ساخت راکت پینگ پنگ با چوب، لوازم مورد نیاز + ویدیو

آموزش ساخت راکت پینگ پنگ با چوب
3.1/5 - (11 امتیاز)

در راستای مقالات خلاقانه نیدمد و برای ساخت راکت پینگ پنگ با چوب به شما نشان می دهیم که چگونه راکت تنیس روی میز ساده و قابل اجرا بسازید، پس تا پایان این آموزش یعنی آموزش ساخت راکت پینگ پنگ با چوب نیدمد با ما باشید.

در نهایت از شما دعوت می کنیم تا ویدیو ساخت راکت پینگ پنگ با چوب را نیز مشاهده نمایید.

ساخت این پروژه حدود یک ساعت طول می کشد، به استثنای زمان صرف شده برای چسباندن رویه و زمان مورد نیاز برای خشک شدن چسب آن.

این پروژه به حداقل مواد و لوازم برای ساخت نیاز دارد، تنها مواد دست نیافتنی رویه های پینگ پنگ هستند، اما می توان آنها را به صورت آنلاین از ما و یا از فروشگاه های منتخب خریداری کرد.

آموزش ساخت راکت پینگ پنگ با چوب

لوازم و ابزارآلات مورد نیاز

  • یک عدد ورق چوب 12 در 16 اینچی
  • یک ورق چوب 8 در 30 اینچی که در نهایت 4 عدد چوب 2 در 5 اینچی از آن در می آوریم
  • 4 عدد ورق رویه راکت تنیس روی میز
  • چسب رویه راکت (اختیاری)
  • چسب چوب
  • جلا دهنده چوب
  • چاقو/قیچی
  • اره
  • کاغذ سنباده / دستگاه سنباده زن (Powersander)

مرحله 1: جمع آوری لوازم

ساخت راکت تنیس روی میز با چوپ ساخت راکت پینگ پنگ

ساخت راکت تنیس روی میز با چوپ ساخت راکت پینگ پنگ

با آوردن چوب و محاسبه ابعاد دلخواه شروع کنید.

برای ابعاد پیشنهادی به تصویر بالا مراجعه کنید.

طراحی راکت پینگ پنگ راکت دست ساز پینگ پنگ با چوب

ورق چوب 12 در 16 اینچی را در یک دستگاه برش لیزری قرار دهید. تصویر یا طراحی از راکت مورد نظر را در یک برنامه سازگار با برش لیزری آپلود کنید. ما از Adobe Illustrator استفاده کردیم. تصویر را در ابعاد دلخواه تنظیم کنید، برنامه را اجرا کرده و برش دهید.

مرحله 3: برش دسته برای ساخت راکت پینگ پنگ

برش چوب راکت پینگ پنگ برش زنی چوپ راکت تنیس

از یک اره برای برش 4 قطعه چوب 2 در 5 اینچی استفاده کنید. این ها برای دسته های هر دو راکت استفاده خواهند شد. اگر قصد دارید فقط یک راکت درست کنید، فقط 2 قطعه را ببرید. توجه داشته باشید که این قطعات بسیار بزرگتر از دسته پروژه تمام شده هستند و سنباده کاری بیش از حد در مراحل بعدی لازم است.

مرحله 4: چسباندن دسته راکت پینگ پنگ

چسباندن دسته راکت پینگ پنگ چسباندن دسته راکت تنیس روی میز

چسب چوب را روی تکه چوب بزنید و به دسته بچسبانید. برای چسباندن دقیق از گیره استفاده کنید. حتما قطعات چوب را طوری قرار دهید که با دسته داخلی هم تراز شوند. این کار را برای تمام تکه های چوب تکرار کنید و سپس بگذارید چسب خشک شود.

مرحله 5: سنباده زدن

سنباده کاری چوب راکت

دسته را کاملاً سنباده بکشید تا زمانی که با طرح اصلی که برش داده اید مطابقت داشته باشد. بیشتر راکت های تنیس روی میز حدود 1 الی 1.3 اینچ عرض و 1 اینچ طول دارند. این بیشتر یک رفرنس است و می توانید دسته خود را مطابق با نیازهای خود سفارشی کنید.

مرحله 6: پوشش

پوشش زدن روی راکت پینگ پنگ پوشش چوب پینگ پنگ

پوشش را به گونه ای اعمال کنید که دسته صاف به نظر برسد و مواد زیادی را جذب نکند.

مرحله 7: کارهای پایانی

سنباده کاری چوب راکت پینگ پنگ سنباده کاری چوب راکت تنیس روی میز چسباندن رویه راکت پینگ پنگ دست ساز

پس از خشک شدن، دسته را دوباره به آرامی سنباده بزنید، سپس ورق چسب یا چسب را روی راکت بزنید. ورق لاستیکی یا رویه راکت پینگ پنگ را روی راکت قرار دهید و از چسبندگی آن اطمینان حاصل کنید. اگر از چسب استفاده کردید بگذارید چسب خشک شود. این عمل را سه بار دیگر برای هر طرف هر دو راکت تکرار کنید. در نهایت از قیچی یا چاقوی تیز برای جدا کردن لاستیک اضافی استفاده کنید. و حالا کار ما تمومه! از تمرین با راکت پینگ پنگ دست ساز و جدید خود لذت ببرید!

ویدیو آموزش ساخت راکت پینگ پنگ با چوب

در ویدیو زیر به نمایش تمامی مراحل مورد نیاز برای ساخت یک راکت دست ساز عالی با چوب را به شما عزیزان و همراهان نیدمدی ارائه کردیم.

خرید بهترین راکت های پینگ پنگ از نیدمد

برای خرید انواع رویه و راکت های مطرح و بروز خارجی با برند هایی مثل باترفلای، جوو و حتی برند های فرعی ارزان قیمت کافیست به وبسایت نیدمد، بخش لوازم ورزشی و سپس بخش لوازم ورزشی پینگ پنگی مراجعه کنید و در آنجا می توانید چوب راکت مورد نظر و رویه راکت مورد نظر خود را انتخاب کنید، البته اگر بازیکن حرفه ای پینگ پنگ نیستید و فقط برای تفریح می خواهید یک راکت خوب داشته باشید نیاز نیست که چوب راکت و رویه جدا گانه و حرفه ای خریداری کنید، در این شرایط رویه های آماده که از قبل رویه ی آنها به چوبشان چسبانده شده است را سفارش دهید که دارای قیمتی بسیار بایین تر نسبت به انواع حرفه ای و مسابقاتی هستند، این مورد را نیز می توانید در زیر منوی راکت پینگ پنگ مشاهده و خریداری نمایید.

برای خرید انواع لوازم ورزشی از نیدمد کافیست ثبت سفارش خود را به صورت اینترنتی انجام داده و آنلاین پرداخت کنید، همچنین می توانید با تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید و سفارش خود را به صورت تلفنی ثبت و پرداخت و پیگیری کنید.

سید علیرضا میرحبیبی
ارسال دیدگاه