فواید پینگ پنگ

فرق بین پینگ پنگ و تنیس روی میز چیست ؟

در این مقاله قصد داریم بفهمیم فرق بین پینگ پنگ و تنیس روی میز چیست ؟ و آیا تفاوتی بین این وجود دارد ؟

تنیس روی میز و پینگ پنگ در اصل یک بازی هستند و تفاوت عمده ای بین آنها وجود ندارد.

 تنیس روی میز جنبه جدی و رقابتی این ورزش است که در آن افراد در مسابقات لیگ ها و جام حذفی در سراسر جهان و همچنین در مسابقات قهرمانی بین المللی به رقابت می پردازند.

تفاوت ها

در روزهای اولیه این ورزش، اصطلاحات پینگ پنگ و تنیس روی میز هر دو مورد استفاده قرار می گرفتند و به طور منطقی قابل تعویض بودند.

با این حال، به دلیل ترس از اختلافات در مورد علامت تجاری بر سر نام پینگ پنگ، هنگام نوشتن قوانین استاندارد شده این ورزش، ITTF (فدراسیون بین المللی تنیس روی میز) از کلمات تنیس روی میز استفاده کرد.

امروزه بسیاری از بازیکنان حرفه ای تنیس روی میز دوست ندارند از بازی‌شان به عنوان پینگ پنگ یاد شود.

آنها بر این باورند که ماهیت کلمه تصور اشتباهی از بازی می دهد و آن را بیهوده و کودکانه می کند.

با این حال، جامعه پینگ پنگ نام کمتر رسمی را پذیرفته است. با تمرکز نه بر روی رقابت، بلکه بر جنبه اجتماعی و سرگرم کننده بازی، آنها تمایل دارند که نسخه ای از بازی را بدون برخی از قوانین پیچیده تر تنیس روی میز بازی کنند.

سرویس

در تنیس روی میز، توپ باید بیش از شش اینچ از یک دست باز به سمت بالا پرتاب شود و سپس از پشت خط پایه میز ضربه بخورد.

با این حال، در بازی‌های پینگ پنگ نه‌چندان رسمی، سرویس‌ها ممکن است مستقیماً از دست یا به دنبال پرش روی میز زده شوند.

امتیاز دهی

در تنیس روی میز مدرن، بازی‌ها تا 11 امتیاز بالا می‌روند، بازیکنان در آن واحد دو سرویس دارند. با این حال، در بسیاری از مسابقات پینگ پنگ، از فرمت سنتی 21 امتیازی استفاده می شود که هر بازیکن به طور متناوب پنج سرویس دارد.

راندلاف

علاوه بر مسابقات معمولی انفرادی و دونفره، پینگ پنگ در سرتاسر جهان دارای انواع مختلفی است. یکی از اینها Rundlauf (دور میز) است.

منشاء آن در آلمان است، این یک راه فوق العاده برای گروه های بزرگتر از بازیکنان است تا همگی از پینگ پنگ لذت ببرند. اساساً دو تیم از بازیکنان دو صف در جهت خلاف جهت عقربه های ساعت در اطراف میز تنیس روی میز تشکیل می دهند

توپ به نفر اول یک تیم ارائه می شود و سپس هر بازیکن نوبت خود را در انتهای جدول می گیرد تا قبل از حرکت به سمت عقب و رفتن به پشت صف به توپ ضربه بزند.

از دست دادن یک امتیاز می تواند به معنای حذف از بازی  بسته به قوانین خاصی باشد. اگرچه منشا آن آلمان است، اما Rundlauf در حال تبدیل شدن به یک نسخه محبوب تر و محبوب تر از پینگ پنگ است و می تواند بین 10 تا 16 بازیکن بازی کند. چنین شکل گروهی بازی در تنیس روی میز وجود ندارد.

درصورت علاقه مندی می توانید مقالات موجود در فروشگاه اینترنتی نیدمد را مطالعه نمایید .

تفاوت بین پینگ پنگ وتنیس روی میز

 

 

دیدگاهتان را بنویسید