دسته‌بندی نشده, فوتبال دستی

تاریخچه فوتبالدستی

فوتبالدستی
لطفا به این محصول یا مقاله امتیاز دهید

در این مقاله قصد داریم تاریخچه فوتبالدستی را بررسی نماییم ،همه چیز با یک جعبه کبریت در انگلیس شروع شد .

فوتبالدستی یک بازی محبوب جهانی در دنیای ورزش است که منشا آن داستان جالبی دارد ، گفته می شود که توپ فوتبال توسط تاجر بذر آلمانی هارولد تورنتون بین سال های 1921 و 1923 اختراع شده است، توپ فوتبال در ابتدا روی یک میز جعبه مانند با سوراخ هایی ساخته شد که به عنوان هدف برای سنگ مرمر عمل می کرد.

زمانی که فوتبال از اقیانوس اطلس عبور کرد، لارنس پترسون از تگزاس یکی از اولین میزهای فوتبال را از چوب با هشت بازیکن در هر طرف و دو توپ فوتبال طراحی کرد.

انواع این میز فوتبال اصلی هنوز وجود دارد و امروزه در بارها یا پاساژهای مختلف دیده می شود. Foosball جزء اصلی اکوسیستم های اسپور در سراسر جهان است و کودکان و بزرگسالان بسیاری به آن علاقه مند هستند همه چیز با یک میز فوتبال ساده و بازی فوتبال که توسط ذهن های مبتکر در اوایل قرن بیستم ایجاد شد آغاز شد.

فوتبالدستی

میز فوتبال تورنتو براون

او زمانی برای بازی الهام گرفت که مسابقات انفرادی را روی جعبه کبریت گذاشت. بنابراین، ایده فوتبال متولد شد.

عموی تورنتون ایده برادرزاده اش را به ایالات متحده برد تا در سال 1927 در آنجا ثبت اختراع شود. نام فوتبال بعداً از کلمه آلمانی “فوتبال” گرفته شد، ورزشی که در ایالات متحده بیشتر به عنوان فوتبال شناخته می شود.

آلخاندرو فینیستر فکر می کرد که این بازی برای کودکانی که نمی توانند فوتبال بازی کنند سرگرم کننده خواهد بود، بنابراین این شکل از بازی تفریحی ایجاد شد .

ورزش رو به رشد

بازی فوتبالدستی در حال حاضر بیشتر از آنچه تصور می شد در حال رشد است. در واقع، بیشتر به خاطر یک ورزش شناخته شده است تا یک بازی.

در سال 2002، فدراسیون بین المللی فوتبال روی میز (ITSF) در فرانسه برای ترویج ورزش فوتبال و تنظیم مسابقات بین المللی تأسیس شد.

یکی دیگر از اهداف آن ایجاد بازی با کمیته بین المللی المپیک (IOC) برای تبدیل شدن آن به یک ورزش المپیک رسمی بود ، با این حال، هنوز به عنوان آن شناخته نشده است.

تاریخچه فوتبالدستی

 چگونه فوتبالدستی اینقدر محبوب شد و چرا مردم اینقدر عاشق بازی با آن هستند؟

فوتبالدستی که با نام‌های فوتبال رومیزی یا فوتبال روی میز نیز شناخته می‌شود، یک بازی فوق‌العاده محبوب است که در طول سال‌ها محبوبیت آن در سراسر جهان افزایش یافته است. بازی فوتبال به خودی خود نسبتاً ساده است .

بازیکنان به نوبت از دسته‌های فوتبال استفاده می‌کنند تا مجموعه‌ای از فیگورهای فوتبال را که روی میله‌ها قرار گرفته‌اند را کنترل کنند و سعی کنند با یک توپ فوتبال روی میز فوتبال گل بزنند.

این مفهوم آسان برای یادگیری همراه با کنش و رقابت سریع، فوتبال را به یک فعالیت اجتماعی عالی برای افرادی که به دنبال سرگرمی  هستند تبدیل می کند.

فوتبالدستی

 جای تعجب نیست که چرا فوتبال به یک سرگرمی محبوب تبدیل شده است و چرا مردم همچنان به انجام این بازی جالب علاقه دارند.

بهترین بازیکنان جهان چه کسانی هستند و چه چیزی آنها را در این بازی خوب می کند؟

بازی فوتبالدستی از دهه 1920 وجود داشته است و تا به امروز میزهای فوتبال در سراسر جهان یافت می شود.

برخی از بازیکنان فوتبال، مانند ژان لوئی دوپون فرانسوی و قهرمان آمریکایی مایک لمبرت، به دلیل مهارت بی‌نظیر خود متمایز هستند و خود را بهترین از بهترین‌ها نشان می‌دهند. هر دوی این فوتبالیست ها چندین بار قهرمان جهان و اروپا شده اند که نشان دهنده تعهد به برتری در فوتبال است.

چیزی که آنها را بسیار خوب می کند، طرز فکر استراتژیک آنها در هنگام بازی است توانایی تشخیص نقاط ضعف حریف برای استفاده از آنها روی میز فوتبالشان.

رفلکس ها و تصمیم گیری آن ها نیز فوق العاده تیز است و به آن ها اجازه می دهد در هر موقعیتی عکس العملهای مناسب را انجام دهند.

 بزرگترین تورنمنت ها در کجا برگزار می شوند و معمولاً چه کسی برنده آنها می شود؟

مسابقات فوتبال در سال‌های اخیر بسیار محبوب شده‌اند، و بازیکنان فوتبال با کالیبر بالا از سراسر جهان گرد هم می‌آیند تا مهارت‌های خود را آزمایش کنند و عنوان قهرمان فوتبال را به خانه ببرند.

برخی از بزرگترین تورنمنت‌های فوتبال معمولاً در اروپا در مسابقات فوتبال ورزشی سالانه برگزار می‌شوند و آلمان و ایتالیا اغلب پیشتاز هستند.

رقابت بسیار شدید است، زیرا برخی از بهترین های فوتبال برای یک بازی چالش برانگیز گرد هم می آیند که همیشه تماشاگران را مجذوب خود می کند.

خود میز فوتبال می تواند تا 9 فوت طول داشته باشد، با بسیاری از قسمت های پیچیده پنهان یا به طور فعال در طول بازی فوتبال استفاده می شود که به عنوان میدان نبرد یخی برای این دو تیم عمل می کند.

جای تعجب نیست که برنده مسابقات معمولاً سالها تجربه فوتبال را در اختیار دارد و به عنوان دارنده عنوان بهترین بازیکن فوتبال سلطنت می کند.

درصورت علاقه مندی می توانید سایر مقالات موجود در فروشگاه اینترنتی نیدمد را نیز مطالعه نمایید .

 

دیدگاهتان را بنویسید