فواید پینگ پنگ

تاثیر پینگ پنگ روی کمردرد

تاثیر پینگ پنگ روی بدن
لطفا به این محصول یا مقاله امتیاز دهید

در این مقاله قصدداریم تا تاثیر پینگ پنگ روی کمردرد را بررسی نماییم پس با ما همراه باشید تا به تاثیرات فوق العاده این بازی استثنایی بپردازیم .

داشتن تناسب اندام برای ورزشکاران و بازیکنانی که به شکل حرفه ای پینگ پنگ بازی می کنند نقش مهمی ایفا می کند.

به عنوان بخشی از تناسب اندام در پینگ پنگ ،  چابکی، سرعت، تعادل و ثبات همه ضروری است.

همه این اجزای چند وجهی برای برتری در این ورزش خاص مورد نیاز هستند. در جاهای دیگر، فرم نامناسب، استایل نامناسب، وضعیت بدنی یا تکنیک می تواند منجر به آسیب شود.

کمردرد و پینگ پنگ ارتباط نزدیکی با هم دارند، اما نه به شکل مستقیم، به عنوان یک ورزشکار یا بازیکن، حرکات بدنی مانند دویدن، پریدن، کشش بخشی از مسیر آنهاست.

از این رو، بازیکنان مستعد ابتلا به کمردرد هستند.

اگر در حین بازی پینگ پنگ ، کمردرد را تجربه می کنید، باید حالت و استایل خود را بررسی کنید. ارزیابی مجدد سبک تمرینی شما کلید اصلی است.

به عنوان مثال، اگر از ناحیه کمر خم می شوید، اما نه در زانو، می توانید کمر خود را تحت فشار بیشتری قرار دهید تا در وضعیت آماده باشید. از این رو، فرم بد بازی در بیشتر موارد مقصر کمردرد است.

دلایل کمردرد هنگام بازی تنیس روی میز

در سال‌های اخیر، بازی پینگ پنگ محبوبیت زیادی در میان علاقه مندان داشته است. این بازی پیچیدگی خاصی ندارد و به هزینه زیادی برای شروع نیاز ندارد .

بسیاری از مبتدیان با اشتباه زدن برخی ضربات موجب مشکلات کمر می شوند .

البته 80 درصد مردم در طول زندگی خود حداقل یکبار به پزشک برای کمردرد مراجعه می کنند ! لینک منبع

پینگ پنگ ورزشی است که به چابکی زیاد، انعطاف پذیری، تغییر جهت سریع و هماهنگی خوب نیاز دارد.

بازی پینگ پنگ می تواند منجر به درد یا آسیب در ناحیه کمر و گردن شود. در زیر دلایلی وجود دارد که چرا بازیکنان ممکن است از کمردرد رنج ببرند:

1. وضعیت بدنی ضعیف

بازیکنان باید در طول بازی وضعیت خوبی داشته باشند تا فشار بر عضلات و مفاصل کمر به حداقل برسد. کمردرد اغلب ناشی از تکنیک نامناسب زمانی است که بدن خود را در وضعیت نامناسبی قرار می دهید تا به توپ ضربه بزنید .

2. عدم تهویه

پینگ پنگ یک ورزش سخت است، بنابراین برای بازیکنان مهم است که قبل از بازی در فرم خوبی باشند. حالت دادن به ستون فقرات و عضلات نقش مهمی در به حداقل رساندن آسیب ها دارد.

fvhانعطاف پذیری، قوی و سالم نگه داشتن ستون فقرات در بازی پینگ پنگ بسیار مهم می باشد .

برای بازیکنان مهم است که طرف خود را عوض کنند تا اطمینان حاصل شود که هر دو طرف بدنشان به طور یکسان آماده است.

قرار گرفتن بیش از حد در یک طرف بدن ممکن است باعث اسپاسم و آسیب گردد .

3. تکنیک ضعیف:

تاثیرات پینگ پنگ در کمر

استفاده از تکنیک ضعیف در هنگام بازی می تواند منجر به آسیب هایی مانند کشش عضلانی، کشیدگی یا رگ به رگ شدن شود.

بهترین راه برای جلوگیری از این آسیب ها سرمایه گذاری در آموزش با کیفیت و درس گرفتن از یک متخصص است .

4. خستگی عضلانی:

تاثیر پینگ پنگ در کشیدگی عضله

اگر احساس خستگی می‌کنید، ممکن است منجر به کمردرد نیز شوید، زیرا ماهیچه‌های شما قادر به حمایت از خم شدن ستون فقرات شما در طول سرویس نیستند.

آیا پینگ پنگ برای کمر بد است ؟

بازی پینگ پنگ ممکن است یکی از بهترین فعالیت ها برای کمر شما باشد اما بسیاری از افراد با زدن اشتباه ضربات دچار اسیب کمری می شوند .

بازی پینگ پنگ برای کمر شما مضر نیست، اما اگر در حین بازی کمردرد را تجربه کنید، می تواند باعث نگرانی شود.

این به این دلیل است که پینگ پنگ به چرخش مداوم ستون فقرات و همچنین پیچ و تاب و خم شدن نیاز دارد که ممکن است نه تنها برای عضلات بلکه مفاصل و اعصاب شما را نیز تحت فشار قرار دهد.

در اینجا چند نکته برای جلوگیری از کمردرد در حین بازی پینگ پنگ آورده شده است تا تاثیر پینگ پنگ روی کمردرد را بررسی کنیم و مطمئن شوید که در آینده برای شما لذت بخش خواهد بود!

پیشگیری از کمردرد هنگام بازی تنیس روی میز

بسیاری از بازیکنان در نهایت به دلیل حرکات و ضربه های تکراری که هنگام بازی رخ می دهد، کمردرد یا آسیب های دیگر را تجربه می کنند.

پینگ پنگ یک بازی لذت بخش است و می تواند راهی عالی برای تناسب اندام باشد. با این حال، تمام حرکات خم شدن، پرش و پیچش تنیس روی میز می تواند فشار زیادی را به کمر شما وارد کند.

نکات زیر به شما در جلوگیری از کمردرد در حین بازی تنیس روی میز کمک می کند. اینها کارهایی هستند که می توانید قبل و بعد از بازی های خود انجام دهید تا سالم و در بازی بمانید!

1. به طور منظم در جلسات فیزیوتراپی شرکت کنید:

تاثیر پینگ پنگ روی بدن

این به این دلیل است که ماهیچه‌ها برای حفظ همان سطح فعالیت بدن باید سخت‌تر کار کنند و باعث می‌شود که آنها اضافه کار کنند.

فیزیوتراپی موثرترین درمان برای کمردرد ناشی از پینگ پنگ است. به عنوان بخشی از فیزیوتراپی، متخصصان عضلات مرکزی را تقویت می کنند. فیزیوتراپیست ها به شما در بهبود فرم و مکانیک بدن در طول بازی کمک می کنند.

آنها هم روی ساختارهای سفت شده (که ممکن است حرکات شما را محدود کنند) و هم روی بافت های ضعیف (که ممکن است باعث خستگی زودرس شوند) کار می کنند.

2. به طور منظم ورزش کنید تا تاثیر پینگ پنگ روی کمردرد را ببینید:

تمرین منظم

پینگ پنگ مانند سایر ورزش‌ها از نظر بدنی سخت است، بنابراین برای جلوگیری از تنش عضلانی باید قبل و بعد از هر بازی حرکات کششی انجام دهید.

روی انعطاف‌پذیری، چابکی، هماهنگی ذهن و بدن، تغییر سریع جهت‌ها و تمرکز کار کنید. یک هسته قوی و ماهیچه های انعطاف پذیر برای عملکرد خوب در هر ورزشی ضروری است .

و همچنین می تواند از آسیب به سایر قسمت های بدن مانند کمر جلوگیری کند.

 3. حفظ فرم مناسب

حفظ فرم بدن

تمرین حفظ فرم مناسب برای بازی با وضعیت صحیح بدن. در طول جلسات آموزشی با یک متخصص مشورت کنید و با وضعیت های صحیح بدن تمرین کنید.

از یک متخصص بخواهید که فرم شما را ارزیابی کند، مخصوصاً اگر مبتدی هستید .

4. اعمال فشرده سازی داغ:

استفاده از کمپرس گرم یا فومنتشن به طور منظم تا حدی درد را تسکین می دهد.

درپایان

افراد به دلایل مختلف می توانند پینگ پنگ بازی کنند. این یک بازی سرگرم کننده است که ضربان قلب شما را بالا می برد و به شما یک تمرین خوب می دهد.

با این حال، برخی خطرات مرتبط با بازی پینگ پنگ وجود دارد. اگر ندانید که چگونه بدن خود را به درستی در طول بازی حرکت دهید، ممکن است در نهایت دچار کمردرد شوید.

فیزیوتراپی تفاوت زیادی در درمان فشار و درد ایجاد می کند.

درصورت تمایل می توانید از محصولات فروشگاه اینترنتی نیدمد دیدن نمایید ، انواع میزها با بهترین قیمت به فروش می رسد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید