بهترین راکت پینگ پنگ

چگونه یک راکت پینگ پنگ خوب انتخاب کنیم ؟

در این مقاله قصد داریم تا بفهمیم چگونه یک راکت پینگ پنگ خوب انتخاب کنیم پس تا انتها با ما همراه باشید تا ببینیم چه ویژگی هایی را در خرید راکت پینگ پنگ باید درنظر داشته باشیم .

پینگ پنگ یا تنیس روی میز که بیشتر در سراسر جهان شناخته می شود، یک بازی رومیزی سریع و هیجان انگیز است که می تواند ساعت ها افراد را سرگرم کند .

به دلیل اندازه نسبتاً جمع و جور میز پینگ پنگ و تجهیزات مینیمالیستی مورد نیاز، می توان از پینگ پنگ تقریباً در همه جا لذت برد، از باشگاه ورزشی محلی تا گاراژ خود.

برای بازی پینگ پنگ تنها چیزی که نیاز دارید یک میز، یک توپ و یک راکت برای سرو و بازگشت است.

1 ) انتخاب نوع راکت پینگ پنگ

اول از همه باید بدانید از چه دسته ای می خواهید استفاده نمایید ، در مورد نحوه بازی خود و اینکه چگونه انواع مختلف راکت ها ممکن است بر عملکرد شما تأثیر بگذارند فکر کنید.

تصمیم بگیرید که کدام یک از دسته های سنتی برای شما راحت تر است. رایج ترین گیره در غرب، گیره “Shakehand” است که نام خود را از شباهت های نحوه گرفتن دست بازی گرفته تا دست دادن با شخصی که به تازگی ملاقات کرده اید گرفته شده است.

انتخاب دسته مناسب دارای تاثیر بسیار بالایی در بازی می باشد .

قبل از اینکه تصمیم بگیرید کدام دسته برای بازی شما مناسب تر است، چند بار با هر گرفتن توپ را سرو و برگردانید.

2 ) با یک راکت پلاستیکی یا چوبی شروع کنید

زمانی که برای اولین بار نحوه بازی کردن را یاد می گیرید، ارزان ترین راکتی را که می توانید پیدا کنید، بردارید.

این راکت های اولیه معمولاً از یک تکه پلاستیک قالب‌گیری شده یا چند لایه نازک چوب ساخته می‌شوند و از نظر عملکرد یا زیبایی هیچ گونه زوایدی ندارند.

با این حال، زمانی که تازه شروع به کار کرده اید، آنها می توانند بسیار مفید باشند، و مجبور نخواهید بود که با خرید یک راکت گران قیمت تر در ابتدای کار هزینه زیادی متحمل شوید .

یک راکت ساده و ارزان در واقع می‌تواند به شما یاد دهد که دقیق‌تر باشید، زیرا هر بار که سرویس می‌زنید و برمی‌گردید، مجبور هستید که اطمینان داشته باشید که مستقیماً توپ را می‌زنید.

3 ) خرید یک راکت آماده بسته بندی شده

در بخش بازی های رومیزی هر فروشگاه لوازم ورزشی قدم بزنید تا باغی از راکت های پینگ نگ بیابید ، برای اکثر بازیکنان تفریحی، خرید یک راکت معمولی از فروشگاه تمام چیزی است که آنها همیشه نیاز دارند.

 پینگ پنگ بیشتر در مورد تکنیک است تا تجهیزات. یک بازیکن خوب می تواند با راکتی که از یک فروشگاه خریداری شده است  به تسلط خوبی رسید .

راکت های بسته بندی شده معمولی را می توان ارزان خریداری کرد و گاهی اوقات به صورت جفت یا بسته بندی شده با توپ های پینگ پنگ به فروش می رسد.

4 ) یک راکت مسابقه را امتحان کنید

اگر فقط به دنبال چیز کمی سنگین تر هستید، یک راکت درجه یک انتخاب کنید. کتاب قوانین رسمی تنیس روی میز مشخص می‌کند که راکت های مسابقه حداقل 85 درصد از چوب طبیعی ساخته شده‌اند، بنابراین کمی سنگین هستند.

راکتهای مسابقه نیز با استفاده از لاستیک‌ها و چسب‌های باکیفیت‌تر کنار هم قرار می‌گیرند، به این معنی که دوام بیشتری خواهند داشت و در بازی شدید بهتر می‌مانند.

برای خرید یک راکت حرفه ای می توانید اول ویژگی های آن را بررسی کنید و سپس راکتی که متناسب با سطح ورزشی شما می باشد را انتخاب کنید .

5) پیدا کردن یک سطح راکت قابل اعتماد

 

برای افزایش کنترل از یک راکت دارای رویه استفاده نمایید ، مطمئن شوید راکتی که با آن بازی می کنید حداقل به یک طرف آن رویه  متصل باشد.

بیشتر راکت های پینگ پنگ دارای لایه نازکی از رویه هستند که به سطح صاف راکت چسبانده شده است. این کار کشش سطح را افزایش می دهد و کنترل بیشتری روی توپ خواهید داشت .

اگر سبک بازی شما شامل استفاده از چرخش زیاد برای تغییر سرعت و جهت توپ است، استفاده از راکتی با رویه خوب و چسبنده برای شما مناسب می باشد .

کنترل توپ به این معنی است که آن را به جایی که می خواهید با سرعتی که می خواهید برسانید، بدون اینکه نگران سر خوردن یا انحراف توپ باشید .

تقریباً همه راکت های پینگ پنگ این روزها به همراه رویه هستند. با این حال، کیفیت، دوام و ویژگی های رویه ها باهم متفاوت هستند .

در صورت علاقه مندی می توانید از راکت پینگ پنگ یینهه گلکسی 01B با کیف Yinhe در فروشگاه اینترنتی نیدمد دیدن فرمایید

این محصول دارای ضخامت صفحه  دو سانتی متر و وزنی درحدود 185 گرم بوده ، طول دسته آن ده سانتی متر می باشد و به گونه ای متناسب با ارگونومی دست ساخته شده است که در بازی های طولانی دست خسته نشود .

6 ) به بافت های مختلف لاستیک نگاه کنید

با یک راکت دارای رویه بازی کنید تا بتوانید نحوه کنترل توپ را تغییر دهید. علاوه بر رویه ، برخی از راکت ها همچنین دارای بافت هایی به نام “جوش”، “گودی” یا “وافل” هستند که توپ را گرفته و به آن کمک می کند تا پس از تماس برای مدت کوتاهی بچسبد.

7 ) درنظر داشته باشید که چقدر می خواهید رویه اسفنجیتان ضخامت داشته باشد .

تصمیم بگیرید که می خواهید با یک رویه ضخیم یا نازک بازی کنید ، این رویه اسفنجی در زیر سطح خارجی لاستیک قرار دارد تا ضربه را جذب کند و چسبندگی و کنترل را ارائه دهد.

همچنین سرعت برگشت توپ را نیز تغییر می دهد. اسفنج های ضخیم تر، راکت را سنگین تر و متراکم تر می کند، که به شما این امکان را می دهد تا با سرعت بیشتری به توپ ضربه بزنید.

از سوی دیگر، لایه‌های نازک لاستیک حساسیت ایجاد می‌کند و به شما اجازه می‌دهد تا کمی سرعت کار را کاهش دهید.

علاوه بر نوع، نرمی و بافت لاستیک، می توانید رویه موردنیاز خود را تشخیص دهید .

8 ) راکت خود را هنگامی که فرسوده شد تعویض کنید

هر چه بیشتر با راکت بازی کنید، سطح رویه  بیشتر ساییده می شود ، وقتی این اتفاق می افتد، یا رویه و اسفنج را تعویض کنید یا مقداری پول برای خرید یک راکت جدید کنار بگذارید .

رویه ای که نازک می شود چسبندگی  خود را از دست می دهد،  به دنبال مکان هایی باشید که بافت نازک شده یا در لمس کمتر احساس می شود.

اگر تمایل به استفاده از راکت های بسته بندی دارید، زمانی که راکت شما فرسوده شد بدنبال خرید یک راکت جدید باشید .

9 ) از راکتی متناسب با استایل بازی خود استفاده نمایید

مواد موردنیاز راکت خود را بطور جداگانه انتخاب نمایید ، بازیکنان باتجربه تر اغلب موادی را که برای راکت استفاده می شود برای تنظیم دقیق عملکرد خود انتخاب می کنند.

10 ) تصمیم بگیرید که رویه برای یک طرف یا دوطرف راکت خود نیاز دارید

شما یک تیغه چوبی پیدا کرده اید که دوست دارید، اما آیا فقط یک طرف راکت رویه می زنید یا دو طرف آن را ؟ این بیشتر یک موضوع ترجیحی است.

رویه به وزن کلی راکت می افزاید ، اما هنگام تعویض حرکات فورهند و بک هند، کنترل بیشتری خواهید داشت. همچنین ممکن است دو طرف راکت را رویه بزنید ، اما از بافت و ضخامت متفاوتی برای هر طرف استفاده کنید.

به این ترتیب، زمانی که ضربه زدن از زاویه های متفاوت دارید، می‌توانید بین هر دو طرف راکت جابجا شوید. بازیکنان رقیب اغلب از دو رویه مختلف بر روی راکت های خود استفاده می کنند که هر کدام دارای خواص کمی متفاوت برای استراتژی های همه کاره تر هستند.

چگونه راکت پینگ پنگ انتخاب کنیم ؟

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید