چگونه بهترین راکت بدمینتون را بخریم؟

بهترین راکت بدمینتون
لطفا به این محصول یا مقاله امتیاز دهید

راکت بدمینتون دقیقا چیست؟

بهترین راکت بدمینتون ، سبک و حدود 65 سانتی متر طول دارند و از جنس چوبی و فلزی و کربن دار تولید و ساخته می شوند راکت های بدمینتون از 3 قسمت اصلی ساخته شده اند:

 • یک سر یا قاب: قاب تشکیل دهنده بدنه راکت است. طولی کمتر از 680 میلی‌متر و عرضی معادل با 230 میلی‌متر دارند سر راکت 20 سانتی متر عرض و 24 سانتی متر ارتفاع دارد. سر بخشی از راکت است که زه‌های راکت بدمینتون را در خود نگه می‌دارد انواع مختلفی از شکل های سر راکت (بیضی یا ایزومتریک) و انواع انعطاف پذیری وجود دارد.
 • یک میله مرکزی به نام شفت
 • یک دستگیره که دارای اضلاع مختلف است که امکان گرفتن راکت در دست را فراهم می کند.

راکت ها با توجه به نوع سرشان و مواد به کار رفته در ساخت آنها متفاوت هستند:

 • راکت های آلومینیومی ارزان قیمت توسط افراد مبتدی استفاده می شود، اما این عیب را دارند که قابل مهار نیستند.
 • راکت های ترکیبی (نیمه آلومینیومی/نیمه گرافیتی): راکت‌های بدمینتون نیمه گرافیتی ترکیبی از دو راکت حرفه‌ای و مبتدی است که عموما جنس دسته یا شفت آنها از کربن به دلیل داشتن انعطاف و قسمت فریم آن‌ها از آلومینیوم به جهت مقاوم بودن ساخته می‌شود. این نوع راکت برای بازیکنان باشگاهی است، اما کمی گران تر از راکت های مبتدی هستند، اما به دلیل سبک تر بودن، بازی با آنها راحت تر است.
 • راکت بدمینتون گرافیت: راکت های بدمینتون از نوع کربن گرافیت راکت های حرفه ای و با کیفیت بالا هستند و بازیکنان حرفه ای بدمینتون از این نوع راکت استفاده می کنند. زیرا وجود این ماده کربن گرافیت در راکت باعث انعطاف پذیری و سبکی در راکت است. تقریبا تمام راکت هایی که در سایت فروشگاه نیدمد فروخته می شوند از جنس گرافیت هستند.

تکنولوژی در ساخت راکت بدمینتون

پیشرفت تکنولوژی در راکت بدمینتون به سرعت و قدرت بیشتر در این ورزش کمک کرده و شیوه بازی مردم را به طور اساسی تغییر داده است. استفاده از راکت چوبی، بازی با سرعت و قدرت را غیرممکن میکند.

پیشرفت و توسعه در بازی بدمینتون باعث شده است که بازیکنان راکت های سبک وزن را ترجیح بدهند که این نوع راکت ها با استفاده از مواد فیبر کربنی ساخته شده اند و به سرعت مورد توجه بازیکنان حرفه ای و مبتدی قرار گرفته است.

مهم نیست که یک راکت چقدر سبک باشد، سازندگان همچنان باید وزن مشخصی از فریم را در هنگام ساخت نیز در نظر بگیرند، حفظ کنند تا قدرت و تعادل را در راکت که ضروری است را در حین بازی و تمرین حفظ کنند به همین دلیل وزن از دسته به قاب منتقل شده است .

این تکنیک ساخت به این معنی است که بازیکنان همچنان از مزایای یک راکت سبک با همان وزن نوسانی راکت های سنگین تر برخوردار هستند.

با وجود فناوری تولیدگنندکان مزایای خاصی مانند قاب های بزرگتر و سفت تر را تولید کرده اند. قاب‌های سفت نسبت به قاب‌های منعطف پایداری بیشتری دارند زیرا می‌بینید که شاتل پس از تماس با سیم‌ها پرتاب می‌شود.

 

راکت بدمینتون

چگونه بهترین راکت بدمینتون را انتخاب کنیم؟

همانطور که یک لباس برای همه ضروری است. همین نکته را هم می توان در مورد راکت بدمینتون نیز گفت زیرا راکت بدمینتون ضروری ترین وسیله در ورزش بدمینتون است. یافتن راکتی که بتواند با انواع سبک بازی بازیکنان مناسب باشد غیرممکن است، زیرا هر فرد از نظر فیزیک و نحوه بازی با دیگری فرق می کند و هر فرد تکنیک های منحصر به فرد خود را دارد و با بازیکن دیگر متفاوت است.

برای انتخاب صحیح راکت بدمینتون باید 4 ویژگی فنی اصلی را در نظر گرفت: قیمت، وزن، انعطاف پذیری و تعادل. اما ناگفته نماند مهمترین عامل تعیین کننده ، سبک بازی است که در انتهای این راهنما به آن پرداخته شده است.

 

قیمت راکت بدمینتون

قیمت راکت

در سایت نیدمد، ما انواع مختلفی از محصولات را با هر نوع بودجه ای برای شما عزیزان قرار اده ایم. از راکت های معمولی برای بازیکنان مبتدی تا مدل های جدید حرفه ای ساخته شده توسط بهترین شرکت های معتبر جهان.

تیم بزرگ ورزشی تخصصی نیدمد در فروشگاه خود مجموعه وسیعی از راکت ها را با انواع طرح مختلف آن و براساس سبک بازی بازیکنان و با قیمت های متنوع ارائه داده ایم. برای خرید و اطلاع از قیمت محصولات ورزشی بدمینتون به بخش لیست قیمت محصولات یا لوازم بدمینتون مراجعه کنید.

 

وزن راکت بدمینتون

وزن راکت بدمینتون

وزن راکتی که قصد خرید آن را داری د نظر بگیرید یک راکت سبک وزن، به بازیکن سرعت در حرکت حین تمرین و مانور بیشتری را در دست بازیکن فراهم می کند. از سوی دیگر، یک راکت سنگین‌تر، وزن بیشتری را ایجاد می‌کند، باعث ایجاد سرعت کمتر در بازوها و همچنین مانورپذیری کمتری نیز دارد.
در طول سال ها، وزن کلی راکت ها کاهش یافته است. در دهه 2000 وزن استاندارد 3U بود، اما اکنون بین 4U و 3U است.
برخی از اطلاعات در مورد وزن راکت بدمینتون

وزن راکت بدمینتون با حرف “U” نمایش داده می‌شود و هرچه عدد کنار این حرف کمتر باشد این راکت سنگین‌تر خواهد بود. اما یک راکت خوب و استاندارد معمولا وزنی بین ۸۰ تا ۱۰۰ گرم خواهد داشت.

زیر 80 گرم: راکت های بسیار سبک، که به ویژه جهت سرعت، قدرت و راحتی دارند. با این حال، آنها بسیار شکننده تر هستند (مثلاً در برخوردهای دو طرفه). ما این راکت ها را به کسانی که سرشانه و مچ ضعیفی دارند توصیه می کنیم. تا خطر بروز آسیب دیدگی در سرشانه و مچ دست را به حداقل می‌رساند.

 • ۴U: حدود ۸۰ تا ۸۴ گر وزن راکت حدود 80 تا 84 گرم است که راکت هایی با وزن متوسط جهت مانور سرعت و راحتی برای بازیکن هستند.
 • ۳U: حدود ۸۵ تا ۸۹ گرم  وزن دارند و راکت های کلاسیک با وزن متوسط که برای مانورپذیری عالی هستند.
 • ۲U: حدود ۹۰ تا ۹۴ گرم ، راکت های کمی سنگین تر که هنوز در محدوده وزن کلاسیک قرار دارند. این راکت ها اغلب در سر وزن بیشتری دارند که برای کسانی که به بالا سر می زنند یا به دنبال قدرت هستند ایده آل است.
 • ۱U: حدود ۹۵ تا ۱۱۰ گرم، راکت های بسیار سنگین، هستند و مناسب برای افراد حرفه ایی و ورزشکاران باسطح بالا و سابقه بازی بالا مناسب است زیرا راکت هایی قوی هستند.

توجه: اطلاعات سایت ما همان اطلاعاتی است که در سایت سازندگان منتشر شده است و ماهیت قراردادی ندارد. وزنی که در وب سایت ذکر شده است وزنی بدون گیره است زیرا تولید کنندگان تقریباً همیشه اطلاعات را به این روش ارائه می دهند. ممکن است با آنچه روی راکت نشان داده شده است تفاوت داشته باشد. گاهی اوقات وزن بنددار ذکر می شود. در این حالت اختلاف حدود 5 گرم است.

 

انعطاف پذیری راکت بدمینتون
انعطاف پذیری

انعطاف پذیری عاملی است که در راکت باعث ایجاد سرعت یا قدرت می شود. انعطاف‌پذیری با توجه به میزان خشک یا نرم بودن شفت راکت مشخص می‌شود. برای تشخیص انعطاف پذیری در راکت باید انتهای دسته راکت را نگه دارید و کمی آن را با فشار خم کنید، اگر راکت خم شد جزء راکت های نرم است و برعکس اگر خم نشد جزء دسته راکت های خشک محسوب می شود.

بسیاری از بازیکنان این دو را با هم اشتباه می گیرند. یک راکت انعطاف پذیر حداکثر قدرت را در زدن حرکات انجام می دهد و سرعت کمتر، کنترل و دقت بیشتری را در اختیار بازیکن در حین تمرین و بازی قرار می‌دهد این انعطاف‌پذیری زمانی که شما ضربه‌های عمیق (مثلاً بک‌هند) را انجام می دهید راکت، شاتل را به خوبی دور می‌فرستد و دفع میکند.

خرید راکت بدمینتون با شفت نرم که دارای انعطاف پذیری خوبی است بیشتر برای افراد مبتدی مناسب تر است.

اما راکت‌های خشک یا سفت در هنگام ضربه زدن کمی خم می شوند و قابلیت قدرت و سرعت را فراهم می کند و سریع به حالت اولیه خود برمیگردد این راکت ها با سرعت بالایی که دارند برای بازیکنان حرفه ای و مهاجمی انتخاب بسیار عالی هستند.

شفت سفت یا خشک، قدرت زیادی را ایجاد می‌کند ، بنابراین، اگر تکنیک خوبی دارید یا به دنبال سرعت هستید، باید از این نوع شفت استفاده کنید.
اگر به دنبال راکت همه کاره هستید، راکتی با شفت متوسط را انتخاب کنید که قدرت و دقت را به طور متعادل حفظ می کند.

برای آسان‌تر کردن انتخاب شما ر هنگام خرید راکت بدمینتون، به بررسی انعطاف‌پذیری‌ راکت ها در زیر توضیح دادیم و ویژگی‌های راکت را در سایت خود فهرست کرده‌ایم:

 • بسیار سفت: برای بازیکنان واقعاً تهاجمی که حمله می کنند و از قبل تجربه چندین ساله حرفه ایی دارند.
 • سفت: برای بازیکنان تهاجمی که خواهان یک محصول انفجاری هستند، اما محصولی که لزوماً تخته نیست.
 • متوسط سفت: برای بازیکنان تهاجمی که به دنبال یک راکت همه کاره هستند.
 • متوسط: برای بازیکنان همه کاره که به دنبال قدرت، سرعت و دقت هستند.
 • انعطاف پذیر متوسط: برای کسانی که بازی خود را بر پایه دفاع قرار می دهند، اما همچنان می خواهند یک راکت کمی تهاجمی داشته باشند.
 • انعطاف پذیر: برای بازیکنانی که به دنبال قدرت برای جبران نقص در تکنیک هستند.
 • بسیار منعطف: برای بازیکنان مبتدی که هنوز در ضربات عمیق در زمین مهارت ندارند.

 

تعادل بدمینتون

تعادل

تعادل اغلب با دو عامل اول همراه است. این فاصله بین پایین راکت و نقطه ای است که راکت می تواند روی انگشت شما متعادل شود.
اگر راکت شما نقطه تعادل بالایی داشته باشد، راکت شما از نوع راکت سر سنگین‌ است. شوت‌های انتهای زمین شما بهبود می‌یابد (اورهد، دراپ شات) و مشخصه یک بازی تهاجمی است.

این راکت ها برای اجرای یک اسمش قوی و سریع نسبت به بقیه راکت ها مناسب تر هستند راکت های سر سنگین برای بازی های تک نفره مناسب هستند.

اگر راکت شما در نقطه تعادل پایین تری قرار داشته باشد، راکت از نوع راکت سر سبک می باشد. راکت سرسبک کنترل و مانور بیشتری خواهد داشت، به ویژه در درایوها، شوت های دفاعی و شوت های نزدیک به بدن مناسب هستند.

اطلاعات مفید:

 • تعادل زیر 282 میلی متر: تعادل قابل توجه در گرفتن (برای سرعت بازو و لمس).
 • تعادل بین 282 و 285 میلی متر : تعادل در دستگیره (برای مانورپذیری).
 • تعادل بین 286 و 290 میلی متر: تعادل متوسط یا تقریباً خنثی برای تطبیق پذیری
 • تعادل بین 291 و 299 میلی متر : تعادل در سر (تعادل سبک بین 291 و 295 میلی متر و سنگین بین 296 و 299 سانتی متر).
 • تعادل بالاتر از 299 میلی متر : در سر بسیار متعادل و در نتیجه بسیار قدرتمند.

چگونه بفهمیم چه ویژگی هایی برای شما بهتر است؟

اولین ویژگی برای انعطاف پذیری شفت به قدرت ضربات شما مربوط می شود. شفت که قسمت میانی بین قاب و دسته است، در هنگام برخورد بین راکت و شاتل‌کاک چسبندگی خود را از دست می‌دهد. این بر اثر قدرت تولید در آن است.

اگر به موقع یا کمی دیر در زمین عقب هستید یا اگر مشکل دارید شاتلکاک را به عمق ارسال کنید، باید راکت انعطاف پذیرتری انتخاب کنید. برعکس، اگر در انجام این کار مشکلی ندارید و به دنبال دقت بیشتری هستید، باید راکت سفت‌تری انتخاب کنید.

دومین ویژگی سبک بازی شماست. اگر دوست دارید از انتهای زمین حمله کنید و همیشه به دنبال ضربه های تیزتر و سریع تر و دراپ شات هستید، یک راکت با سر متعادل همان چیزی است که نیاز دارید.

از سوی دیگر، تعادل در سر باعث می شود راکت کمتر برای اهداف دفاعی مانور دهد. اگر همه کاره هستید یعنی هم تک نفره یا دونفره تمرین می کنید، توصیه نمی کنیم راکتی را که تعادل بیش از حدی در سر آن وجود دارد را انتخاب کنید.

برعکس، اگر بازی شما دفاعی و ضدحمله است و در هنگام تمرین تاکید بر زدن ضربه یا شوت است و به دنبال یک راکت مانورپذیر هستید، راکتی را انتخاب کنید که تعادل در پایین راکت داشته باشد.

ماتریکس برندهای اصلی راکت بدمینتون

ماتریکس های زیر توسط بخش خدمات تخصصی ساخته شده اند تا طیف کاملی از راکت های برندهای اصلی را به خوبی مشاهده کنید.

راکت بدمینتون یونکس (YONEX BADMINTON)

راکت بدمینتون یونیکس

راکت بدمینتون ویکتور (VICTOR BADMINTON)

راکت بدمینتون وکتور

راکت بدمینتون بابولات (BABOLAT BADMINTON)

بابولات راکت بدمینتون

راکت بدمینتون فورزا (FORZA BADMINTON)

راکت بدمینتون فورزا

راکت بدمینتون آدیداس (ADIDAS BADMINTON)

راکت بدمینتون آدیداس

راکت بدمینتون کاوازاکی (KAWASAKI BADMINTON)

راکت بدمینتون کاوازاکی

 

فرزانه
ارسال دیدگاه