافی و رفتن به جلسات درمانی متوسل شویم.

اما ممکن است راهی برای کاهش سرعت پیشرفت بیماری آلزایمر وجود داشته باشد .

بر اساس یک مطالعه ژاپنی، “اثربخشی  ورزش بر بیماران مبتلا به بیماری مغزی مشخص شده است : استفاده از بازی پینگ پنگ به عنوان یک برنامه توانبخشی” نشان داده است که از طریق بازی پینگ پنگ و سایر بازی‌ها و فعالیت‌های جذاب روی میز، مبتلایان به آلزایمر نیاز کمتری به دارو نشان می‌دهند. بهبود حافظه بلند مدت و کاهش چشمگیر زوال مغز.

ارتباط بین کاهش بیماری ها و بازی پینگ پنگ بسیار زیاد است از جمله پیشگیری و کاهش بیماری آلزایمر

از طریق این مطالعه، اسکن‌های MRI روی مغز شرکت‌کنندگان نشان داد که پینگ پنگ می‌تواند تا پنج بخش مختلف مغز آنها را به طور همزمان فعال کند. در واقع، آگاهی و توانایی تفکر شناختی بهبود زیادی نشان داد.

آنچه اتفاق می‌افتد این است که بخشی از مغز که مسئول ایجاد خاطرات جدید است، هیپوکامپ، در افراد مبتلا به آلزایمر و زوال عقل کوچک‌تر می‌شود.

اما هنگامی که همان افراد شروع به بازی پینگ پنگ می کنند، جریان خون به میزان قابل توجهی در مغز افزایش می یابد و هیپوکامپ را تا جایی تحریک می کند که در واقع می تواند اندازه آن افزایش یابد و در واقع به عنوان یک مکانیسم دفاعی در برابر اثرات فلج کننده آلزایمر عمل کند.

پینگ پنگ و مغز

بازی پینگ پنگ یکی از جذاب ترین فعالیت ها برای مغز است و به طور کلی حتی برای قدیمی ترین بازیکنان  نیز سرگرم کننده است.

بسیاری از بازیکنان مسن‌تر احساس نوستالژی را توصیف می‌کنند، زیرا پینگ‌پنگ «در زمان من» رایج بود. این می تواند به افراد مبتلا به آلزایمر کمک کند تا خاطرات طولانی مدت را به خاطر بیاورند.

اگرچه، صرف نظر از سن، هر کسی می تواند از اندورفین های شادی زیادی که در بازی پینگ پنگ با یک دوست آزاد می شود لذت ببرد.

می توانید سایر مقالات مرتبط با پینگ پنگ را نیز در فروشگاه اینترنتی نیدمد مطالعه نمایید .


Need Mode
ارسال دیدگاه