آموزش فوتبالدستی

لطفا به این محصول یا مقاله امتیاز دهید

در این مقاله قصد داریم تا به شما آموزش دهیم چگونه فوتبالدستی بازی کنید پس با ما تا انتها همراه باشید .

فوتبال روی میز که بیشتر به عنوان فوتبال یا فوتبال روی میز شناخته می شود، یک بازی رومیزی محبوب است که در کافه ها و… انجام می شود.

این بازی بسیار ساده است، اما چند قانون ساده وجود دارد که باید قبل از شیرجه زدن به یک بازی یا مسابقات جدید در ذهن داشته باشید.

چند دقیقه ای را به مرور بازی اختصاص دهید یا حافظه خود را تازه کنید تا بتوانید دوستان و آشنایان را در مسابقه بعدی خود تحت تاثیر قرار دهید!

آموزش فوتبالدستی

روش 1

روش 1

قسمت های مختلف جدول را مرور کنید. توجه داشته باشید که میز شبیه یک زمین فوتبال مینی است که 8 میله در سراسر زمین می گذرد.

اینها بر اساس تعداد مینی “بازیکن” روی هر میله برچسب گذاری می شوند ، هر تیم دارای 2 میله تهاجمی معروف به 5 میله و 3 میله به همراه 2 میله دفاعی به نام های 2 میله و میله دروازه بان است.

در امتداد دو طرف میز، می‌توانید یک سوراخ سرویس پیدا کنید که در آن توپ برای شروع بازی می‌رود. هنگامی که توپ وارد دروازه می شود، به داخل کابینت میز می رود. شکاف ها یا منافذی در کناره های میز وجود دارد که می توانید توپ های گل شده را پیدا کنید و دوباره از آنها استفاده کنید .

هنگامی که توپ وارد دروازه می شود، به داخل میز می رود. شکاف ها یا منافذی در کناره های میز وجود دارد که می توانید توپ های گل شده را پیدا کنید و دوباره از آنها استفاده کنید .

2

فوتبالدستی

برای زدن 5 گل قبل از زدن حریف برنامه ریزی کنید. همانطور که از نام بازی پیداست، فوتبال روی میز بسیار شبیه به یک بازی واقعی فوتبال یا فوتبال است.

شما از هر دو دست برای مانور دادن روی میله ها و کنترل “بازیکنان” خود استفاده می کنید، که توپ را در امتداد میز ضربه می زنند و پاس می دهند.

مانند یک بازی واقعی فوتبال، هدف شما این است که توپ را از کنار دروازه بان ضربه بزنید و یک امتیاز برای تیم خود کسب کنید. هنگامی که 5 گل به ثمر رساندید، بازی را برده اید!

شما می توانید شرایط بازی سفارشی خود را نیز تنظیم کنید. اگر یک مسابقه سریع انجام می دهید، اولین نفری که 1 تا 2 گل می زند می تواند برنده باشد .

تصمیم بگیرید که آیا می خواهید انفرادی یا با یک تیم بازی کنید. اگر به تنهایی بازی کنید، هر 4 میله را کنترل می کنید، یا می توانید میله های تیم خود را بین بازیکنان دیگر تقسیم کنید.

در این فرمت، 1 بازیکن کنترل 3 میله و 5 میله تهاجمی را در اختیار خواهد داشت، در حالی که بازیکن دیگر میله 2 دفاعی و میله دروازه بان را کنترل می کند. شما همچنین می توانید میله ها را بین 3 یا 4 نفر تقسیم کنید، بسته به اینکه چگونه می خواهید بازی کنید.

هنگامی که با چند نفر بازی می کنید، فقط می توانید میله اختصاص داده شده خود را کنترل کنید، زیرا هیچ تغییری در طول بازی مجاز نیست .

فوتبالدستی

توپ را سرو کنید تا گیم پلی شروع شود. سوراخ سرو را با دست چپ خود ببندید، سپس توپ را داخل سوراخ بلغزانید.

دست چپ خود را از روکش جدا کرده و به سمت دسته تیرک هجومی 5 میله ای حرکت دهید. در این مرحله، دست نگهدارنده توپ را بچرخانید تا توپ در کنار میز شما قرار گیرد ، شما می توانید یک سکه را برگردانید تا تصمیم بگیرید چه کسی اول باید بازی کند .

تصویر فوتبالدستی

بازی های خود را در عرض 10-15 ثانیه پس از گرفتن توپ انجام دهید. در حین انجام بازی، یک ساعت ذهنی در ذهن خود نگه دارید.

شمارش معکوس از 10 به محض اینکه 5 میله توپ را دریافت کرد. اگر میله 3 میله، 2 میله یا دروازه بان شما توپ را به دست آورد، 15 ثانیه فرصت دارید تا بازی کنید.

اگر در عرض 10 ثانیه توپ را بازی نکنید، بازی مجدداً تنظیم می شود و حریف شما می تواند سرویس دهد.

وقتی توپ “مرده” است، دوباره باید تنظیم کنید ، اگر توپ از روی میز پرید، آن را بگیرید. توپ را نزدیک میله 2 سرویس زننده قرار دهید تا آنها بتوانند بازی را دوباره شروع کنند.

اگر توپ در یک منطقه مرده نزدیک دروازه بان غلتید، آن را به نزدیکترین گوشه حرکت دهید. اگر توپ در قسمت دیگری از میز مرده شود، می توانید توپ را در مقابل سرور اصلی راند قرار دهید.

توپ به سمت حریف می رود که توپ را از روی میز پرت کند یا به زور وارد منطقه مرده شود. اگر توپ در حال چرخش است، مرده نیست .

قوائد فوتبالدستی

اگر چند بازی انجام می دهید، بعد از هر بازی طرف را عوض کنید. در اولین مسابقه فوتبال خود بازی کنید تا زمانی که 1 تیم 5 امتیاز کسب کند.

در این مرحله، طرف‌ها را عوض کنید تا از میله‌ها و بازیکنان در طرف مقابل میز استفاده کنید. شما 60 ثانیه فرصت دارید تا تغییر را انجام دهید، در غیر این صورت به دلیل کاهش سرعت بازی جریمه خواهید شد.

شما می توانید با اجازه دادن به تیم دیگر در خدمت اول یا با انتخاب مجازات مشابه دیگری، شخصی را جریمه کنید.

آموزش فوتبالدستی

دست خود را دور دسته بپیچید بدون اینکه انگشت شست و انگشتانتان با هم تماس داشته باشند. سعی کنید دسته را بیش از حد فشار ندهید یا آن را نگیرید به جای آن، دست خود را به آرامی به اطراف بپیچید، در حالی که کف دست خود را در بالای دسته قرار داده و انگشت شست و انگشتان خود را در طرف مقابل یک دسته دیگر قرار دهید.

دسته‌ها را به این شکل بگیرید تا عملکرد بهتری در بازی داشته باشید .

قوانین فوتبالدستی

 2 میله بازی تهاجمی خود را با فاصله از هم دور نگه دارید و فاصله زیادی برای پاس دادن و سرویس کردن با موفقیت باقی بگذارید.

بازیکنان خود را در صف قرار دهید تا بتوانید توپ را تمیز و مرتب پاس دهید، که به شما امکان می دهد ضربات موثرتری روی دروازه بزنید.

سعی کنید بازیکنان تهاجمی خود را تکان دهید تا از بین بازیکنان دفاعی حریف شما فاصله بگیرند .

توپ را به ردیف بازیکنان 3 میله ای خود پاس دهید و بعد از سرویس توپ را در زیر میله 5 میله ای خود محکم کنید.

میله را بچرخانید تا پای بازیکن در زاویه 90 درجه پشت توپ قرار گیرد ، بازیکن را به سمت جلو حرکت دهید تا توپ را “لگد بزند”، اما همچنان بازیکن را به سمت بالا بچرخانید تا ضربه را ادامه دهید.

با ردیف 3 میله خود، با نگه داشتن بازیکن 3 میله خود در زاویه 30 تا 45 درجه پشت توپ، پاس را “دریافت” کنید.

روش دوم

هنگام زدن شوت های تهاجمی از چنگال دست باز استفاده کنید. چنگ خود را شل کنید، کف دست و بالای مچ دستتان را با دسته لمس کنید.

مچ و دست خود را به سمت بالا بلغزانید تا یک ضربه تهاجمی قدرتمند ایجاد کنید، سعی کنید در حین انجام این کار مچ دست خود را تکان دهید تا حرکات شما تا حد امکان روان باشد.

از چرخاندن میله در یک دایره کامل خودداری کنید، زیرا این کار غیرقانونی است.

3) روش دفاعی

روش سوم

میله های دفاعی خود را ترکیب کنید تا بازی های موثرتری داشته باشید. نوار دفاعی خود را بلغزانید تا دروازه بان و 1 مدافع شما شانه به شانه باشند.

این بازیکنان را نزدیک یکدیگر نگه دارید تا حریف شما فرصت های واضح زیادی برای شوت زدن روی دروازه شما نداشته باشد.

قواعد فوتبالدستی

بازی های حریف خود را با 2 میله دفاعی خود مسدود کنید، 2 میله خود را که به هدف شما نزدیکتر هستند را بلغزانید و بچرخانید، که به شما کمک می کند تا هدف خود را مسدود کرده و از آن دفاع کنید.

مراقب توپ باشید و مدافعان و دروازه بان خود را بر این اساس بلغزانید تا توپ از دروازه شما دور بماند.

در حالی که دروازه‌بان و میله‌های مدافع می‌توانند برای گلزنی استفاده شوند، معمولاً برای دفاع و پاک کردن توپ استفاده می‌شوند .

با 1 میله دفاعی خود توپ را از دروازه خود پاک کنید ، هنگامی که توپ در منطقه دفاعی شما قرار می گیرد، قدرت زیادی را در “ضربه” خود قرار دهید.

قبل از پاس دادن یا لگد زدن به جلو اگر یک توپ غلتان را به سمت حریف خود بفرستید، می توانید یک ضربه آزاد به سمت دروازه خود به او بزنید.

تمرکز اصلی پاک کردن توپ، ایمن نگه داشتن دروازه است، نه جمع آوری امتیاز.

شوت های بد حریف را به سمت دروازه آنها منحرف کنید ، چشمان خود را برای ضربات ضعیفی که توسط حریف به زمین زده می شود، نگه دارید، که باعث می شود توپ به سمت بازیکنان شما بچرخد.

از این فرصت ها برای ضربه زدن به توپ با بازیکنان خود استفاده کنید ، بسته به چیدمان، ممکن است بتوانید بازی بد حریف خود را به یک گل بعید تبدیل کنید .

درصورت علاقه مندی می توانید سایر مقالات موجود در فروشگاه اینترنتی نیدمد را مطالعه نمایید .

 

مارال میرحبیبی
ارسال دیدگاه