ساخت تور پینگ پنگ از 0 تا 100 ارزان با ویدیو و عکس

نمای کلی تور میز پینگ پنگ ساخته شده
لطفا به این محصول یا مقاله امتیاز دهید

فهرست مطالب این مقاله آموزشی که در رابطه با ویدیو ساخت تور پینگ پنگ از 0 تا 100 می باشد به شرح زیر خدمتتان ارائه می شود:یک تور پینگ پنگ برای هر میز و هر جا بسازید

مقدمه: یک تور پینگ پنگ برای هر میز، هر جا بسازید
مرحله 1: لوازم را تهیه کنید
مرحله 2: پایه های اولیه را برش دهید
مرحله 3: گیره را اضافه کنید
مرحله 4: دو قطعه اتصال دهنده تور را بسازید
مرحله 5: اولین پایه تور را ایجاد کنید
مرحله 6: قطعه ستاره ای را بسازید + دانلود فایل نقشه آن
مرحله 7: میله را به پایه توری دوم وصل کنید
مرحله 8: مکانیسم قفل را راه اندازی کنید
مرحله 9: سوراخ قفل را دریل کنید
مرحله 10: مکانیسم قفل را آزمایش کنید
مرحله 11: تور را اضافه کنید
مرحله 12: استفاده از تور پینگ پنگ

مرحله 13: ویدیو آموزش ساخت تور و گیره میز پینگ پنگ

 

ابعاد و اندازه های دقیق تور میز پینگ پنگ (استاندارد ها)

ابعاد و اندازه های تور میز پینگ پنگ

منبع تصویر بالا در این لینک

مقدمه: یک تور پینگ پنگ برای هر میز و هر مکانی بسازید

بازی پینگ پنگ یکی از کارهای مورد علاقه من است با این آموزش مختصر می توانید تور پینگ پنگ را به هر میزی وصل کنید. اندازه توری یکنواخت است. تنها چیزی که نیاز دارید یک توپ پینگ پنگ (بیش از یک توپ دم دستی است) و دو راکت پینگ پنگ است. امیدوارم از این مقاله آموزشی ساخت تور پینگ پنگ نیدمد لذت ببرید.

ساخت تور پینگ پنگ ساخت تور تنیس روی میز تور پینگ پنگ تور تنیس روی میز

مرحله 1: لوازم مورد نیاز برای ساخت تور پینگ پنگ را خریداری کنید

در این مرحله غاز ساخت تور پینگ پنگ شما در حال جمع آوری اطلاعات در مورد مواد اولیه هستید. من قصد ندارم نحوه برش یک تکه چوب را توضیح دهم، بنابراین فرض می کنم که شما در این مرحله این کار را انجام خواهید داد. در زیر لیستی از مواد و طول هر قطعه (در صورت لزوم) آمده است.

– بلوک چوبی 2×4 در 9 در 10 سانتی متر (من این را با ابعاد 2 در 4 برش دادم)
-1 × 6 سانتی متر طول 1/4 اینچ تکه چوب
-2 × 15 سانتی متر طول 1/2 اینچ تکه چوب
-2 پیچ بلند 3/16 اینچ x 2 1/2 اینچ (لازم نیست دقیق باشد، اما این همان چیزی است که من استفاده کردم)
-2 عدد مهره که با پیچ های بالا مطابقت دارد
-1 قطعه 25×25 سانتی متری تخته سه لا 1/4 اینچی (لازم نیست این تخته سه لا کاملاً بریده شود. هر چوب ضایعاتی را می توانید استفاده کنید.)
-1 x یک بسته کاموا یا هر نوع نخ صخیم … این در مراحل آخر استفاده خواهد شد.
-1 عدد پیچ بسیار کوتاه (از کوچکترین پیچی که دارید استفاده کنید)

** تکه چوب استوانه ای 1/2 اینچی، مال من دقیقاً نیم اینچ نبود، بنابراین در مراحل زیر متوجه خواهید شد که مواردی مانند سنباده زدن یک طرف آن را توضیح خواهد داد. اگر مال شما دقیقاً 1/2 است، نیازی به انجام هیچ کاری ندارید. از آن. فقط با صلاحدید خود (و آزمون و خطا) استفاده کنید تا تور تنیس.

مرحله 2: پایه های اولیه را برش دهید

من برای این مرحله برای ساخت پایه تور پینگ پنگ از اره مویی استفاده کردم، فقط به این دلیل که خیلی دوست دارم از آن استفاده کنم و چوب های ضخیم رومثل کره برش میده برام، اما شما می توانید از هر اره ای که می خواهید استفاده کنید. ابتدا باید تکه چوب را مطابق با مشخصات داده شده در تصویر برش دهید. شما باید این کار را برای 2 تا از آنها انجام دهید، اما من فقط ابعاد را در یک طرف تصویر مشخص کردم. همچنین می توانید کناره ها را سنباده بزنید. من برای این کار از تسمه سنباده استفاده کردم. می توانید ابتدا دو بلوک چوب را برش دهید و بعد سمباده بزنید. ابعاد لازم نیست واقعاً دقیق باشد.
یکی دیگر از مواردی که پیشنهاد می کنم استفاده از سنباده دوکی برای سنباده زدن داخل آن است.

برای ساخت تور تنیس من قطعات چوبی ام را با اسپری رنگ نزدم (من از ظاهر چوب خام خوشم می آید)، ولی اگر شما دوست داشته باشید می توانید رنگش کنید.

پایه های اولیه تور پینگ پنگ

مرحله 3: گیره تور پینگ پنگ را اضافه کنید

این مرحله از ساخت تور پینگ پنگ دارای دو بخش است.
قسمت اول برش یک دایره است. مقداری از آن چوب ضایعاتی را که در مرحله اول جمع کردید بردارید و یک دایره به قطر 1 اینچ بکشید. خوب است در این قسمت این تکه دقیق باشد.

سپس می توانید آن را برش دهید. من برای این کار از اره عمود بر استفاده کردم. ، اما مطمئن هستم که شما می توانید از هر اره ای برای این کار استفاده کنید.
قسمت بعدی سوراخ کردن کف پایه و روی دیسک است که باید متقارن باشد، بنابراین لازم نیست نگران این باشید که قسمت پایینی شما کدام طرف است. باید وسط ناحیه ای را که بریده اید پیدا کنید. از لبه بیرونی 1 اینچ خواهد بود. این سوراخ باید به اندازه‌ای بزرگ باشد که پیچ از آن عبور کند. همچنین باید سوراخی به همان اندازه در هر یک از دیسک‌ها ایجاد کنید.

کار تقریبا تمام شده است. این قسمت از مقاله ساخت تور پینگ پنگ نیدمد اختیاری است، اما این کار باعث می شود همه چیز بهتر به نظر برسد. همچنین سفتی مهره را کمی قوی تر می کند. فقط کافی است یک سوراخ به اندازه کافی بزرگ در قسمت پایین پایه ایجاد کنید (فقط حدود 0.75 سانتی متر سوراخ کنید تا مهره فقط در آن فرو رود).

شما باید مهره را به قسمت پایینی که سوراخ بزرگتر را دریل کرده اید وصل کنید. سپس پیچ را از مهره رد کنید و دیسک چوبی را به قسمت پایین پیچ متصل کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد شکل ظاهری تصویر دوم را ببینید.

فقط برای اطمینان از اینکه کار می کند، در این مرحله توصیه می کنم سعی کنید پیچ را بچرخانید. این قسمتی خواهد بود که روی میز می چسبد. همچنین مطمئن شوید که تمام مراحل را برای هر دو پایه انجام داده اید. اکنون، هنگامی که همه اینها کار کرد، می توانید به مرحله بعدی ادامه دهید.

ساخت چهارچوب تور پینگ پنگ اتصال گیره پیچی به چهارچوب تور میز پینگ پنگ اتصال پیچ سفت کننده به چهار چوب تور میز پایه تور میز پینگ پنگ

مرحله 4: دو اتصال دهنده ی تور را بسازید

اینها نسبتا آسان هستند. مطمئنم آن تکه های بلند بلند و ضخیمی را که در مرحله اول بریدید به خاطر دارید… اینها همان چیزی هستند که در این مرحله با آنها کار می کنیم. آنها به چیزی تبدیل می شوند که شما نخ های تور را به آن وصل می کنید.

برای شروع، باید تکه چوب بزرگ و بلندی را که در مرحله اول بریده اید را آماده کنید. از بالا 13 سانتی متر پایین بیاورید و با مداد علامت بزنید. سپس تکه چوب را روی تسمه سنباده خود ببرید و در انتها کمی آن را به سمت پایین بکشید تا انتهایی باریک ایجاد کنید. اگر آن جهت ها را متوجه نشدید، به تصاویر نگاه کنید.

در مرحله بعد، باید چهار نقطه را که از بالا شروع می شود، علامت بزنید. هر نقطه باید 1 اینچ از هم فاصله داشته باشد. برای جزئیات بیشتر در این مورد به تصویر دوم مراجعه کنید. این کار را با دریل انجام دهید (یا مته دستی خود را روی آن بکار ببرید) و چهار سوراخ را دریل کنید. همچنین باید یک سوراخ را نزدیک به آن دریل کنید. با این کار در مجموع پنج سوراخ ایجاد می شود.

بررسی کنید تا مطمئن شوید چوب شما شبیه تصاویر زیر است. توجه داشته باشید که سوراخ بالا و سوراخ دوم کمی کمتر از 1 اینچ از هم فاصله دارند. این اشکالی ندارد… باید همینطور باشد.

مطمئن شوید که این کار را برای هر دو تکه چوب استوانه ای بزرگ انجام داده اید.

تکه چوب استوانه ای تکه چوب وصل شونده

استوانه میله ای تور و گیره میز تنیس

مرحله 5: اولین پایه تور را ایجاد کنید

این مرحله ای است که در آن دو پایه دیگر دقیقاً یکسان ساخته نمی شوند. من می خواهم با ساده تر از این دو شروع کنم. شما باید یکی از پایه هایی را که در مرحله سوم ساخته اید را انتخاب کنید. این تنها پایه خواهد بود که در این مرحله با آن کار می کنیم.

بخش اول ایجاد یک علامت کوچک برای محل سوراخ کردن است. آن علامت باید درست بالای سوراخ دیگر باشد. ممکن است بخواهید به تصاویر نگاه کنید تا موقعیت را مشخص کنید. سپس باید یک سوراخ 1/2 اینچی در آنجا دریل کنید. سوراخ را فقط حدود 0.75 اینچ عمیق کنید… نه تا آخر.

اگر کاملاً جا نیفتاد، باید به تسمه سنباده برگردید و بیشتر از آن سنباده بزنید. باید در آنجا جا شود، اما خیلی آزادانه حرکت نکند. هنگامی که آن را سنباده کردید، می توانید مقداری چسب چوب بردارید و آن را در آنجا بچسبانید.

شما اکنون اولین پایه واقعی را انجام داده اید. عالی بود.

 

نصب پایه تور نصب پایه تور پینگ پنگ با زائده استوانه ای

مرحله 6: ساخت قطعه ی ستاره ای مانند

برای این مرحله، واقعاً نیاز به استفاده از اره عمود بر یا اره مویی دارید. راه های زیادی برای این مرحله وجود دارد. بخش اول برش فایل PDF پیوست شده در اینجا را دانلود کنید.

برای دانلود نقشه ی قابل پرینت قطعه ستاره ای بکار رفته در این مقاله آموزشی اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید که من این الگو را برای خودم برش ندادم. من طرحشو خودم دستی پیاده کردم، اما خیلی بدتر به نظر می رسید…پس از آن که پیوست کردم استفاده کنید.

البته من وسط طرحو یادم رفت علامت گذاری کنم، پس شما وسطشو خودتون پیدا کنید، فقط باید حدس بزنید. در این مرحله واقعاً به دقت نیاز است. سپس، یک سوراخ دریل کنید. باید از مته 1/2 اینچی استفاده کنید.
سپس، چرخ دنده ستاره ای را روی تکه چوب استوانه ای بلندی که قبلاً به پایه وصل نشده است، قرار دهید. اگر این کار را کردید، به مرحله بعدی بروید…اگر اینطور نیست، می توانید از یک اره عمودی برای جا افتادن بهتر آن استفاده کنید.
فقط توجه داشته باشید که این مرحله را فقط یک بار انجام می دهید… نه دو بار مانند بسیاری از مراحل قبلی.

مرحله 7: میله را به پایه دوم تور وصل کنید

برای این مرحله به چیزی جز دریل نیاز نخواهید داشت. برای این مرحله می توانید از پرس دستی یا مته استفاده کنید (واقعاً مهم نیست).
بسته به اندازه پیچ بسیار کوچک که در مرحله اول انتخاب کردید، می خواهید بر اساس آن اندازه سوراخ کنید. سوراخ را در انتهای تیرک سوراخ کنید (برای اطلاعات در مورد آن به تصاویر مراجعه کنید).

آن تکه استوانه ای را کنار بگذارید و پایه را بدون چیزی جز گیره ای که به آن وصل شده است بردارید. ابتدا باید یک سوراخ 1/2 اینچی در قسمت بالا ایجاد کنید. سوراخ باید در مرکز قرار گیرد. تصویر دوم موقعیت (نوعی) را نشان می دهد. مانند پایه دیگر است، فقط این بار درست است.

این ساده ترین بخش این مرحله است. فقط تکه چوب استوانه ای را تا انتها از سوراخی که به تازگی دریل کرده اید بچسبانید.

سپس پیچ را در سوراخ کوچکی که به تازگی دریل کرده اید قرار دهید. توجه داشته باشید که در این مرحله نباید از چسب چوب (یا هر نوع چسب) استفاده شود. تکه چوب استوانه ای باید آزادانه بچرخد.
پس از انجام تمام این کارها، می توانید به مرحله بعدی ادامه دهید.

 

تکه چوب وصل شونده

گیره های تور پینگ پنگ گیره تور تنیس روی میز

مرحله 8: مکانیسم قفل را راه اندازی کنید

برای ساخت تور پینگ پنگ ابتدا باید پایه ای را که در مرحله آخر درست کردید و چیز ستاره ای که در مرحله 6 ساختید را بیاورید. چرخ دنده را روی تکه چوب استوانه ای قرار دهید. باید تا آخرش پایین بیاد اگر تا آخر پایین نیامد، باید از یک اره عمود بر یا اره مویی برای بریدن یک قطعه کوچک از داخل استفاده کنید. آن را در جای خود بچسبانید. من از چسب چوب استفاده کردم، اما اگر برای درست کردن آن عجله دارید، چسب حرارتی (چسب تفنگی) جایگزین دیگری است.

در تصاویر دو مورد متفاوت با نقشه ها را مشاهده می کنید. اولین مورد شکل چیز ستاره ای است. من ستاره بهتری برای این مقاله نیدمد پیدا کردم، بنابراین ترجیح دادم از آن استفاده کنم.من تصویر (نقشه) یک چرخ دنده را در زیر این مقاله برای دانلود قرار دادم وبه جای آن می توانید هر تصویری را در اینترنت از اینجا انتخاب و دانلود کنید و برش دهید و از آن استفاده کنید تا این مرحله از ساخت تور میز تنیس را بسازید.

تصویر کلی پایه تور پینگ پنگ پایه تور پینگ پنگ تصویر کلی پایه تور تنیس

مرحله 9: سوراخ قفل را دریل کنید

این ساده ترین مرحله نسبت به سایر مراحل ساخت تور تنیس است. این مرحله شامل ایجاد یک سوراخ کوچک است.
سوراخ باید طوری قرار گیرد که اگر قطعه چوبی استوانه ای (میله ای) داخل آن گیر کرده باشد، ستاره را در جای خود قفل کند (این دقیقاً همان کاری است که در مراحل زیر انجام می دهیم). برای جزئیات بیشتر به تصویر مراجعه کنید. همچنین، اندازه سوراخ باید کمی بیشتر از 1/4 اینچ باشد، اگرچه 1/4 اینچ نیز باشد بازهم باید کار کند.

قفل پیچ پایه تور پینگ پنگ

مرحله 10: مکانیسم قفل تور تنیس را آزمایش کنید

این یک مرحله آسان دیگر است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که استوانه را که در مرحله اول بریده اید بردارید و در سوراخ بچسبانید. اطمینان حاصل کنید که استوانه بزرگ هنگام انجام این کار نمی چرخد … اما وقتی استوانه میله ای قفل را بیرون می آورید باید بچرخد تا مراحل ساخت تور پینگ پنگ شما درست پیش برود..

سوراخ قفل پایه تور استوانه میله ای در وضعیت قفل پایه تور قفل و پایه تور میز تنیس

مرحله 11: تور را اضافه کنید

در مرحله اول از ساخت تور پینگ پنگ، ممکن است به یاد بیاورید که گفتم به یک دسته کاموا یا نخ ضخیم یا کمی تور نیاز دارید… این مرحله ای است که واقعاً به آن نیاز دارید. من فقط قسمت بالای تور را انجام دادم، و خوب کار می کند، اما اگر می خواهید بالاتر و فراتر بروید، می توانید هر پنج رشته را اضافه کنید.

برای اتصال رشته ها …
ابتدا هر دو پایه را به یک میز ببندید… من یک میز پینگ پنگ دارم بنابراین از آن استفاده کردم، اما هر میزی باید کار کند. سپس یک قرقره نخ بردارید و یک سر آن را به پایه ای که نمی چرخد ببندید. هر نوع گره ای کار خواهد کرد. بعد، رشته را روی پایه دیگر باز کنید. آن را کمی بیش از حد بلند کنید (حدود یک یا دو فوت) سپس انتهای بریده شده را به پایه دیگر ببندید.
در صورت تمایل می‌توانید رشته‌های زیر را  به شکل زیر برای ساخت تور تنیس روی میز خود اضافه کنید.

تور ساخته شده ساده با یک نخ یا کاموا پایه تور و نخ ها

مرحله 12: از تور پینگ پنگ خود استفاده کنید

خب این خیلی سادست. برای استفاده از آن، فقط آن را روی میز محکم کنید و پیچ ها را بچرخانید تا تور پینگ پنگ سفت شود. باید تا حد امکان محکم باشد. فقط استوانه ی میله ای کوچک را در سوراخ بچسبانید تا قفل شود.

نمای کلی تور میز پینگ پنگ ساخته شده تور میز تنیس از بالا تور و گیره ساخته شده

مرحله 13: ویدیو آموزش ساخت تور و گیره میز پینگ پنگ

در پایین یک ویدیو آموزشی برای یادگیری ساخت تور و گیره ارزان قیمت برای میز پینگ پنگ شما توسط نیدمد قرار دادیم که امیدواریم مفید باشه.

 

برای خرید یک میز پینگ پنگ عالی دیگر نیاز نیز زیاد هزینه کنید هم می توانید با استفاده از این مقاله آموزش و یا این مقاله آن را خودتان بسازید و یا از مدل 25 میل حرفه ای نیدمد با رویه ترکیه ای و کیفیت مسابقاتی و بسیار ارزان تر از نسخه های با کیفیت معادل خارجی سفارش دهید. در ضمن انواع مدل های خارجی هم موجود هستند که می توانید از این قسمت سفارش دهید.

سید علیرضا میرحبیبی
ارسال دیدگاه