آموزش اسنوکر

قهرمان جهانی اسنوکر

قهرمان جهانی اسنوکر
لطفا به این محصول یا مقاله امتیاز دهید

مسابقات قهرمانی بازی اسنوکر

در مسابقات قهرمان جهانی اسنوکر افراد بسیار زیادی هستند که در سراسر دنیا وجود دارند. اسنوکر یک ورزش با هدف نشانه گیری است که از آشفتگی افسران ارتش بریتانیا در هند در اواخر قرن نوزدهم آغاز شد. به سرعت در میان نخبگان بریتانیایی محبوب شد و در نهایت در سراسر جهان گسترش یافت.

مسابقات قهرمانی جهان برای اولین بار در سال 1927 برگزار شد و از سال 1969 هر سال برگزار می شود. در سال های اخیر، این ورزش

تحت سلطه بازیکنانی از چین و بریتانیا بوده است و رونی اوسالیوان و استفان هندری از موفق ترین بازیکنان تاریخ هستند.

محبوبیت اسنوکر در برخی کشورها کاهش یافته است، اما در بسیاری دیگر به عنوان یک سرگرمی محبوب باقی مانده است.

در سال 1875

 

قهرمان اسنوکر-چامبرلین

اسنوکر توسط ارتش بریتانیا در شهر Jubbulpore هند اختراع شد.

ریشه تاریخی اسنوکر

اعتقاد بر این است که اسنوکر از آشفتگی افسران ارتش بریتانیا در هند در اواخر قرن نوزدهم سرچشمه گرفته است. اعتقاد بر این است که این بازی توسط افسران ارتش بریتانیا مستقر در Jubbulpore هند ساخته شده است که به دنبال یک بازی جدید برای تفریح و سرگرمی و بازی بودند.

از زمانی که بازی اسنوکر برای اولین بار در سال 1875 توسط اعضای ارتش بریتانیا اختراع شد، چیزهای زیادی تغییر کرده است و اکنون می توانید از طریق آشنایی قهرمان جهانی اسنوکر، پیشرفت اسنوکر را در طول سال ها ترسیم کنید.
همچنین می توانید تاریخچه عمیق بازی را که توسط روزنامه نگاران برجسته اسنوکر دیوید هندون و هکتور نانز نوشته شده است بخوانید.

در سال 1910

بازی اسنوکر

وقفه های قرن اول به تام آیکن اسکاتلندی، قهرمان بیلیارد، سیسیل هارورسون، فیل موریس از تاتنهام و مدیر سالن لوکانیا جورج هارگست نسبت داده شد.

اولین قهرمانی در سال 1916

جام قهرمانی اسنوکر

اولین قهرمانی اسنوکر آماتور انگلیسی توسط چارلز ژاک، که با نام “EA Jay” در نمایشگاه Orme & Sons، میدان سوهو، لندن در 28 آگوست وارد شد، برنده شد.

1919

بازی قهرمان بیلیارد-اسنوکر

قوانین اسنوکر، که دارای تناقضاتی بود، تثبیت شدند، از جمله معرفی رنگ مشکی دوباره خالدار برای اطمینان از اینکه هر فریم یک برنده دارد.

1927

قهرمان اسنوکر-hall

مسابقات قهرمانی اسنوکر حرفه ای جهان برای اولین بار در سالن کامکین بیرمنگام برگزار شد. این مسابقات توسط جو دیویس با نتیجه 20-11 در برابر تام دنیس برنده شد تا جایزه اول 6 10 پوندی را کسب کند.

1946

davis-اسنوکر

جو دیویس بدون شکست بازنشسته شد و رکورد 15 عنوان قهرمانی جهان را کسب کرد.

1950

BBC-اسنوکر

اسنوکر توسط بی بی سی برای اولین بار از سالن لستر اسکوئر پخش شد.

1955

دیویس-قهرمان-بازی-اسنوکر

اولین شکست ماکسیمم 147 به رسمیت شناخته شده جهان، توسط جو دیویس انجام شد.
جو دیویس (بریتانیا) اولین بازیکن اسنوکر بود که به طور رسمی به حداکثر شکست در اسنوکر دست یافت، شاهکاری که یک بازیکن نیاز دارد تا تمام توپ های روی میز را در یک نوبت و به ترتیب مشخص، همه 15 قرمز (15 امتیاز) به زمین بزند. هر کدام با رنگ مشکی (105 امتیاز) و سپس هر شش رنگ (27 امتیاز).

 

1963

گری-اسنوکر

مسابقات اسنوکر قهرمانی آماتور جهان برای اولین بار در کلکته هند برگزار شد و گری اوون ولزی قهرمان شد. گری اوون یک بازیکن اسنوکر استرالیایی متولد ولز بود .

او در سال های 1963 و 1966 قهرمان جهان در مسابقات اسنوکر آماتور شد و در سال 1969 نایب قهرمان مسابقات اسنوکر جهان شد . او در سال 1965 به دلیل مشارکت در ورزش بیلیارد و اسنوکر در هند نشان Padma Shri را دریافت کرد.

 

1969

پات-اسنوکر-جهان

اسنوکر برای اولین بار در تلویزیون رنگی پخش شد، زیرا “Pot Black” توسط کنترل کننده BBC2 ، دیوید آتنبرو سفارش داده شد.

1975

مسابقات مسترز برای اولین بار در هتل وست سنتر لندن برگزار شد که در فینال توسط جان اسپنسر در مقابل ری ریردون 9 بر 8 پیروز شد.

1976

یک لیست رنکینگ جهانی برای اولین بار به اسنوکر معرفی شد که در ابتدا بر اساس نتایج سه دوره قبلی مسابقات قهرمانی جهان بود.

1977

crucible-snooker

مسابقات قهرمانی جهان در Crucible Theatre، شفیلد برای اولین بار برگزار شد که توسط کارول واترسون، همسر مروج مایک واترسون، مناسب تشخیص داده شد. این مسابقات از آن زمان تاکنون در آنجا باقی مانده است.

1980

کلیف اسنوکر-جهان

کلیف توربرن کانادایی با شکست الکس هیگینز با نتیجه 18 بر 16 به اولین بازیکن خارج از کشور تبدیل شد که قهرمان مسابقات اسنوکر قهرمانی جهان شد.

1981

استیو بازیکن اسنوکر جهان

استیو دیویس اولین عنوان از شش عنوان جهانی خود را در دهه 1980 به دست آورد، زیرا محبوبیت اسنوکر زمینه جدیدی را در بریتانیا ایجاد کرد.

در سال 1982 استیو دیویس اولین بازیکنی بود که در مسابقات حرفه ای در فریم پنجم مسابقه خود در برابر جان اسپنسر در لادا کلاسیک 147 بریک کرد.

1985

اسنوکر-game

در حالی که 18.5 میلیون نفر برای تماشای مشهورترین مسابقه اسنوکر آماده بودند، دنیس تیلور 18-17 استیو دیویس را در فینال سیاه شکست داد.

1988

جیمی وایت-اسنوکر

جیمی وایت با شکست استیو دیویس قهرمان مسابقات مسترز کانادا شد، اولین رویداد رنکینگ اسنوکر که خارج از بریتانیا برگزار می شود.

1990

هندری-اسنوکر-قهرمانی

استفن هندری اسکاتلندی با شکست جیمی وایت با نتیجه 18 بر 12 به جوانترین بازیکن تاریخ قهرمان جهان اسنوکر تبدیل شد.

1997

runnie-billiard-snooker

رونی اوسالیوان سریعترین 147 حداکثر بریک را در رقابتهای حرفه ای انجام داد و در مسابقات قهرمانی جهان در شفیلد تنها در پنج دقیقه و 20 ثانیه در برابر میک پرایس به این شاهکار دست یافت.

1998

wcbs-کنفدراسیون-بازی های اسنوکر

کنفدراسیون جهانی ورزش های بیلیارد در 5 فوریه به رسمیت شناختن کامل IOC اعطا شد.

هدف اصلی WCBS این است که ورزش های بیلیارد و اسنوکر را به عنوان مسابقات مدال در هرچه بیشتر مسابقات ورزشی چندگانه در سطح منطقه ای و جهانی ایجاد کند. هدف نهایی WCBS گنجاندن ورزش های بیلیارد در بازی های المپیک است .

WCBS به عنوان یک پلتفرم برای گروه‌های مرتبط با آن عمل می‌کند: اتحادیه Mondiale de Billard (UMB). انجمن جهانی استخر بیلیارد (WPA)؛ و فدراسیون بین المللی بیلیارد و اسنوکر (IBSF).

1999

استفن هنری

استفن هندری در Crucible Theatre رکورد هفتمین عنوان را به دست آورد و از استیو دیویس و ری ریردون در فهرست تاریخ فاصله گرفت.

2000

مارک-اسنوکر-بیلیارد

مارک ویلیامز ولزی اولین چپ دستی شد که قهرمان مسابقات اسنوکر قهرمانی جهان شد و با نتیجه 13-7 شکست خورد و متیو استیونز را 18-16 شکست داد.

2001

games world-snooker

اسنوکر برای اولین بار وارد بازی های بین المللی جهانی (IWGA) در آکیتا ژاپن می شود.

2005

بازیکنان چینی اسنوکر

دینگ جونهوی اولین بازیکن وایلدکارد شد که در یک رویداد رنکینگ پیروز شد و استفن هندری را 9-5 شکست داد و قهرمان مسابقات آزاد چین در پکن شد.

2006

هانتر-بازی اسنوکر

اسنوکر یکی از چراغ های اصلی خود را از دست داد زیرا قهرمان سه دوره مسابقات مسترز پل هانتر در سن 27 سالگی نبرد خود را با سرطان از دست داد.

2010

hearn-snooker

این بازی تحت مهمترین تغییر ساختار خود قرار گرفت زیرا بری هرن رئیس بازوی تجاری این ورزش World Snooker شد و جیسون فرگوسن برای بار دوم به ریاست سازمان جهانی ورزش WPBSA بازگشت.

2013

آکادمی-اسنوکر

WPBSA برای اولین بار یک آکادمی در چین افتتاح کرد، آکادمی پکن در ارتباط با CBSA و Rigour.

2013

مهتا-مسابقات جهانی اسنوکر

اسنوکر برای اولین بار برای افتتاحیه مسابقات آزاد هند در دهلی نو به کشور موسس خود بازگشت. آدیتیا مهتا بازیکن میزبان با غلبه بر پانکاج آدوانی در مرحله یک چهارم نهایی به فینال رسید.

2014

رنکینگ اسنوکر

رتبه بندی جهانی اسنوکر برای اولین بار به جای رتبه بندی، به سیستمی بر اساس جوایز کسب شده تغییر می کند.

2015

ros-قهرمان جهانی اسنوکر

رونی اوسالیوان با پشت سر گذاشتن رکورد 775 استفن هندری در Dafabet Masters، تبدیل به برترین ساز اسنوکر در طول قرن شد.

2016

world-snooker-game

World Snooker برای تمدید قراردادهای موجود خود به توافقات تجاری مهمی با BBC، Eurosport و Crucible Theater دست یافت.

2017

مسابقات قهرمانان اسنوکر جهان

جشن قهرمانی جهان چهل سالگی در تئاتر کروسیبل، شفیلد برگزار شد.

2018

چینی-مسابقات اسنوکر

مسابقات اوپن چین به دومین رویداد رده‌بندی ثروتمند اسنوکر تبدیل می‌شود، زیرا مجموع جوایز برای اولین بار به یک میلیون پوند می‌رسد.

2019

رونی اوسالیوان اولین بازیکنی است که بیش از 1000 وقفه قرن را در مسابقات حرفه ای در مسابقات قهرمانی بازیکنان گردآوری کرده است.

2020

بازوی تجاری اسنوکر به عنوان تور جهانی اسنوکر (WST) راه اندازی شد تا رشد جهانی آن را در دهه گذشته منعکس کند.

2021

تور جهانی اسنوکر زنان برای اولین بار به یک مسیر رسمی مقدماتی به WST تبدیل می شود.

2022

اولین مدرسه اسنوکر در تاریخ آسیا-اقیانوسیه Q اعلام شد تا فرصت های جدیدی را برای بااستعدادترین بازیکنان در آن مناطق فراهم کند تا در تور حرفه ای فارغ التحصیل شوند.

2023

قهرمان جهانی اسنوکر-برسل

لوکا برسل بلژیکی به اولین بازیکنی از قاره اروپا تبدیل شد که قهرمان جهان در تئاتر کروسیبل شد.

دیدگاهتان را بنویسید