دسته‌بندی نشده, فواید پینگ پنگ

ده نکته برای حرفه ای شدن در پینگ پنگ

در این مقاله قصد داریم تا ده نکته برای حرفه ای شدن در پینگ پنگ را با شما عزیزان در میان بگذاریم

پس با ما تا انتها همراه باشید .

چه فقط بصورت معمولی چه رقابتی پینگ پنگ بازی می کنید فقط کمی تمرین لازم است تا به یک بازیکن پینگ پنگ بهتر تبدیل شوید.

از اضافه کردن چرخش به توپ گرفته تا نشانه‌گیری شوت‌هایتان، تکنیک‌های زیادی برای امتحان کردن وجود دارد.

اگر می‌خواهید بازیکنان دیگر را با مهارت‌های خود در پینگ پنگ تحت تأثیر قرار دهید، به خواندن لیستی از نکات و ترفندهای حرفه‌ای برای امتحان کردن در مسابقه بعدی ادامه دهید تا بتوانید به راحتی هر حریفی را شکست دهید.

چیزهایی که باید بدانید

زانوهای خود را خم نگه دارید، پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید و به جلو خم شوید تا در وضعیت آماده بمانید و برای هر ضربه ای به راحتی به توپ برسید.

گوشه های میز را هدف بگیرید و سعی کنید توپ را روی تور پایین نگه دارید تا ضربه زدن برای حریف سخت تر شود.

توپ را با دست و پا زدن برس بکشید تا بچرخد و منحنی شود. راکت را از پایین به بالا حرکت دهید تا تاپ اسپین را اضافه کنید، از بالا به پایین برای چرخش پشتی، یا از پهلو به پهلو برای چرخش کناری.

1 ) از یک راکت با کیفیت بالا رویه استفاده کنید

 

انتخاب یک راکت با کیفیت به شما کمک می کند تا کنترل بهتری بر توپ داشته باشید.

به دنبال یک راکت پینگ پنگ باشید که لایه‌های ضخیم‌تری از رویه و مواد اسفنجی داشته باشد تا هر بار که به توپ ضربه می‌زنید بهتر در دست بگیرید.

رویه راکت به توپ برای کنترل بهتر جهت و چرخش آن می‌چسبد، بنابراین انجام بازی‌های سریع در برابر حریف آسان‌تر است.

انواع مختلفی از سبک های دسته راکت  بر اساس نحوه به دست گرفتن آن وجود دارد .

2) در وضعیت آماده بایستید

 

حفظ وضعیت آماده به شما کمک می کند مانور دهید ،کمی بیشتر از عرض شانه پاهای خود را باز کنید  و وزن خود را روی انگشتان پا نگه دارید.

زانوهای خود را خم کنید و باسن خود را به عقب بکشید تا مرکز ثقل خود را پایین بیاورید.

پشت خود را صاف نگه دارید، از ناحیه کمر کمی به جلو خم شوید و بازوهای خود را جلوی بدن خود نگه دارید.

به این ترتیب، بدن شما متعادل، آرام و آماده برای حرکت در هر جهتی می ماند .

سعی کنید بلافاصله پس از ضربه زدن به توپ به حالت آماده بازگردید ، اگر راست دست هستید، بایستید و پای چپ را کمی جلوتر بگذارید.

اگر چپ دست هستید، با پای راست خود کمی جلوتر از دیگری بایستید.

3) هنگام تاب خوردن تمام بدن خود را بچرخانید

 

دنبال کردن بازی با کل بدن به شما قدرت و تسلط بیشتری در بازی می دهد ، هنگامی که  فورهند می زنید، در حین چرخش به عقب، باسن و شانه های خود را به عقب بچرخانید.

سپس، پاهای خود را کاشته نگه دارید و به جلو بچرخید تا از میان توپ تاب بخورید. به این ترتیب، بیشترین قدرت و ثبات را با ضربات خود دریافت می کنید.

از تلاش برای ضربه زدن بسیار شدید به توپ در هر بار تاب خوردن خودداری کنید زیرا ممکن است شما را در یک نقطه آسیب پذیر قرار دهد که در آن قادر به دفاع نباشید.

سعی کنید در هربار پرتاب توپ با قدرت یکسانی ضربه بزنید و سپس هگامی که حریفتان انتظارش را ندارد توپ را بیشترین قدرت پرتاب کنید .

4) درهربار پرتاب سعی کنید تا پیچ و تاب بیشتری به توپ خود اضافه کنید

اسپین یا چرخش زدن روی توپ هنگام پرتاب تشخیص نوع پرش آن را سخت تر می کند ، پس سعی کنید تا درهنگام پرتاب مچ دست خود را شل نگه داشته و به جای ضربه محکم به توپ با راکت به آن ضربه بزنید. اگر می‌خواهید با تاپ اسپین به توپ ضربه بزنید، سعی کنید راکت را روی توپی که از پایین به بالا حرکت می‌کند، بکشید.

5 ) توپ را به گوشه های میز بزنید

هدف گرفتن گوشه های میز برای ضربه حریف را مجبور می کند که از موقعیت خود خارج شود. سعی کنید توپ را به سمت گوشه ای هدایت کنید که حریف شما از آن دورتر است.

اگر آنها موفق به حرکت و برگشت توپ شدند، سپس توپ را به سمت گوشه مقابل ضربه بزنید تا حریف خود را از حالت گارد خارج کنید و براحتی امتیاز را از آن خود کنید .

6 ) چرخش توپ را بر اساس زاویه راکت پیش بینی کنید

خواندن زاویه چرخش توپ به شما کمک می کند راکت خود را به درستی برای ضربه قرار دهید. وقتی حریف می‌خواهد به توپ ضربه بزند، زاویه و موقعیت راکت او را تماشا کنید تا ببینید آیا می‌خواهد چرخش به توپ اضافه کند یا نه اگر متوجه شدید که آنها در حال چرخش بر روی توپ خود هستند، به سرعت راکت خود را تنظیم کنید تا چرخش را اصلاح کنید و ضربه ای قدرتمند به حریف خود وارد کنید.

اگر حریف راکت خود را از پایین به بالا حرکت دهد، توپ یک چرخش بالایی دارد و به سمت بالا می‌چرخد. راکت خود را به سمت پایین زاویه دهید و توپ را بالای مرکز آن بزنید.

هنگامی که راکت خود را از بالا به پایین حرکت می دهند، توپ یک چرخش پشتی دارد و به سمت پایین می چرخد.

راکت خود را به سمت بالا بچرخانید و توپ را به زیر مرکز آن بزنید. اگر راکت از چپ به راست حرکت کند، توپ دارای چرخش سمت راست است.

راکت خود را در سمت راست قرار دهید و توپ را در سمت چپ ضربه بزنید تا به عقب ضربه بزنید. هنگامی که حریف شما راکت را از راست به چپ حرکت می دهد، توپ دارای یک چرخش سمت چپ است.

راکت خود را به سمت چپ حرکت دهید و به توپ در سمت راست ضربه بزنید تا چرخش اصلاح شود.

7 ) برگشت های توپ تان را پایین نگه دارید در بالای تور

 

ضربه زدن به توپ درست روی تور، ضربه زدن را برای حریف سخت تر می کند. به جای ضربه زدن به توپ در بالای تور، جایی که حریف می تواند به راحتی آن را بزند .

حریف شما برای ضربه زدن به توپ و جلوگیری از گلزنی شما باید موقعیت دفاعی تری داشته باشد، بنابراین آنها نمی توانند با قدرت زیاد به آن ضربه بزنند.

8 ) فاصله و سرعت ضربات خود را تغییر دهید

تغییر ضربات باعث می شود حریف برای برگرداندن توپ تلاش بیشتری کند. به جای ضربه زدن به توپ با همان سرعت یا به همان نقطه روی میز، هر از چند گاهی آن را عوض کنید.

چند توپ را نزدیک‌تر به لبه میز بزنید و سعی کنید بقیه توپ‌ها را طوری قرار دهید که به سختی از روی تور عبور کنند.

سرعت، چرخش و نوع ضربه ای را که می زنید تغییر دهید تا رقیب نتواند حرکت بعدی شما را پیش بینی کند .

بودن در حالت آماده باش ، انتقال بین ضربات مختلف را بسیار آسان‌تر می‌کند، بنابراین می‌توانید به راحتی تا جایی که حریف به توپ ضربه می‌زند، مانور دهید.

9 ) رگباری ضربه بزنید تا امتیازهای زیادی را از آن خود کنید

پرتاب های خوب پشت سرهم ضربه زدن به توپ را آسان تر می کند. هنگامی که برای اولین بار بازی پینگ پنگ را شروع می کنید، انرژی ذهنی زیادی را برای فهمیدن اینکه چگونه به توپ ضربه بزنید، نیاز دارید.

به تمرین رگباری  به جلو و عقب ادامه دهید تا در حافظه شما تکنیک ها نقش ببندند. هنگامی که بتوانید به طور خودکار با همان قدرت و ثبات بدون فکر زیاد به توپ ضربه بزنید، بازی بسیار آسان تر خواهد شد.

سعی کنید آرام بمانید و به نوسانات خود زیاد فکر نکنید. به زودی، شما این احساس را خواهید داشت که چگونه به توپ ضربه بزنید تا دقیقاً در جایی که هدف شماست فرود بیاید.

10 ) تا جایی که می توانید بازی کنید و تمرین کنید

تمرین تا حد امکان به شما کمک می کند تا مهارت های خود را سریع تر توسعه دهید و تقویت کنید. هر زمان که فرصت داشتید، سعی کنید با حریفان مختلف بازی کنید تا بتوانید بازی با بازیکن دیگری را تمرین کنید و به ضربات آنها واکنش نشان دهید.

اگر نمی توانید با شخص دیگری بازی کنید، سعی کنید توپ را به دیوار بزنید یا طرف دیگر میز را طوری تنظیم کنید که عمودی باشد.

با افزایش زمان بازی کردن، در پینگ پنگ بهتر خواهید شد. توسعه مهارت‌هایتان زمان می‌برد، بنابراین اگر نمی‌توانید هر ضربه‌ای را فوراً بزنید، ناامید نشوید.

مراکز محلی را بررسی کنید تا ببینید آیا لیگ های پینگ پنگ وجود دارد که بتوانید به آن ملحق شوید تا بتوانید به طور مداوم بازی کنید.

درصورت علاقه مندی می توانید سایر مقالات موجود در فروشگاه اینترنتی نیدمد را نیز مطالعه نمایید .

تکنیک های حرفه ای ها در پینگ پنگ


 

 

دیدگاهتان را بنویسید