فواید پینگ پنگ

فواید پینگ پنگ برای سلامتی

علیرضا میرحبیبی بازیکن تنیس روی میز

اگر بخواهم از فواید پینگ پنگ برای سلامتی یا همان تنیس روی میز برایتان بگویم جدا از اینکه راهی سرگرم کننده برای گذراندن یک بعدازظهر با خانواده و دوستانتان است، تاثیرات شگفت انگیزی روی سلامتی نیز دارد. مانند بسیاری از ورزش ها، پینگ پنگ تحریک ذهن و بدن، ورزش هوازی و تعامل اجتماعی عالی را ارائه می دهد.

با این حال یکی از از فواید پینگ پنگ برای سلامتی این است که، برخلاف بسیاری از ورزش‌ها، خطر کلی آسیب دیدن با با تنیس روی میز بسیار کم است.

فواید پینگ پنگ

برخی از مزایای پینگ پنگ برای سلامتی عبارتند از:

بهبود هماهنگی دست و چشم. یک بازی جدی و شدید تنیس روی میز، هوشیاری و تمرکز ذهنی را تحریک می کند و هوشیاری ذهنی را توسعه می دهد.
بهبود رفلکس ها با توجه به ماهیت سریع و فواصل کوتاه بین حرکات این ورزش، هر دو حرکات عضلانی درشت و ظریف بهبود می یابند.
تاثیرات مهمی روی مفاصل دارد، تنیس روی میز انتخاب مناسبی برای افرادی است که جراحی زانو داشته اند، سابقه مشکلات کمر داشته اند، یا به سادگی کسانی که از پیچاندن مچ پا در حین انجام برخی ورزش های دیگر خسته شده اند.
کالری می سوزاند. از رفتن به باشگاه متنفرید؟ به جای آن انجام تنیس روی میز در خانه با میز های کشویی دارای قابلیت تمرین تک نفره (مثل میز مسابقاتی 8 چرخ رویه خارجی مسابقاتی 25 میل درجه یک مونتاژی نیدمد) را امتحان کنید. این یک راه سرگرم کننده و آسان برای سوزاندن کالری است.
این یک ورزش اجتماعی است تعامل اجتماعی برای سلامت روان بسیار مهم است. در دنیایی که از طریق فناوری به هم متصل شده‌اند، مردم بیش از پیش احساس می‌کنند که از یکدیگر جدا شده‌اند. تنیس روی میز به شما فرصتی برای آشنایی و بازی کردن می دهد، از صفحه نمایش فاصله می گیرید و با فردی که در طرف دیگر میز پینگ پنگ قرار دارد پیوند برقرار می کنید.

یکی دیگر از فواید پینگ پنگ برای سلامتی این است که مغز شما را تیز و فرش نگه می دارد. دکتر دانیل آمن، پزشک، روانپزشک و کارشناس تصویربرداری مغز مشهور، تنیس روی میز را “بهترین ورزش مغزی جهان” می نامد، زیرا این ورزش بسیار هوازی است، از هر دو قسمت بالا و پایین بدن استفاده می کند و برای هماهنگی چشم و رفلکس ها عالی است. تنیس روی میز همچنین از بسیاری از مناطق مختلف مغز به طور همزمان استفاده می کند، زیرا شما توپ را ردیابی می کنید، شوت ها و استراتژی ها را برنامه ریزی می کنید و چرخش ها را مشخص می کنید.

مزایای تنیس روی میز
در رابطه با فواید پینگ پنگ می توان گفت که تنیس روی میز برای درمان زوال عقل (آلزایمر) استفاده می شود. پنج سال پیش، بنیاد آموزشی ورزش و هنر یک برنامه درمانی تنیس روی میز را آغاز کرد که برای سالمندان مبتلا به آلزایمر در مراحل اولیه و انواع مختلف زوال عقل طراحی شده بود. از آنجایی که تنیس روی میز نواحی مختلف مغز را به طور همزمان فعال می کند، بازیکنان می توانند وضعیت کلی هوشیاری خود را تحریک کنند.
تعادل را بهبود می بخشد. حفظ تعادل و توانایی تغییر سریع جهت، کلیدی برای یک بازیکن خوب تنیس روی میز است. هرچه بیشتر بازی کنید، بیشتر می توانید حس تعادل خود را بهبود ببخشید.

به نقل از killerspin تنیس روی میز به شما کمک می کند تا قدرت، سرعت و چابکی خود را بدون خطر آسیب جدی بدست آورید. سالانه میلیون‌ها آسیب جدی مرتبط با ورزش در ایالات متحده وجود دارد، اما با تنیس روی میز می‌توانید از تمام مزایای سلامتی یک ورزش المپیکی بدون خطر آسیب بهره‌مند شوید. آیا متقاعد شده اید که تنیس روی میز عالی است؟ وقت آن است که عجله کنید و راکت خود را بردارید! و از مزایای پینگ پنگ غافل نشوید، همانطور که علیرضا میرحبیبی موسس نیدمد نیز هر روز این ورزش را دنبال می کند و با بزرگان این رشته مسابقه می دهد.

علیرضا میرحبیبی بازیکن تنیس روی میز

دیدگاهتان را بنویسید