ابعاد میز پینگ پنگ و آموزش صفر تا صد ساخت آن

ابعاد میز پینگ پنگ
لطفا به این محصول یا مقاله امتیاز دهید
ابعاد میز پینگ پنگ

ابعاد دقیق میز پینگ پنگ مربوط به سطح بالایی میز است که به سطح بازی یا رویه ی میز پینگ پنگ معروف است و باید 2.74 متر طول و 1.525 متر عرض و 76 سانتی متر بالاتر از زمین به صورت افقی قرار بگیرد.
سطح بازی شامل اضلاع عمودی میز نمی شود.
هنگامی که یک توپ استاندارد از ارتفاع 30 سانتی‌متری روی آن می‌افتد، رویه میز (سطح قابل بازی کردن) اگر بر اساس اندازه میز پینگ پنگ مطرح شده ساخته شده باشد باید یک جهش یکنواخت در حدود 23 سانتی‌متر ایجاد می‌کند.
سطح بازی سطحی مات و تیره رنگ است. یک خط کناری سفید به عرض 2 سانتی متر در امتداد هر لبه 2.74 متری و یک خط انتهایی سفید به عرض 2 سانتی متر در امتداد هر لبه 1.525 متری وجود دارد.

سطح بازی توسط یک تور عمودی موازی با خطوط انتهایی به دو زمین مساوی تقسیم می شود. برای دو نفر، هر زمین توسط یک خط مرکزی سفید به عرض 3 میلی متر به دو نیم زمین مساوی تقسیم می شود که به موازات خطوط کناری حرکت می کند.

خط وسط قسمتی از هر نیمه سمت راست را تشکیل می دهد.

ضخامت رویه میز استاندارد نیز باید 25 میلیمتر باشد البته انواع غیر استاندارد دیگر مانند 18 میلیمتر و 16 میلیمتری هم ساخته می شوند.

مونتاژ تور میز پینگ پنگ

مجموعه توری شامل تور، سیستم تنظیم آن و پایه های نگهدارنده، از جمله گیره هایی است که آنها را به میز متصل می کند.

توری توسط یک بند که در هر سمت را به یک تیر عمودی به ارتفاع 15.25 سانتی متر وصل می کند و آویزان می شود.

محدوده بیرونی پست 15.25 سانتی متر خارج از خط کناری است.

ابعاد میز پینگ پنگ در بخش بالای تور 15.25 سانتی متر بالاتر از سطح بازی قرار دارد. کف تور در تمام طول آن تا حد امکان به سطح بازی نزدیک است. انتهای توری از بالا به پایین به پایه های نگهدارنده متصل می شود.

چطور میز تنیس بسازم ؟

برای ساخت میز پینگ پنگ در خانه یا کارگاه خود کافیست یکی از مقالات زیر را مطالعه کرده و آموزش های ویدیویی آن را نیز تماشا کنید و در اولین فرصت اقدام به ساخت کنید:

استاندارد های ITTF چیست ؟

برای مشاهده لیست کامل استاندارد های فدراسیون جهانی تنیس روی میز یا همان ITTF اینجا را مطالعه کنید.

سید علیرضا میرحبیبی
ارسال دیدگاه